Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego wygrzewać wylewki ?


Amtla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko, że nie mam jak i czym wygrzewać tej wylewki po 30 dniach, musi to poczekać chyba do zimy, ponieważ nie wiem kiedy będę mieć prąd. Czy będzie to miało jakiś niekorzystny wpływ na wylewkę ? Przez ile dni powinienem podlewać podłogę wykonaną z mixokreta ?

 

Nie podlewaj bo zniszczysz. Jak posadzkarz chce żebyś podlewał, to spisz z nim umowę że będziesz to robił na jego odpowiedzialność. Połóż na 7-10 dni folię na całą wylewkę. Ot wszystko jest lepiej. Unikaj zbyt wysokich temoeratur i niskich wilgotności przez te dni. Potem folię zdejmij i zacznij suszyć. Wilgotność powietrza 40-60% i 18-25C. Wylewka musi być zrobiona przez fachowca, który zrobi wytrzymałość na ściskanie 15-20N/mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeczytałem cały temat i cenne uwagi, jednak chciałbym się upewnić poniższej kwestii. Obecnie kończy się u mnie SSO i do września będą prace dalsze: okna, elektryka, woda, itp oraz tynki (zapewne koniec sierpnia lub wrzesień). Chciałbym tej jesieni (wrzesień lub pażdziernik) wykonać wylewkę (miksokret ok. 6cm lub anhydrytowa 5cm) domu na ogrzewaniu podłogowym (całość domu piętrowego ok.140m2) i pozostawić taki stan do następnej wiosny.

Czy nie będzie przeszkodą dla tej wylewki brak podłączonego pieca do ogrzewania i tym samym brak ogrzewania domu przez zimę? Mogę co jakiś czas zapalić w kozie ale dom nieocieplony więc temp. wysoka nie będzie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeczytałem cały temat i cenne uwagi, jednak chciałbym się upewnić poniższej kwestii. Obecnie kończy się u mnie SSO i do września będą prace dalsze: okna, elektryka, woda, itp oraz tynki (zapewne koniec sierpnia lub wrzesień). Chciałbym tej jesieni (wrzesień lub pażdziernik) wykonać wylewkę (miksokret ok. 6cm lub anhydrytowa 5cm) domu na ogrzewaniu podłogowym (całość domu piętrowego ok.140m2) i pozostawić taki stan do następnej wiosny.

Czy nie będzie przeszkodą dla tej wylewki brak podłączonego pieca do ogrzewania i tym samym brak ogrzewania domu przez zimę? Mogę co jakiś czas zapalić w kozie ale dom nieocieplony więc temp. wysoka nie będzie.

Pozdr

Jeżeli wylejesz wylewkę przed mrozami to możesz być o nią spokojny, gorzej z zalaną instalacją, ale to już temat dla Twojego hydraulika. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wylejesz wylewkę przed mrozami to możesz być o nią spokojny, gorzej z zalaną instalacją, ale to już temat dla Twojego hydraulika. Pozdrawiam.

Rozumiem i tak planuję przed mrozami wylać wylewkę. O instalację zadbać będzie musiał hydraulik i jego praktyka: może po prostu spuścimy wodę z wszystkich rur? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mam pytanie do specjalistów. Przejrzałam wątek - wczoraj szukałam informacji dot. wylewek - rozumie 28 dni na wiązanie betonu od 29 wygrzewanie trwające kolejne 28 dni. U nas wszędzie podłogówka, SSO - dom nie ocieplony z zewnątrz i dach też nie ocieplony. Już wiem, że musimy przesunąć kładzenie podłóg ale mam pytanie czy w tym czasi można np robić gładzie gipsowe, w drugim miesiącu rozpocząć ocieplenie poddasza i k-g? Nie wiem jak zaplanować prace. Wylewki będziemy robić w październiku, wcześniej nie damy rady, ale szkoda mi 2 miesięcy przerwy w pracach, a potem wszystko na szybko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
Odgrzewam ten super wątek. Mamy SSZ, ale nie uda nam się położyć tynków i wylewek w tym roku, najprawdopodobniej będą w marcu. Będzie już prąd i gaz, a ma być na parterze ogrzewanie podłogowe i terakota oraz ogrzewanie grzejnikowe i parkiet. na poddaszu użytkowym. Pytanie dla doświadczonych na kiedy najwcześniej planować położenie płytek a na kiedy parkiet? Mam nadzieję, że parkiet da radę położyć do zimy, czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: To chyba standard historyczny, poza tym nie wyobrażam sobie ogrzewania podłogowego na piętrze pod parkietem :eek:

 

Masz słabą wyobraznię, nie ma zadnych przeciwskazan do parkietu na podłogówce, aczkolwiek są pewne zalecenia, podstawowym jest maksymalne zmniejszenie strat ciepła tak straty jednostkowe na m2 w kazdym pomieszczeniu były jak namniejsze, inaczej mówiąc dobre ocieplenie scian zewn. posadzki na gruncie, dobre okna i wm.

Rozstaw obliczony dla kazdego pomieszczenia oddzielnie na podstawie ozc, temp. posadzki nie powinna przekraczac 27 oC, odpowiednie gatunki drewna z krajowych dąb i akacja, z egzotycznych merbau (zalecane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma przeciwwskazań to zdaję sobie sprawę, ale to inne postawienie zagadnienia! To że coś można to nie znaczy, że jest tanio, optymalnie, bez zagrożeń, że tak koniecznie należy robić i że tak już wszyscy robią... :)

Stąd moje zdziwienie dot. "inteligencji" fafofca. Rzeczywiście WSZYSCY już robicie pod parkietami na piętrach podłogówkę i NIEW WOLNO robić inaczej? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma przeciwwskazań to zdaję sobie sprawę, ale to inne postawienie zagadnienia! To że coś można to nie znaczy, że jest tanio, optymalnie, bez zagrożeń, że tak koniecznie należy robić i że tak już wszyscy robią... :)

Stąd moje zdziwienie dot. "inteligencji" fafofca. Rzeczywiście WSZYSCY już robicie pod parkietami na piętrach podłogówkę i NIEW WOLNO robić inaczej? :o

 

Ja nie twierdzę ze tanio i nie wolno robic inaczej, to tylko twoja nadinterpretacja mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, nie robić offtop'u. Wątek ważny i sam chyba też będę miał ten problem. Wygrzać nie będzie jak i czym, a glazurnik ma przyjść w połowie listopada. Czy wstawienie takiego przenośnego piecyka na butlę gazową w ogóle coś da? Dom jest ocieplony. Mógłby też ktoś napisać jak w ogóle wygląda ten "program wygrzewania" to jest jakiś profil temperaturowy, czy po prostu jednostajne grzanie niska temperaturą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, nie robić offtop'u. Wątek ważny i sam chyba też będę miał ten problem. Wygrzać nie będzie jak i czym, a glazurnik ma przyjść w połowie listopada. Czy wstawienie takiego przenośnego piecyka na butlę gazową w ogóle coś da? Dom jest ocieplony. Mógłby też ktoś napisać jak w ogóle wygląda ten "program wygrzewania" to jest jakiś profil temperaturowy, czy po prostu jednostajne grzanie niska temperaturą?

 

Najlepiej kupic uzywkę kocioł elektryczny i wygrzewac, wiem ze to przy C11 samobójstwo finansowe, ajkby sie dało załozyc G12w to koszty wygrzewania podobne lub nieco wieksze do gazu. Piecyk gazowy nie wygrzeje posadzki. Program czy tez harmonogram wygrzewania podają producenci parkietu. To nie jest grzanie jednostajną temperatura bo nie zlikwiduje napręzen wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic uzywkę kocioł elektryczny i wygrzewac, wiem ze to przy C11 samobójstwo finansowe, ajkby sie dało załozyc G12w to koszty wygrzewania podobne lub nieco wieksze do gazu. Piecyk gazowy nie wygrzeje posadzki. Program czy tez harmonogram wygrzewania podają producenci parkietu. To nie jest grzanie jednostajną temperatura bo nie zlikwiduje napręzen wylewki.

 

No mam tyle do przodu, że wykłóciłem się i mam już G12 (w jakiejś opcji). Ja chcę wygrzać pod płytki. Chodzi o to, że podłogówkę zalać wodą i grzać ją tym kotłem? W sumie mogę też użyć zwykłej termy do CWU, pompę i zawór trójdrożny już mam zamontowane. Podłączę termę do tego rozdzielacza i zaleje wodą. Czy jest gdzieś w tym problem, o którym mogę nie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam tyle do przodu, że wykłóciłem się i mam już G12 (w jakiejś opcji). Ja chcę wygrzać pod płytki. Chodzi o to, że podłogówkę zalać wodą i grzać ją tym kotłem? W sumie mogę też użyć zwykłej termy do CWU, pompę i zawór trójdrożny już mam zamontowane. Podłączę termę do tego rozdzielacza i zaleje wodą. Czy jest gdzieś w tym problem, o którym mogę nie wiedzieć?

 

Problem jest w małej mocy grzałki w termie, te max 2 kW to stanowczo za mało do osiągniecia Tz zgodnej z harmongramem wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...