Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Zamurowało mnie, opad dolnej szczęki ( dobrze, żę mam jeszcze ;) swoje zęby bo sztuczne dawno by wyleciały :lol2: ).

Zdjęcia wyspy jak z katalogu, żadnych firmowych :no: ZDECYDOWANIE HAND MADE, jest obłędna :yes:. Pełen profesjonalizm i gratulacje dla dzielnego małża i zdolnej małżonki :D.

Już chyba nic nie będę pokazywała :no: WASZE PRACE ZWALAJĄ Z NÓG...

to pisałam ja czyli wielbicielka pracy waszych rąk

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiedziałam,że wyspa będzie piękna i taka jest-a właściwie jeszcze piękniejsza niż się spodziewałam...:yes:

Naprawdę super pasuje do tych wstawek w cegle,a jak jeszcze dojdą półki i parapety....

A parapety też z desek z odzysku?Sama się nad takimi zastanawiam...Tylko czy to drewno nie "wykrzywi" się?

A produkcja hand-made w waszym wykonaniu to super pomysł:yes::cool::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko teraz to ja się nie mogę pozbierać po Waszych wpisach. Moje serce tego nie wytrzyma... bardzo cieszymy się z tego, że nasza wyspa tak Wam się podoba:wave: .

Normalnie urosłam ...dobrze ,że nie w piórka. Mąż się śmieje ,że niedługo go przerosnę ,brakuje mi jakieś 30 cm ,ale jak tak dalej pójdzie to dam radę:D ... hihi i jak tu nic nie robić .

A i witam Cię Krzak0071 :)

Seven jak już Cię podniosą to przyślij ich do mnie:lol2:. Przesyłam wszystkim buziaki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julinko jak na razie na nic wiszącego nad wyspą nie wpadłam i obawiam się czy oby takie rozwiązanie nie zagraci mi kuchni . A zaraz usłyszę męża : to teraz mi to mówisz, przecież tam pod spodem( czyli nad płytą) nie ma odpowiedniego stelaża.:( Eee tak to jest baba wymyśla a facet torpeduje. Takie wiszące patelnie , grnuszki czy widelce z łyżkami podobają mi się bardzo- chyba u Kasiorek coś takiego wisi .

 

Czejeno masz rację stare dechy są bardzo wyłódkowane i trzeba się nad nimi trochę napracować by nie mieć fal . Dlatego nasze dechy będą puszczane przez maszynkę stolarską przez taką większą heblarkę, która jest jeszcze grubościówką. Bardziej martwi mnie łączenie tych dech , bo parapety mam szerokie i najprawdopodobniej zrobimy je z dwóch.

Blat na wyspie nie jest idealnie równy ... ja chciałam coś co nie będzie bardzo wygłaskane , najważniejsze ,że nie ma dużych szpar między dechami( skracałam pióra) .Och i ta stolnica mi się śni . Jak ją zrobić by nie była za ciężka , bo jak zrobimy cienkie dechy to może się połamać:( a kupnej nie chcę bo jest klejona z małych kawałeczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czejeno masz rację stare dechy są bardzo wyłódkowane i trzeba się nad nimi trochę napracować by nie mieć fal . Dlatego nasze dechy będą puszczane przez maszynkę stolarską przez taką większą heblarkę, która jest jeszcze grubościówką. Bardziej martwi mnie łączenie tych dech , bo parapety mam szerokie i najprawdopodobniej zrobimy je z dwóch.

Blat na wyspie nie jest idealnie równy ... ja chciałam coś co nie będzie bardzo wygłaskane , najważniejsze ,że nie ma dużych szpar między dechami( skracałam pióra) .Och i ta stolnica mi się śni . Jak ją zrobić by nie była za ciężka , bo jak zrobimy cienkie dechy to może się połamać:( a kupnej nie chcę bo jest klejona z małych kawałeczków.

 

A,to mając takie przyrządy to nie ma problemu....:D Jedynie zastanawia mnie czy potem te parapety nie będą się wykrzywiały-drewno wciąż pracuje...Będziecie je wpuszczać pod ramę okienną czy będą tylko dosunięte do ramy?U mnie musiałyby być wpuszczone pod ramę i nie wiem jak będzie się zachowywało okno pod wpływem ciągłej"pracy "drewna...(Kiedy wyjęliśmy po środku okna spod ramy jedną cegłę był problem z zamknięciem go).

A na łączeniu pewnie szpara może się powiększać...Ale to też ma swój urok-parapety nie będą wygłaskane i będą pasowały do niewygłaskanego blatu wyspy :yes::D

No właśnie,a co z łączeniami dech na stolnicy?Zresztą z Waszym talentem stolarskim na pewno coś wymyślicie...:cool:

Edytowane przez Czejena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja w kwestii stolnicy. Zrobiłam ją z odpowiednio dużej (zależy co dla kogo odpowiednie:p) i grubej (chyba 12 ?) sklejki bez żadnych brzegów, bo łatwiej schować. Wszystkie krawędzie porządnie wyszlifowane, ona sama też. Można dorobić wieszadło na ścianę. Zresztą, nie ucz Pan ojca ...Moja ma ok. 65 x 80 cm i ...20 lat .Niejedno już widziała ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już dobrze starczy już tego dobrego... pozbierałam się , podniosłam ... i pognałam do roboty;) . Dziś zrobiłam przymiarkę tego co mi mąż wieczorkiem skręcił i jak do tej pory moje półki dostały bok.

 

DSC_0034.JPG

 

DSC_0033.JPG

 

Strzeliliśmy małego babocha na etapie planowania gniazdek i zapomniałam dać jednego na końcu kuchni pod blatem. W celu zaspokojenia tego braku mąż przykleił przedłużacz , na szczęście jest mało widoczny.

 

Czejeno liczę się z tym ,że mogą się one wypaczyć , zeżrą je robaki itd. Trudno nie będę marudzić a jak zajdzie taka potrzeba to wymienię za kilka lat. I dajemy je do ramy a nie pod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja w kwestii stolnicy. Zrobiłam ją z odpowiednio dużej (zależy co dla kogo odpowiednie:p) i grubej (chyba 12 ?) sklejki bez żadnych brzegów, bo łatwiej schować. Wszystkie krawędzie porządnie wyszlifowane, ona sama też. Można dorobić wieszadło na ścianę. Zresztą, nie ucz Pan ojca ...Moja ma ok. 65 x 80 cm i ...20 lat .Niejedno już widziała ;).

 

Super pomysł muszę podumać na ten temat , bo za cholerę nie wiem skąd mam wziąć sklejkę. Dzięki za podpowiedź:):):)

A co najważniejsze nie jest ciężka, no a z tym ,żeby ją wieszać jest genialne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...