Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Na dyni się nie znam, ale parapety drewniane mocowałem w sposób następujący: równosć cegieł w przedwojennym domu, kilka razy przerabianym pozostawiała wiele do życzenia, więc zacząłem równać. I równałem i równałem...aż mnie szlag trafiał. Poszedłem w inną stronę. Położyłem parapet, wypoziomowałem za pomocą różnych drewnianych kliników. Na parapet położyłem kilkanaście cegieł dla obciążenia, spryskiwaczem zwilżyłem przestrzeń pomiędzy dolną częścią parapetu, a podłożem i wpuściłem piane montażową niskoprężną, potem obróbka. Trzyma jak pijany płotu. Polecam ten sposób, sprawdzony. A Szarym się nie ma co przejmować. Ja też bym pewne rzeczy zrobił może inaczej, ale to jest WASZ dom i całym sercem Wam kibicuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wimech dzięki za radę przekażę mężowi :)

 

Anetko wszystkim idzie się zarazić;) , a wiesz czego Ci zazdroszczę ? - tych skarbów po dziadkach .

tO PROSZEEEEEE - Zaraz mnie!!! :);) drzwi, okna i kilka innych podziadkowych rzeczy czeka w worach w preparacie na korniki az sie za to wezme a ja mam takiego lenia, ze nie wiem czy zdaze przed zima. :rolleyes:

Kochana u Was tez sporo skarbow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak pięknie grzało słoneczko ,że grzechem było nic nie robić;) Rozebrałam się prawie do rosołu( i to był mój błąd , który dziś czuję w kościach) i dopadłam staruszki moje czyli okiennice. Tak bardzo dokucza mi brak szafek na buty , że należy coś z tym zrobić. Zaglądam do moich ulubionych dzienników , wątków a tam same piękne wiatrołapy , szafy , kosze... eee pozazdrościłam.

Moje okiennice w pierwotnej wersji miały zostać odnowione i powieszone na swoje miejsce. Kiedyś już dwie odnowiłam, ale to syzyfowa praca. Czas był dla nich mało łaskawy i większość do niczego się nie nadaje. Dorabiać może i bym chciała , ale to kosztuje fortunę u prawdziwego stolarza , takiego co nie tylko bzy bzy płyty docina ale tu fachowca już trzeba. Tak więc siedząc i marząc o nowych szafkach postanowiłam zrobić je z trzech okiennic:)

Jestem na etapie szlifowania , ale to nieproste zadanie bo środek okiennic jest wklęsły i ciężko tam dotrzeć szlifierką . Muszę doczyszczać ręcznie , czasem posiłkując się dłutkiem. Plan jest taki by zdążyć przed zimą . I teraz pozostaje kwestia jak je wykończyć , bo całe drewniane wydają się nam za ciężkie ... więc chyba je pobielimy a blat zostanie drewniany .

Samą konstrukcję chciałam zrobić (hym ale już nie moimi rączkami) z k-g, przód to te okiennice ,blat drewniany z dech. Ale mąż już kręci nosem ... ach ci faceci .

Po południu cyknę zdjęcia tak poglądowo:D

 

Aha zapomniałabym o najważniejszym :wave: dokleiłam ostatnie kafle na przedpokoju ... w sobotę fugowanie i tu wielki ukłon w stronę naszego kafelkarza :) bo pożyczy mi specjalne do tego wiaderko.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:Ja z dyni robię zupkę ( krem z grzankami)na ostro z czosnk iem i jest niezła. Nawet mój 3 letni syn się zajada.

 

Tego to jeszcze nie jadłam , ale jak gotujesz jakiś rosół i do tego dodajesz dynię , czosnek i grzanki? Kurcze najgorsze jest to ,że ta dynia ma smak taki jak zupki Gerbera... fuj:( Ale jak możesz to napisz jak robisz tą zupkę :)

A za szafkę to poproszę kciuki trzymać :D i co by mi chłop z domu nie uciekł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :lol2::lol2: chciałam napisać co z dynią ( ale już doczytałam i wiem :) ). Wczoraj kupiłam sobie dynię ozdobną i pięknie prezentuje się przed wejściem :), zdjęć nie zrobiłam ponieważ brak słońca :( możę dzisiaj po pracy pstryknę ( słońca też dzisiaj :no: niet ).

 

Półka na buty bardzo przydatna rzecz :yes: u nas też takowej brakuje i brakować będzie :( ( niestety nie mieści się w wiatrołapie ;) ). Półeczka z okiennic możę wyglądać całkiem , całkiem niepowtarzalnie. Oczywiście wierzę w Twoje zdolności i na 100% wyjdzie rarytasik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądają po starciu z kątówką i dłutkiem

DSC_0013.JPG

 

DSC_0014.JPG

 

i ich piękne stare okucia

DSC_0016.JPG

 

Są wysokie ponad 140cm , więc szafka będzie wysoka co oznacza ,że buty się pomieszczą , będzie płytka bo głęboka zajmie za dużo miejsca , będą trzy skrzydła w tym jedno będzie osobną szafką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 stron miłych wymian zdań - za dużo dla niektóych wiec włóżmy w ten miód łyżkę dziegciu a co za wesoło być nie może widocznie kogoś to irytuje ;)

bardziej dosadnie tego ująć nie można było :) A łyżka dziegciu zabolała najbardziej. Ktoś kto ogląda i chwali ma równiez prawo do podzielenia się krytyką - przynajmniej tak rozumuję sposbność umieszczenia wątku z remontu w szerokopojętym internecie.

A to że 80 stron samych pochwał to wskazuje na to, że wszyscy wszystkim tylko słodzą - a pojawiła się uwaga dotycząca widocznych tylko śrubek i już wielkie obrażenie. Uwaga wcale nawet nie uszczypliwa. Natomiast odpowiedzi na moją uwagę są uszczypliwe prawie wszystkie, no bo ja jestem, wg Kubel30:

perfekcjonistką jak Ty , bo gdyby tak było dawno powinnam zwinąć zabawki i zmienić piaskownicę. Tak właściwie to powinnam zadłużyć się do końca życia i wybudować sobie dom idealny ,pomalować pazurki i krytykować ludzi chcących zrobić coś samemu lub takich co robią nie tak jak ja.

...to, że zadłużyłem się i nie buduje sam domu znaczy że jestem drugiej kategorii człowiekiem, bo nie remontuję jak ty, to że nie założyłem swojego wątku spowodowało, że nie stoja za mną murem inne kobiety i nikt mnie nie chwali więc tez jestem drugiej kategorii człowiekeim i nie daje mi prawa do wypowiadania się.

jak ktos szuka takiego wątku co mu sie styl i praca podoba to po jakie licho ma krytykować jak lubi to samo ?

Ano dlatego, że ogląda fajny remont z włożonym mega wielkim sercem, podziwia i nagle w oczy kole pewna rzecz. Jest to upublicznione więc się loguje i o tym mówi - proste. Mam do tego prawo dane mi przez Kubel30 od momentu kiedy założyła wątek w publicznym internecie.

mszary nie kij w mrowisko ;) tylko piszemy co się nam podoba, jak nie podoba to idę sobie dalej. Są gusta i guściki. Zebrała się grupa tych co lubią takie klimaty, a że wytrwałość i zmysł właścicieli Wichury nas zachwyca to okazujemy to :p

A ja jestem takim człowiekiem, że potrafię też powiedziec co mi się nie podoba i też pójść sobie dalej.

nie wszystko co robią inni mi się podoba i wolę siedziec cicho niż komuś dokuczac.

Bo trzeba się nauczyc trochę empatii poznawczej a świat będzie lżejszy i nawet tak drobna uwaga jak ta moja dotycząca głupich śrubek w stole nie będzie się wydawac mega kąśliwą uwagą która dokuczyłem :p

 

Pewnie sie naraże ale co tam nie pisze tego zeby kogoś obrazic.Jestem od jakiegoś czasu na forum ,lubie tu zagladac ,czerpac inspiracje,podziwiac wytrwałosc wszystkich ,ktorzy buduja i remontuja.Nie chce oczywiscie bronić mszary ale cos w tym jest,ze krytyka na forum nie jest mile widziana.Nawet jezeli ktos poradzi lub podsunie propozycje tez bywa zle odbierane.Oczywiscie pisze o moich spostrzezeniach i odczuciach.Wiesz kubelko,ze Was podziwiam z całego serca(jest to bardzo szczere)za Wasza wytrwałosc,pomysłowosc ,ciezka prace .Kurcze ciezko cos napisac aby nikogo nie obrazic,co by nie posypała sie lawina.

julinka1 chciała się z grupy wyłamać :) ale jednak:

Kurcze ciezko cos napisac aby nikogo nie obrazic,co by nie posypała sie lawina.

:)

ale wchodzić do kogoś i po wszystkich jechać to za dużo.

nigdzie nie jadę po wszystkich, to raczej ja zostałem tutaj zlinczowany, za - jeszcze raz to napiszę - głupie śrubki w stole :)

nie lubię pewnych wątków - wpisów typu " jak źle wyglądają takie zielone firanki" lub "nie taka lampa" . Jezu a może kogoś nie stać na nowe firany z salonu, a często zajmują takie stanowisko ludzie , którzy nawet sami nie sprzątają po sobie.

Nigdzie nie napisałem również że nie stać kogos na nic innego dlatego to co robi jest brzydkie. Ba, wydaje mi się nawet że zakup kołków drewnianych których nie widac byłby tańszy od zakupu konfirmantów :p

a często zajmują takie stanowisko ludzie , którzy nawet sami nie sprzątają po sobie.

To już jest kąśliwa uwaga, które sa zarzucane własnie mnie. Nie znasz mnie w ogóle, nie wiesz kto u mnie w domu sprząta, nie wiesz czym ja się zajmuję i czy sprzątam po sobie. Więc takowe uwagi zachowaj dla siebie bo jeszcze pare postów wyżej wszystkie koleżanki zarzucają że jak ktos czegos nie wie albo kogoś ma się skrytykowac to lepiej wcale tego nie pisać.

Ja pisac mogę gdzyż założyłaś wątek publiczny - dzięki wątkowi poznałem ciebie, wiem jaki masz dom, ba, nawet wiem jak wyglądasz ale ty nie wiesz o mnie zupełnie nic. A ja własnie buduje swój wymarzony dom tylko dlatego że zaczynałem od sprzątania po innych i po sobie a teraz sprzątam tylko po sobie ale pozwolić mogę sobie na to żeby wybudowac dom taki jak marzyłem a to że nie remontuję starej chałupy nie powoduje że nie jestem wartościowym człowiekiem, umiem jednak znosic krytykę i nie denerwuję się z byle powodu. Na PW zapraszam, podam adres - zapraszam z mężem do swojego domu, sfinansuję wam zarówno podróż jak i noclegi u mnie w domu - zobaczycie jak mieszkam i wtedy będziemy mogli bawić się w krytykę. OK?

Szafeczka, blacikiem PARAPECIKI

okieneczka, cegłóweczki, trawniczek, schodki, dachóweczki, paneleczki na podłogeczce też są śliczniuteńkie :)

 

PS. Napisałem gdzieś, że wszyscy tutaj sa lizusami?

PS. Celowo pisałem zaimki osobowe z małej litery - to też was denerwuje?

Edytowane przez mszary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...