Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

Kubelko nie kuś bo zamiast jutro w Bieszczady ( tak na marginesie wybieramy się w Bieszczady do niedzieli :wiggle: ) to na Kujawy pojedziemy po te okiennice :lol2::lol2::lol2:

 

Zaciekawiliście mnie tym ługiem aż muszę coś o tym poczytać :yes:

ooo to jedziecie w moje strony...na kawke zapraszam!

 

O lugu tez slyszalam ale podobno to nie takie proste, choc podobno efekt daje swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ług, czyli zasada. Takie szare mydło, tylko że w dużym stężeniu. Nie jest to żadna filozofia, ale trzeba być ostrożnym bo jest to żrące. A efekty są bardzo ładne. A propos Bieszczad, byłem po raz kolejny w tym roku-pięknie. Gorce też wspaniałe, zresztą jak całe polskie góry, może oprócz Zakopca i okolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez białym olejem a wykonczyc woskiem.Po kazdym specyfiku inny efekt .Mozna zastosowac biały lakier pigmentowy na bazie wody(przed lakierem) lub wapnowanie(bardziej ekologiczne od ługowania) białym woskiem wapiennym. Troche moze inspiracji(szukałam wosku pszczelego do wyrobu swiec i przypadkiem odkryłam) http://www.stylizacjamebli.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobow jest wiele,mi za kazdym razem cos innego wpada do glowy.Oczywiscie rodzaj drewna tez ma wplyw na efekt koncowy.W profesjonalnych firmach maja swoje zastrzezone metody,uzywaja wapna (zwiazki wapna) wczesniej doprowadza sie do rozprezenia drewna,rozpuszczania wapna ,moczenia drewna itp .To taki dość długi proces.Ja traktuje deske goraca para ,nakladam wapno,polezy tak sobie scieram.Pociagam jeszcze raz rozwodniona wersja i tak do uzyskania efektu.Dodam,ze wapno wysusza drewno.Natomiast szybszy sposob to uzycie wosku wapiennego (tylko juz inny efekt)Wpadła mi ostatnio w rece ksiazka DEKORACYJNE POSTARZANIE MEBLI,OZDOB,BIBELOTOW przewertowałam strony bedzie przydatna(tylko gdzie kupic :) ) p.s wosk dostałam od uprzejmego pana w IRE ale w ojczyznie tez pewnie mozna nabyc.Kubelko jak zasmiecam to wykasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełku,

co Ty mi pieprzysz z przeproszeniem, że pięknie u mnie?;):p Pięknie to jest u Was. Jak ja uwielbiam takie stare domy i ludzi tak zakręconych na samoróbki jak my:D PRZEPIĘKNIE!!! No fantastyczny dom i tyle. Jak zobaczyłam wyspę - padłam, mój chłop też. No co więcej mam pisać? Płakać tylko, że nie trafiłam tu wcześniej:cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na nic nie mogę się zdecydować:( , zawalona jestem sprzątaniem i już nie wiem czy płakać czy cieszyć się , że tych 150m2 jeszcze nie zrobiliśmy:o . Zakryliśmy prowizorycznie antresolkę by całe ciepełko z kominków nie szło w świat ;) I jak tak sobie patrzę na te belki i białe płyty nad nimi to nie wiem czy mi się taki sufit nie podoba. Ach idzie zwariować.

Kardaminko no właśnie mija drugi rok ... zakupiliśmy dom końcem października , ale pierwszy raz tu byliśmy we wrześniu... leci czas aż miło.

I dlatego śmiem twierdzić ,że wcale nie pędziliśmy z robotą a teraz to pewnie staniemy i jak coś będzie się dziać to żółwim tempem :D.

Amalfi o szlifowaniu i innych rzeczach to ja dopiero teraz zaczynam się dowiadywać i czasem czytam i dalej nic nie wiem, ale warto posłuchać bardziej doświadczonych:).:)

Zrobiłam sobie przerwę na kawkę .... zaraz wracam czyścić drugi kominek.. chłop mi w świat uciekł :) :) .. radzić muszę sobie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełku,

co Ty mi pieprzysz z przeproszeniem, że pięknie u mnie?;):p Pięknie to jest u Was. Jak ja uwielbiam takie stare domy i ludzi tak zakręconych na samoróbki jak my:D PRZEPIĘKNIE!!! No fantastyczny dom i tyle. Jak zobaczyłam wyspę - padłam, mój chłop też. No co więcej mam pisać? Płakać tylko, że nie trafiłam tu wcześniej:cry::cry::cry:

 

Podziękowali serdecznie i witają:)

Nie płakaj i wcale nie żartuję ,że u Ciebie jest pięknie - jest i już tego nie zmienisz.

Jak ja uwielbiam takie mieszkania w kamienicach , są urokliwe . I bardzo mi żal ,że musiałam sprzedać swoje i śmieję się do męża ,że jakbym wygrała to pędzę do tych ludzi co od nas kupili i zapłacę dwa razy tyle;) . Głupie nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałam zmolestowana przez moją osobistą siostrę ;) na nowy wianek i tym sposobem nadarzyła się okazja by zrobić małą foto-instrukcję zaplatania wianka.

Tak to mniej więcej wygląda :D . Dodam tylko ,że wianek nie jest wiązany na sznurek ani na drucik.

- gałązki wierzby

DSC_0006.JPG

-oskubane gałązki i zaplecione w dłuższy patyk

DSC_0007.JPG

- witki połączone z kółko i dokładane następne gałązki

DSC_0009.JPG

- gotowy wianek

DSC_0028.JPG

- małe zbliżenie

DSC_0030.JPG

 

Miłej zabawy bo dla mnie to relaks i radość dla innych:)

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten wianek:), taki prosty a taki urokliwy...czy z brzozy tez tak latwo zaplecie sie? i widze, ze dynie obrodzily...u mnie na targu byla tylko 1 , na dodatek w nocy w karete sie nie zmienila - ot zwykla dynia :Pa juz mialam nadzieje, ze skoro jedna, jedyna to moze magiczna bedzie;):lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko:) To ja poproszę teraz o instrukcję, bo ja z tych ciężko kapujących:confused:

 

Nie wierzę kobicie , która sama z mężem wymyśliła i zrobiła łóżko z palet;) taka zdolna to kumata musi być:D

Najważniejsze by nazbierać -urwać - dużo tych gałązek, na pierwsze kółko potrzebne są długie i grubsze ,ale niegrube bo będą się łamać. PIERWSZY OKRĄG czyli początek koła robimy z trzech -czterech gałęzi ze sobą zaplątanych byle jak. Końce też zaplatamy byle jak ze sobą , a później dokładamy następne gałązki do powstałego koła i dokładamy ich tak dużo jak duży/ gruby chcemy ten wianek. By gałązki ze sobą się łączyły i nie rozwalały to grubszy koniec gałązki wciskam pomiędzy te które tworzą już koło, coś na kształt warkocza... oj to proste jest:) ale trochę zajęło mi czasu by też dojść do wprawy.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...