Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mokra podłoga przy kominie


krolik2002

Recommended Posts

Dom na górce, las i piasek. Grunt chłonny i działka sucha (patrząc na ostatnie ulewy jestem spokojny) ALE mam problem. W salonie na podłodze pod kominem i na samym dole komina jest widoczny pas wilgoci....jest mokry. Oczywiście nie wiem, czy była izolacja pozioma na bloczkach pod cegłami komina jednak reszta ścian w domu jest sucha jak pieprz mimo, że są miejsca (lita ściana z betonu) gdzie IZOLACJI POZIOMEJ NIE MA na 100%

 

Co mówią murarze

1. w kominie jest dużo wilgoci bo stał całą zimę odkryty (to fakt, był wymurowany do poziomu stropu i lało się do niego) ......ale jest prawie lipiec więc ile to niby ma schnąć ?!?!

2. nawet jeśli nie ma papy/folii pod kominem i podciąga wilgoć kapilarnie to czemu na lanych z betonu ścianach bez izolacji jest sucho.....to akurat trafna uwaga

3. woda dostaje się DO ŚRODKA komina i gromadzi się na chudziaku choć dekarze twierdzą, że marne szanse (cegła pełna na całości, czapka z blachy na czubku itd.)

 

zaczyna mnie ta wilgoć martwić bo nie wiem co myśleć. Gdyby wszędzie było mokro.....wiadomo, że zła izolacja/podmokły grunt itd. jednak ściany suchutkie a komin mokry mimo, że jest "w środku domu" . Nawierciłem małe otworki licząc, że spłynie woda (nie było jej na tyle aby coś wypływało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem więc się podepnę pod wątek :). Pod deszczach przy prawej stronie komina pojawia się plama wilgoci na chudziaku. Nie jest tego duzo i szybko wysycha, ale jak przykryję to papą stryopianem i wylewka to się ta wilgoć będzie kisić. Dekarz twierdzi ze obróbka blacharska przy komnie jest szczelna. Zaczyna mnie to martwić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po ostatnich ulewach rowniez zgromadzila sie woda wokol kominow i sadze ze jest to powod braku daszkow na przewodach dymowych .

Miałam podobny problem: po każdej ulewie z komina wyciągam wodę bo fachmany stwierdzili, że komin do kominka nie musi stać na elemencie odprowadzającym kondensat. A ten element to właśnie po to był, żeby też wodę opadową, ściekającą po ścianach wkładu ceramicznego odprowadzić. A teraz to sobie zalega i trzeba ją ręcznie usuwać. Założenie daszka trochę jej napływ ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem daszki i nie mam problemu. Sugeruję tylko zwrócić uwagę, czy daszki są odpowiednio większe w stosunku do przewodów kominowych - pozwoli to ograniczyć także wpływ zacinającego opadu. Ponadto przy przewodach dymowych i spalinowych radzę zainwestować w blachę ze stali kwasoodpornej - pierwszy daszek ze zwykłej blachy ocynkowanej załamał się u mnie po dwóch sezonach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years później...

Hej wiem że temat stary ale wróci na początek listy ktoś jeszcze się wypowie.

 

Mam problem tak jak wcześniej pisali. Po większych opadach lub długotrwałych na spodzie komina pokazuje mi się wilgoć. Zauważyłem ten problem dwa może trzy razy. Teraz wg już to widać bo mam wylaną posadzkę i widać cały zaciek na podłodze.

Co może być tego przyczyna ? Czy czapka komina powinna być zakończona blacha ? Jest możliwość że przez boczne kratki wentylacyjne dostaje się woda do środka?

Komin postawiony z gotowych pustaków, zakończony betonową czapka własnej roboty.

 

Fota jak to obecnie wyglada : https://zapodaj.net/b18d3a926a045.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...