Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

Planowałam u siebie wysokie opaski, potem mi przeszło, bo nie znam pewnego wykonawcy, a rozmowy z kolejnymi specami doprowadzają mnie do szału, ale po Twoich fotkach jednak się pomęczę i jeszcze poszukam.

Szafa córci faktycznie cudna, o kuchni ciężko coś powiedzieć, poza tym że dobrze, że nie machnęliście ręką.

 

Zazdroszczę takiej szybkiej ekipy, ja to chyba w innym świecie (mieście) żyję, ja głupich wycen doprosić się nie mogę, nie mówiąc o pomiarach, realizacji, terminach, a mamę-teściową to ujrzałam z Gonnies, pamiętacie ją?

 

http://gremlindog.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/10/mama-fratelli.jpg

 

Spirea jesteś niesamowita, znasz internet na pamieć jak Chuck Norris :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zazdroszczę takiej szybkiej ekipy, ja to chyba w innym świecie (mieście) żyję, ja głupich wycen doprosić się nie mogę, nie mówiąc o pomiarach, realizacji, terminach, a mamę-teściową to ujrzałam z Gonnies, pamiętacie ją?

 

http://gremlindog.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/10/mama-fratelli.jpg

 

Spirea jesteś niesamowita, znasz internet na pamieć jak Chuck Norris :rotfl:

:wave::wave:

 

ZAJEBISTE

odpowiedzi się nie doczekałam:( ale co tam... nie zrażam się:lol2:

Jeszcze raz zapytam o cenę szafy u córci:D Na priva oczywiście... a mogę przy okazji poznać cenę kuchni? To ta sama ekipa robiła co szafy? Moja kuchnia też będzie duża i z chęcią poznam cenę dla prównania:yes:

 

Już, już piszę

 

Z ciekawości - jaką wysokość ma pokój córki? (pytam pod kątem wysokości zabudowy)

 

3 metry

 

Te środkowe półeczki u córki będą niezabudowane?

 

Tak, to miejsce na zabawki i książki

 

Sprzątanie - nie możesz wziąć jakiejś pani? bez sensu, abyś się zarzynała, sprzątanie po remoncie/ budowie jest dużo gorsze niż normalne.

A jak się dzieci (tzn. głównie starsze, bo młodsze to pewnie niewiele rozumie) zachowują w związku z przeprowadzką? mocno podekscytowane?

 

Chyba muszę wziąć ekipę do tych 140m2 okien, nie tylko Panią ;) Ale sama też zakasam rękawy, bo wąż w kieszeni syczy:)

 

Córka się cieszy z kropek na ścianie:) Ona się już tyle razy przeprowadzała, że ten kolejny chyba nie robi jej różnicy :)

Edytowane przez anula05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni zaglądałam czekając na kuchnię,

Aniu chociaż to nie moja kuchnia to nie mogłam się jej doczekać, czuję że od dzisiaj bedzie w Twoim dzienniku tłoczno :)

Mnie bardzo trudno sobie to wszystko wyobrazić jak nie ma drzwiczek i filc na podłodze, ale wiem że będzie obrzydliwie zajefajna

Drzwi te z opaską super i to otwieranie do środka...

A pokój córeczki...szkoda że nie mam dziewczynki- gratulacje

Ale masz fajnie.Wszyscy byśmy chcieli być na tym etapie co Ty.

 

Mogłabyś zdradzić gdzie te drzwi zamawiałaś? w Katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dla zainteresowanych jeszcze jedno zdjęcie telefoniczne z ostatniej chwili - ciepłe jak bułeczka.

zdje%2525CC%2525A8cie%25255B2%25255D.JPG

 

Mamy problem - beznadziejnie sobie wymyśliliśmy sposób otwierania tych szuflad... Frez na dole i frez z góry. Trzeba się schylac. Nie wiem jak to wyszło. Idiotyzm. DO teo coś się pje...ło i szafka pod zlewem, gdzie miał być kosz, nie jest szafką tylko dwiema osobnymi szufladami. I niby dzie mam wstawić kosz? Do tej niskiej szuflady? I się schylać za każdym razem? Idiotyzm. Rano jadę walczyć. Tam miał być klik. Albo wstawimy silniczek. COś trzeba z tym zrobić. AAAAAAAAAAAAA.....!!! Oszaleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sama też zakasam rękawy, bo wąż w kieszeni syczy:)

 

 

No ja zakasałam, ale więcej okien (a myliśmy razem z K) bym chyba rady nie dała.

A wiesz ile u mnie jest mniej ... 5 razy?

Odchorowałam to i to nieźle (myślałam, że w nocy z bólu ręki zjem własne zęby ... masssakra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niby dzie mam wstawić kosz? Do tej niskiej szuflady? I się schylać za każdym razem? Idiotyzm

 

!!! Miałam dokładnie tak samo!

Oświeciło mnie tuż przed złożeniem zamówienia, jak mam tę szufladę otwierać i dlaczego tak ma być.

Zmienili

Ty też*walcz, bo to mega niewygodne będzie

 

Nie rozumiem pierwszej części. Zawsze do dolnych szuflad trzeba się schylić. O co chodzi?

 

A tak poza tym - super

Te górne szafki w ciągu wyglądają świetnie.

Ja chcę robić*dodatkowe (już*u stolarza) takie długie w ciągu na jednej ścianie na której mam na razie zaplanowaną*prostą półkę obok sbsa

Bym miała namiastkę zabudowy do sufitu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no tych okien myć nie będę. Odchoruję te 4 zł/m2 :) Chociaż jak się przeliczy x 140 to.....

Ale chociaż piętro spróbuję sama ogarnąć.

 

Czyli co? Niecałe 600 za mycie wszystkich Twoich okien???

Nawet bym się nie zastanawiała!

 

Skąd masz tych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Niecałe 600 za mycie wszystkich Twoich okien???

Nawet bym się nie zastanawiała!

 

Skąd masz tych ludzi?

 

Jeszcze nie dzwoniłam, ale wyczytałam tu: http://www.meraclean.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=117&lang=pl

 

!!! Miałam dokładnie tak samo!

Oświeciło mnie tuż przed złożeniem zamówienia, jak mam tę szufladę otwierać i dlaczego tak ma być.

Zmienili

Ty też*walcz, bo to mega niewygodne będzie

 

Nie rozumiem pierwszej części. Zawsze do dolnych szuflad trzeba się schylić. O co chodzi?

 

No i jak masz w efekcie? Jak otwierasz szuflady?

Do dolnych trzeba zawsze, ale do górnych nie, a u mnie trzeba będzie nawet do górnych, bo mają frez od spodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szufladzie podzlewowej imitację dwóch szuflad, a faktycznie to jedna głęboka szuflada z ogromnym frontem, ale upchnęłam tam wewnętrzną bardzo płytką, pod konkretny kosz z ikea, ale na środku jest wycięta na syfony, ściereczki gąbeczki tam trzymam, ale jak mam ogromny zlew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dolnych trzeba zawsze, ale do górnych nie, a u mnie trzeba będzie nawet do górnych, bo mają frez od spodu ;)

 

Aaaa, ok, już rozumiem!

Czyli co? Sztućce np, podręczne rzeczy, też*będą właśnie w nich. Trochę nieciekawie, ale to jest kwestia przyzwyczajenia.

 

A mnie się normalnie cały front z koszami będzie wysuwał

Okazało się*że to jest sporo droższe rozwiązanie od szuflad i dlatego tak mnie chciał chłopak załatwić (droższe w Hackerze, bo to cała szafka inna i system blumowski też, a to u nich jest przesadnie i niewspółmiernie do cen bluma drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, sztućce i podręczne będą w szufladach w wyspie. W szufladach miały być... talerze na przykłąd.

 

No jassssne! Wyspa :bash:

No to jak talerze, to luuuzik. Przywykniesz

 

A jeśli o ten front chodzi, to wiesz, to jest coś zupełnie innego. To jest cały system, wysuwana półka śmieciowa z frontem, nie szuflada. Dodatkowo musi to być naprawdę solidne, żadna popelina, bo potem będzie jak u mojej znajomej, że front cały tańczy, bo się poluzował po kilku miesiącach normalnej eksploatacji kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula - czy ten filc którym przykrywałaś podłogę jest tylko na drewnie?

Zastanawiam się jak zabezpieczyć u siebie kafle na parterze przed zniszczeniem (a szczególnie fugi), szczególnie w czasie prac typu wykonanie podwieszanego sufitu.

 

grubym falowanym kilkuwartwowym kartonem (widać go u mnie na ostatnich zdjęciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szafki na górze wspaniałe, a szuflada na kosz tak jak e-mól i monsanbia mówiły powinna być jedna imitująca dwie-to oczywiste, wiec walcz i nie zastanawiaj się czy napewno tak zamawiałaś, bo napewno tak zamawiałąś :).A jeśli chodzi o sposób otwierania to możesz tę pod zlewem otwierać naciskając kolanem, to szalenie wygodne przy mokrych i brudnych rękach-więc jeśli możesz zmienić to pomyśl o tym.

A o co chodzi z tymi frezami do otwierania, bo ja frezy zamierzam mieć, niewygodne to strasznie jest?moja siostra ma we frezach listwy metalowe i nie narzeka,więc mam mentlik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jassssne! Wyspa :bash:

No to jak talerze, to luuuzik. Przywykniesz

 

A jeśli o ten front chodzi, to wiesz, to jest coś zupełnie innego. To jest cały system, wysuwana półka śmieciowa z frontem, nie szuflada. Dodatkowo musi to być naprawdę solidne, żadna popelina, bo potem będzie jak u mojej znajomej, że front cały tańczy, bo się poluzował po kilku miesiącach normalnej eksploatacji kosza

ale to coś miała skaszanione, ja taką szafkę z ikei miałam, czyli umówmy się - nie jest to najwyższa półka - i rewelacja, nic się z tym nie działo, mimo wielkiego kosza na śmieci obładowanego wiadomo, jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super wszystko!

 

Anula mam pytanie o to licowanie drzwi ze scianą.

1. Czy dobrze rozumię, że grubość opaski jest równa ze scianą? Jak zatem wykończona jest przestrzeń miedzy opaską a tynkiem?

2. Bo druga opcja jest taka, ze źle pomyślałam wyżej i że to licowanie o którym piszesz to jednak dotyczy tylko tego, że drzwi są wszystkie po jednej stronie futryny a opaski i skrzydła odstają jednak od sciany o swoją grubość (czyli opaska wykłada się na tynk jak to zawsze sie robi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...