Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ja też mam wysoko i dziury...

I też mam tarasy nad salonem i gabinetem.... Mam XPS ale od zewnątrz, czyli na stropie, też 10 cm.... Mało??

 

u nas miało być 15 cm poliestru ekstrudowanego właśnie

już zasugerowałem Panu wykonawcy, aby dał spaceloft - to jest na bazie aerożelu, którym były ocieplane wahadłowce NASA i kombinezony kosmonautów,

to ma lambdę 0,014 czyli 1 cm to ok 2,2 cm XPSa, tylko, że to kosztuje ok 150 zł za mkw dla 1 cm grubości, więc majątek, ale zobaczymy jutro co wykonawca zaproponuje

 

co do kubatury to u nas wszędzie jest 3 m wysokości i sufit podwieszany też wszędzie no i mamy pustkę na pow ok 25 mkw, no i jeszcze poddasze nieużytkowe (na graciarnię), zupełnie nieplanowane (jego do pow użytkowej nie liczę, ale do kubatury chyba policzyli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azakrzew - pod taras zakładam że dajecie XPS?

No to trochę Wam tam będzie ciepła uciekało :(

Ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem postępów, szczególnie że za chwilę będziecie mieli skończoną elewację :)

 

A to ogrodzenie to kto Ci robił?

 

ogrodzenie firma z Pruszkowa, facet robi głownie proste stalowe (robi mi przęsła i bramy), ale ma podwykonawców murarzy, miłe chłopaki i bardzo pracowici, ale telefonu bezpośredniego do nich nie mam, generalnie tez żadna okazja jak u Anuli, ale efekt fajny tego muru, a jeszcze chcemy dać węże ledowe pod obróbkę blacharską więc będą podświetlane murki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas miało być 15 cm poliestru ekstrudowanego właśnie

już zasugerowałem Panu wykonawcy, aby dał spaceloft - to jest na bazie aerożelu, którym były ocieplane wahadłowce NASA i kombinezony kosmonautów,

to ma lambdę 0,014 czyli 1 cm to ok 2,2 cm XPSa, tylko, że to kosztuje ok 150 zł za mkw dla 1 cm grubości, więc majątek, ale zobaczymy jutro co wykonawca zaproponuje

 

co do kubatury to u nas wszędzie jest 3 m wysokości i sufit podwieszany też wszędzie no i mamy pustkę na pow ok 25 mkw, no i jeszcze poddasze nieużytkowe (na graciarnię), zupełnie nieplanowane (jego do pow użytkowej nie liczę, ale do kubatury chyba policzyli)

 

No to ktoś coś źle policzył albo u mnie albo u Ciebie, bo ja też mam 3 metry wysokości wszędzie i też mam pustkę mniej więcej taką i też mam nieużytkowe poddasze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula na gorąco. ładnie się robi na zewnątrz. masz super podejscie do kostki:wiggle: coś się zmieniło od etapu elewacja. ale fakt graniowa , wychodzi różnie. zasypujesz ja piachem jak normalną?

ja mur tez mam z marmolitu i do tego ciemniejszy. wiesz jak na tym każdą nierównośc widać. czym masz wykończony na gorze? nam kompletnie spierniczyli po wewnętrznej stronie na dole . były az do 10 cm ubytki. ale to byli parciarza. wyrzuciliśmy ich( zapłacilismy) i wzięliśmy naszego Pana majstra co stawiał dom do poprawek:confused:

z tapetą jednak nie wytrzymałaś? tą kropkowaną????

ania ty się nie boisz tak jasnego blatu?:o zobaczymy jak będzie się sprawował. ja mam prawie czarny, ale nie nie:no: nie jednolity. kazdy okruszek, kazdy paluszek. no ale się zmywa z soku, pomidorów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać fotorelacji z poniższego podpunktu

 

Po 1.11 zacznie się jazda. Montaż kuchni, montaż drzwi, listew, mebli łazienkowych, luster, elementów drewnianych w salonie i holu, no i dziesiątki zadań dla ekipy wykończeniowej

 

Samochody i flugger wydają się z sobą grać, po tygodniu zapomnisz o co Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jesteś w stanie mi powiedzieć ile kosztował was ten mur od zera do otynkowania? (sam mur, bez przęseł, bramy, furtki)

Dlaczego pytam. Będę robić swoje ogrodzenie ryzykując, że za chwilę (rok, 3, 5 może) miasto przebudowując drogę, która jest w planach rozwali je a ja będę musiała stawiać od nowa. Ja się uparłam postawić na obecnym fundamencie, mąż chce już w nowej linii, docelowe (a to jest kupę metrów od obecnej drogi). Ciekawa jestem jaką sumę ryzykuję, bo od tego zależy czy mąż mnie nie wyrzuci z domu za jakiś czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula

z tapetą jednak nie wytrzymałaś? tą kropkowaną????

ania ty się nie boisz tak jasnego blatu?:o zobaczymy jak będzie się sprawował. ja mam prawie czarny, ale nie nie:no: nie jednolity. kazdy okruszek, kazdy paluszek. no ale się zmywa z soku, pomidorów itp

 

Tak, kropki. Boję się blatu, ale w odwiecznym dylemacie ładne czy praktyczne wygrało ładne. Znajoma ma taki blat i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jesteś w stanie mi powiedzieć ile kosztował was ten mur od zera do otynkowania? (sam mur, bez przęseł, bramy, furtki)

Dlaczego pytam. Będę robić swoje ogrodzenie ryzykując, że za chwilę (rok, 3, 5 może) miasto przebudowując drogę, która jest w planach rozwali je a ja będę musiała stawiać od nowa. Ja się uparłam postawić na obecnym fundamencie, mąż chce już w nowej linii, docelowe (a to jest kupę metrów od obecnej drogi). Ciekawa jestem jaką sumę ryzykuję, bo od tego zależy czy mąż mnie nie wyrzuci z domu za jakiś czas :lol:

 

Monia, nie jestem w stanie powiedzieć.

Mam wycenę na poszczeglne elementy z innej firmy, prześlij mi adres e-mail, to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obróbki blacharskiej. Celowo. Jest spadek do wenątrz, tynk żywiczny. Zobaczymy, jak będzie w praktyce. Wiem, że będą zacieki, ale jeśli to będzie kwestia spryskania raz w miesiącu Karcherem, to damy radę. Mamy raptem 10 m muru. A jeśli będzie jakaś tragedia, to założymy obróbki z blachy.

 

Paulina, w "dziurach" będą szuflady:)

Jak kuchnia wyjdzie dobrze, a mam przeczucie, że tak, to stolarza tez juz masz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania my mieliśmy tynk akrylowy, bez spadku. and murem rosły sosny , tzn w pobliżu. zacieków nie dało się usunąć:confused: ale mur nie był czyszczony co tydzień. teraz mam marmolit też bardzo ciemny, bo przy uliczce osiedlowej:rolleyes: i jest ok. od maja. już nawet delikatnie winem i bluszczem obrasta.Tkie było założenie, że przy małej działce , chociaż troche zieleni na murze. za murem chodnik bez zieleni i ulica. choć za nami las( no dwa domy za)ale widać . mamy 2 kroki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa zapowiada się ciekawie.

jak nadrabiałam zaległości na forum to natknęłam się u e-mólka na jej inspiracje i tam zobaczyłam zdjęcia podobnej wyspy. Od razu pomyślała o Tobie. Widać, że będzie pięknie.

A to te e-mólkowe inspiracje:

http://interiorzine.com/wp-content/uploads/2010/09/stylish-home-interior-kitchen.jpg

http://interiorzine.com/wp-content/uploads/2010/09/stylish-homes-living-night.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...