Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki dziewczyny .

Bardzo się martwię tym kominkiem , szukamy przyczyn i jak na razie doszliśmy do ... piwnicy. Tak tak do piwnicy bo jak mąż otwiera tam drzwi na zewnątrz , a szczególnie jak jest wiatr ( celem większego osuszenia po zalaniu) a w tym kominie są dziury ( po drzwiczkach) to powstaje taki cug , że idzie jak torpeda i może ten dym nie nadąża wchodzić do komina tylko się cofa. Jak mąż zamknął drzwi na dole problemu już nie ma.

Dodam ,że komin czyszczony był przez kominiarza , później mąż sam coś tam grzebał , a może jest tam jakaś pajęczyna ? bo słyszałam również takie historie.

Oj sama już nie wiem , ale chwytam się już wszystkiego. Mamy nowe drzwiczki , dziś będą wstawione i będziemy obserwować.

I jeszcze ta rura pewnie jakaś trefna jest , a miała być taka super:mad: I teraz sobie wyobraźcie co może dziać się w kominkach już zabudowanych . Z tego co wiem każdy sprawdza szczelność rur przed zabudową i tak jak u nas mogło być w porządku przez dłuższy czas, a później taki zonk , o którym nie wiemy bo wszystko jest zabudowane. Normalnie jakaś masakra :(.

 

Z tych lepszych wiadomości zamontowaliśmy pierwsze drzwi:)

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosik zdjęcia wstawię jutro ...oki:yes: . Dziś jestem padnięta , ale najważniejsze ,że kominek nie dymi i nie cofa się dym. Mieliśmy rację te stare otwory za dużo dawały cugu , teraz są zamurowane i pozostawione tylko wyczystki z drzwiczkami:)

Jednak mając na uwadze bezpieczeństwo wstrzymamy się z zabudową, trudno trochę poszpeci ale da możliwość obserwacji.

 

Wstawię coś co mnie przypadło do gustu tylko pogoda nie ta ostatnio. Może komuś się przyda:)

pics_029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosik zdjęcia wstawię jutro ...oki:yes: . Dziś jestem padnięta , ale najważniejsze ,że kominek nie dymi i nie cofa się dym. Mieliśmy rację te stare otwory za dużo dawały cugu , teraz są zamurowane i pozostawione tylko wyczystki z drzwiczkami:)

Jednak mając na uwadze bezpieczeństwo wstrzymamy się z zabudową, trudno trochę poszpeci ale da możliwość obserwacji.

 

Wstawię coś co mnie przypadło do gustu tylko pogoda nie ta ostatnio. Może komuś się przyda:)

pics_029.jpg

 

jak zacznę i skończę swój remont

to taki ogród będzie kolejnym krokiem :)

 

poza tym podziwiam waszą pracę i jestem pełen podziwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl bardzo dobry szczegolnie jak masz stara szafe lub pomocnik ktory ma boki i tyl bardzo zjechane i ciezkie do odnowienia .Idealnie takie "meble" sprawdzaja sie w pomieszczeniach ze skosami ,bo robi sie stelaz z plyt k-g lub plyty wiorowej ,a na front ida drzwiczki z szafy lub pomocnika ,czesto to jest duzo prostsze niz odnowienie calosciowe mebla ,a poza tym przy skosach zyskujesz sporo miejsca ,bo klasycznego mebla nie daloby sie tam wstawic ze wzgeldu na to ze nie byloby go jak dosunac do sciany.Pzdr

EDIT oj widze ,ze nie zaznaczylem "odpowiedz z cytatem" moj post dotyczyl "mebla " zrobionego ze starej szafy wkomponowanej w sciane domu

Edytowane przez gumis107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fiordy w wersji jeszcze mocno roboczej , bez opasek z przodu ... no piękne są i mam już dwa

 

- do pokoju teścia

DSC_0036.JPG

 

- do łazienki -ku mojej rozpaczy zniknęły ekskluzywne drzwi firankowe :(

DSC_0043.JPG

 

DSC_0041.JPG

 

Ustawienie drzwi w starym budynku nie należy do przyjemności ... i tak jak powiadają inni przy drugim domu zrobiłbyś inaczej... ja dopilnowałabym pionów przy otworach drzwiowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...