Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anula, łyknęłam wczorajszej nocy cały Twój dziennik :) Piękny dom i wnętrza się piękne zapowiadają, będę śledzić skrupulatnie końcówkę urządzania:) Skopiowałam sobie od Ciebie całą masę fajnych linków, wreszcie wiem, gdzie szukać łóżek dla dzieci szerszych niż 90cm :) Pewnie będę zawracać głowę o kamień i panów od piachu, bo na wiosnę startujemy całkiem niedaleko :) Trzymam kciuki, żeby teraz już było tylko z górki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, kurcze, ale się wkurzam (na siebie) jak widzę te Twoje zewnętrzne ostre poczynania ...

Kto Ci stawiał to ogrodzenie? Nie chce do mnie przyjechać? Ja z kolei nie mam siły na zajmowanie się zewnętrzem, skoro w środku tyle spraw jeszcze (i problemów) i temat odkładam ... Drogie takie murowanie i zaklejanie na równo?

 

Wiesz co, ta kostka faktycznie jakaś taka ..... pokićkana. Nie wiem, może tak to w czasie roboty wygląda.

A ten beton? To po co? Nie powinno go być przecież w tym miejscu

Byłam jakiś czas temu w wątku u chłopaka, który sobie sam zrobił taras, elewację drewnianą. W ogóle odnowili dom ze starego i zrobili coś*niesamowitego, że wygląda jak fajny nowoczesny klocek (nie jakiś szał pał, ale różnica kolosalna). I właśnie sam też*kładł kostkę*granitową. Tak pięknie. Muszę poszukać, bo on widać że zanim ruszał z tematem, najpierw studiował go wzdłuż i wszerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam ten dom

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70737-ROOTowisko-nasz-domek-pod-lasem.&p=4949949&viewfull=1#post4949949

 

Niezła przemiana, co?

 

Kostka jest na 2-giej stronie. Chyba jednak wygląda tak samo ;) O ten beton się najwyżej dowiedz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszą być czymś zablokowane. Jeśli po prostu kostkę położysz w ziemi, to z czasem będzie brzeg się rozluźniał, robiły się szpary itd. Muszą być elementy albo sięgające wgłąb (jak krawężniki betonowe, być może granitowe długie słupy? ale to by drogie było), albo po prostu podziemny murek oporowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, kurcze, ale się wkurzam (na siebie) jak widzę te Twoje zewnętrzne ostre poczynania ...

Kto Ci stawiał to ogrodzenie? Nie chce do mnie przyjechać? Ja z kolei nie mam siły na zajmowanie się zewnętrzem, skoro w środku tyle spraw jeszcze (i problemów) i temat odkładam ... Drogie takie murowanie i zaklejanie na równo?

 

Ogrodzenie stawia czlowiek od SSO. Drogie:( Zamówilismy całość - z dwiema furtkami, bramą, wypełnieniem drewnem. Bo murowany jest tylko kawałek, jakieś 10 m. Reszta drewno. No i jeszcze będą tynkować. Nie polecę Ci go do murowania - większość ścian mam krzywych w domu:) No i żadna okazja cenowa.

Ale jak chcesz robić cokolwiek na zewnątrz w tym roku, to ostatni dzwonek. Dziś rano było 0 stopni i szron pokrył mi ogród. Myślę, że na cokolwiek na moment będzie za późno, bo zima tuż tuż. Odłóż to na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...