Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki grill najlepszy?


pauza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O rany, nie. Nie o taki grill mi chodzi. Za duży i gazowy.

 

to moze inny Weber: http://www.fide.pl/pl/weber/grille_weglowe/

 

Sam takowego nie posiadam wiec trudno mi sie wypowiadac ale slyszalem o nim duzo dobrych opinii i sam planuje taki kupic.

 

Jest to grill amerykanski a kto wie wiecej o grillowaniu niz Amerykanie.

Chociaz niedlugo chyba ich przescigniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ognisko. Tuż obok dziura w ziemi średnicy jakieś 3" w co wsadzona jest rura z "szubieniczką" ok 2,5". Do tego przymocowany kołowrotek (taki mały, podobny jak mają lawety samochodowe), a na nim linka stalowa.

Na jej końcu wisi sobie okrąg stalowy (tu akurat nierdzewka) śr. jakieś 80 cm.

Jak chcę ognisko, odsuwam ów przyrząd na bok i mam. A grill? Ano rozpalam ognisko, przesuwam krąg na nie i grilluję. Zapach? Zależy jakiego drewna dorzucę (brzoza, buk, świerk, sosna, dąb). I nie ma znaczenia czy robię mięsiwo dla 3 czy też 23 osób. Ostatnio zrobiliśmy sobie tak obiadek na świeżym powietrzu, a potem małe kimanko nad rzeczką (jest tuż obok).

Do produkcji wystarczy kontakt z jakimś zaprzyjaźnionym spawaczem czy ślusarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te kuliste grille :)

A to, że najlepsze sa w gronie dobrych znajomych czy rodziny to w 10000% się zgadzam :)

Ognisko też fajne, ale niestety nie mamy miejsca na podwórku pod ognisko. Poza tym sąsiedzi by się burzyli, że możemy im dom podpalić czy coś (strasznie bojaźliwi są :))

 

W ten weekend pierwsze grillowani!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, gdzie można kupić takie kuliste grille? I jeszcze jedno pytanie, czy są gdzieś w sprzedaży inne niż czarne - chciałabym, żeby w ogrodzie trochę się rozjaśniło i szukam takich kolorowych sprzętów, dodatków. Jak już coś znajdę, to okazuje się, ze jest to straszna tandeta. Chciałabym coś lepszego jakościowo. Znacie może jakieś miejsca, gdzie coś takiego można kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie gazowy. Ja mam duzy gril gazowy i wszystko wychodzi na nim wysmienite. Mieso i warzywa sa bardzo smaczne. Bardzo latwy w utrzymaniu czystosci. Nie zamienilabym juz na zaden inny elektryczny czy weglowy.

 

No nie wiem, jakoś jestem uprzedzona do gazu. Może dlatego, że sie keidyś zatruła tlenkiem węgla dlatego teraz unikam wszystkiego, co gazowe.

bezpieczniejsze jest moim zdaniem wszystko co elektryczne ewentualnie na węgiel.

a gdzie dostać kołowy grill to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od roku mam grill gazowy i baaaardzo go sobie chwalę. Grillujemy bardzo często- mięsa (również faszerowane), warzywa, pieczywo z masłem czosnkowo- ziołowym, ryby. W garażu stoi zwykły grill i zarasta kurzem. A ten gazowy stoi na tarasie (zadaszonym) więc nie ma raczej możliwości zatrucia, a korzystamy z niego nawet przy brzydkiej aurze. Grill jest dwupoziomowy więc grilluję jednocześnie kilka produktów. Kupiliśmy go po obejrzeniu jakiegoś programu w telewizji. Stwierdzono tam, że produkty grillowane na gazie są dużo zdrowsze niż na tradycyjnym grillu. Fakt- nie ma "smrodku" węgla czy też brykietu, a to dla niektórych jest główną atrakcją. W każdym razie my nie żałujemy zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Sezon grillowy juz rozpoczety a ja nadal nie mam grilla, a nie chce kupowac jakiegoś beznadziejnego za 20zł z tesco.

Co polecacie?

 

Gdyby chodziło o taki kupiony w markecie, to już dawno bym go miał. Podobnie jak ty, też nie chcę "badziewia". Ponieważ planuję budowę altany, postanowiłem wybudować samemu cały "kombajn" przystawiony do tej altany, gdzie w jednym estetycznym "piecu" będzie grill, wędzarka i komora do suszenia grzybów (owoców). Jako były projektant przemyślałem całą konstrukcję, lecz nie zdążyłem jej nawet sobie narysować (brak czasu - jestem w trakcie budowy). Jeśli zatem już, to ...iść "na całość":)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Oj, taki kombajn też mi się marzy:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

No to trzeba "zaprząc" drugą połowę do roboty, bo niestety czegoś takiego kupić się nie da (trudno by się sprzedawało, bo musiałoby być piekielnie drogie). A jak Marek Kondrat przekonuje nas w telewizji, "TO mamy za darmo, co zrobimy sami";)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
od zeszłego roku mamy w ogrodzie grill ceramiczny Big Green Egg w rozmiarze Large - rewelcaja, robimy tam wszystko włącznie z pizzą i imprezami na 30 osób, ceramika zamiast metalu sprawdza się wspaniale! http://www.foodlovers.pl/product-pol-40-Grill-ogrodowy-z-ceramiki-rozmiar-MEDIUM-Big-Green-Egg-USA-.html lub polecam film: http://www.youtube.com/FoodloversPL#p/a/u/1/Gf07LnaW5-A jeśli szukacie czegoś mniejszego mamy też COBB BBQ - bezdymowy grill turystyczny z RPA http://www.foodlovers.pl/product-pol-11-grill-turystyczny-COBB-BBQ-System-zestaw-.html - bon apetit!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...