Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stulatek Kubelków


kubel30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawa jestem jak faktycznie wyjdzie ta szafka :rolleyes: , bo to że są już przygotowane okiennice to dopiero pół sukcesu , chociaż nie ukrywam było trochę roboty. Teraz muszę przygotować deski na boki i plecy . Bo tak sobie wymyśliłam ,że środek będzie drewniany , stelaż z belek , bo one ciężkie są i na słabym stelażu poleci cała szafką na podłogę . Pewnie trzeba będzie ją przymocować do ściany .

Jednakże ja chcę by szafiszcze zlało się ze ścianą , czyli mają być widoczne okiennice i ciemniejszy blat więc boki drewniane zabuduję k-g. Taki mam plan, ale co z tego wyjdzie:confused:.

I jeszcze przede mną półki w łazience bo totalnie nie mam miejsca na chemię . Deski przygotowane już są tylko trzeba je pociąć ... :eek:mogę sama bo już kiedyś cięłam tą pilarką ale ja się jej boję i zawsze mam wizję ,że ucina mi ręce:jawdrop:, nawet jak mąż tnie a ja trzymam dechy. Moja wizja to scena jak z horroru - krew tryska po ścianach .

I przez naszą Gosiek , która to piękne kule z mchu wkleiła , chcem taką ... idę do ogrodu po mech ;)

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem jak faktycznie wyjdzie ta szafka :rolleyes: , bo to że są już przygotowane okiennice to dopiero pół sukcesu , chociaż nie ukrywam było trochę roboty. Teraz muszę przygotować deski na boki i plecy . Bo tak sobie wymyśliłam ,że środek będzie drewniany , stelaż z belek , bo one ciężkie są i na słabym stelażu poleci cała szafką na podłogę . Pewnie trzeba będzie ją przymocować do ściany .

Jednakże ja chcę by szafiszcze zlało się ze ścianą , czyli mają być widoczne okiennice i ciemniejszy blat więc boki drewniane zabuduję k-g. Taki mam plan, ale co z tego wyjdzie:confused:.

I jeszcze przede mną półki w łazience bo totalnie nie mam miejsca na chemię . Deski przygotowane już są tylko trzeba je pociąć ... :eek:mogę sama bo już kiedyś cięłam tą pilarką ale ja się jej boję i zawsze mam wizję ,że ucina mi ręce:jawdrop:, nawet jak mąż tnie a ja trzymam dechy. Moja wizja to scena jak z horroru - krew tryska po ścianach .

I przez naszą Gosiek , która to piękne kule z mchu wkleiła , chcem taką ... idę do ogrodu po mech ;)

tu masz filmik BHP ,wprawdzie nie dotyczy pilarki ale powinien Ci sie spodobac ;-) .Pzdr http://www.youtube.com/watch?v=zqC8nl--g9A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel'ko, ja za Tobą nie nadążam... :no:

i - przyznam szczerze - sama jestem ciekawa tej szafy :)

 

Bo ja mam tysiąc pomysłów na minutę tylko idzie mi jakoś mozolnie, ale do celu swojego dążę konsekwentnie. Swoje ozdoby robięmiędzy czasie bo strasznie lubię i jestem manualną osobą , siedzieć w miejscu nie umiem.

Zawsze wyznaczam sobie coś do roboty konkretnego na dany tydzień i tak np. jakiś czas temu postanowiłam skosić posesję , pół hektara to dość dużo dla mnie i wyfugować przedpokoje ....udało się.

W tym tygodniu na tapetę weszły okiennice i są oraz posprzątać do końca poddasze -uff właśnie skończyłam. Całą stertę kartonów wyniosłam na strych . Teraz można będzie zrywać dalej podłogę.

Nie mam do pomocy nikogo więc idzie jak idzie , mąż więcej będzie w delegacjach niż z nami ... takie życie :( .

A szafeczki nie mogę się doczekać.

 

Gumisiu obejrzałam... na sztaplarce raczej jeździć nie będę i najbardziej przemówiła do mnie scena z blachą i rączkami....i właśnie dlatego boję się tej machiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja odważyłam się zrobić wianek, dzięki Tobie Kubelko!:)

I to właśnie z brzozowych cienkich gałązek. Zostawiłam liście i dołożyłam ozdoby, które znalazłam gdzieś w domu. Wyszło tak:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg829/scaled.php?server=829&filename=dsc08470d.jpg&res=medium

 

Ale kulę sobie daruję:)

 

Czytam Wasz Dziennik i jestem nadal w szoku. Tempo macie niesamowite, dwa razy sprawdzałam, czy dobrze widzę daty. Pokazałam Mężusiowi Wasze przed i po i aż usiadł:)

Zdradź tylko jak to zrobiliście, że u Was doba trwa dwa razy dłużej, niż u nas...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu (pozwolisz ,że będę piasać bez Bartek) piękny ten wianuszek Ci wyszedł :D, te z liśćmi robi się najszybciej... a doba jest nadal za krótka i teraz to nie ma czasu na takie tempo. Wcześniej strasznie nas gnały terminy , wynajmowanie mieszkania bo bycie bezdomnym strasznie dołuje . Remont trwał prawie dwa lata tak więc nie uważam tego za super tempo . Czasem pracowałam sama i by nie czuć się głupio włączałam tv , którego i tak nie oglądałam, ba nawet przy szlifierce nie słyszałam:eek: . Bywały noce ,że spaliśmy w samochodzie oj zimno było np. czegoś pilnowaliśmy , a złodziej czujny, bywało tak ,że przyjeżdżaliśmy po 22 i robiliśmy do 2-3 nad ranem , pracowaliśmy przy mrozach i wietrze np. nad oczyszczalnią ... ach wspomnień jest dużo i czasem myślę ,że jesteśmy walnięci .

No i przyszedł czas na mały odpoczynek ... tzn ja dalej tyram:bash: nie nie bez przesady jest super i było warto. A pracy nadal dużoooo.

Edytowane przez kubel30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prxzyszłam tylko popodziwiać jak zwykle, bo cóż moge dodać?

Okiennice piękne.

 

Wiele pracy Was kosztowała Wasza Wichurka, ale naprawdę było warto. Masz piękny domek. Podziwiam Cię za to, że nie odpuściłaś jak już zamieszkałaś, tylko dalej ozdabiasz i kombinujesz. Szacun. Naprawdę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi do szafy rewelacyjne :yes:, szafa będzie dumnie je otwierać i zamykać ;) Nic już z nimi nie rób ... chylę czoło ....

 

Do nas przyszła .... dzisiejszej nocy .... nie za bardzo lubiana i nie za bardzo chciana Z I M A.... dobrze, że palimy już w piecu i mamy podłogę ciepłą.... jesień,jesień,jesień wróć.....

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agalind przepraszam ale nie pamiętam , kupiłam ją przez allegro , ale to jakaś zwykła i o dziwo o wiele lepiej jest wykonana od koła , nie wspominam o utrzymaniu w czystości bo jest rewelacyjna.

Oooo ciepło to pewnie od tych kominków , dziś grzejemy od rana i może dlatego tak ciepło i domowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się je robi ( dzięki za szybki opis ) ... skąd mam wziąć mech hmmmm ?

 

Twoje kule wyglądają profesjonalnie i świeczki, świeczki,świeczki...uwielbiam świece. Też mi się na okrągło palą.... :yes:

 

Kuli ogromnej jeszcze nie zrobiłam ze względu LENIA :yes::D, ale za to pomalowałam duży, drewniany napis na ścianę do pokoju Klary ( napis to jej imię ).

Przyszła już komoda którą zamawiałam w lipcu, jeszcze czekam na sekretarzyk ( który dopiero co zamówiłam ;) ) i za jakieś 6-7 tygodni będzie. I pokój Klarutki będzie gotowy :yes:

 

Wnęka powiadasz :wiggle: to znów czekamy na dzieło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny Wam też wyjdą wspaniałe to naprawdę bardzo proste. Mój mech znalazłam na starym gruzowisku obok moich świerków, tam kiedyś stała podobno stodoła murowana... będziemy mieli darmową cegłę na taras bo ma być z cegieł .

Och ten mój syn jest niesamowitym lizuskiem nawet jak coś nabroi to na słodko , a kwiatuszki mam na co dzień nawet drobne z drzewka:D . lub z korzeniami z ziemią ... skoro nie można urwać to można wyrwać:lol2: i zawsze ma je za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...