Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

anulo, nie wiem czy się witałam u Ciebie, ale podczytuję w miarę możliwości czasowych. Na wszelki witam się :wiggle:

Widzę, że masz w zabudowie sprzęt simensa i mam pytanie: czy piekarnik i mikrofala wyświetlają godziną na ten sam kolor? Bo u mnie choliba są inne odcienie i nie wiem czy moje sztuki tak mają, czy tak już jest (jeśli ta druga wersja to producent jest totalnym idiotą).

 

A garnki zamierzam kupić berghoffa - moja mama ma, ja ma patelnie i są rewelacyjne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anula, budowę Twojego domu oglądam od początku i niezmiennie się zachwycam :) .

Ujawniam się i od razu z prośbą wyjeżdżam: jakiego producenta masz drzwi zewnętrzne? Mogłabyś dać mi jakiś namiar i, jeśli to nie tajemnica, podać cenę ?

A tego Meteora w końcu położyłaś, czy zastąpiłaś czymś innym? Jakoś nie mogę doczytać tego w dzienniku....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, mnie tez nie bardzo podobaja się te tańsze garnki z IKEA. Ale te o nazwie MEDAJL są naprawdę ładne i nadają się do indukcji. Pokaż mężowi.

Ja mam właśnie takie i jestem z nich bardzo zadowolona, mimo, ze mają dwa minusy: duży rondel (uwielbiam go) nie ma pokrywki, a przy przelewaniu z jednego garnka do drugiego zawsze się trochę rozleje. One mają bardzo kulistą formę i stąd taki mankament, ale są śliczne.

 

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90100444/

 

A te Berghoffa jak dla mnie za bardzo stylizowane do nowoczesnej kuchni.

Za to patelnie tefala (moje) na indukcji działają.

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy przelewaniu z jednego garnka do drugiego zawsze się trochę rozleje

 

O, a to jest właśnie cecha moich berghoffów, za którą je uwielbiam. Każda ciecz, rzadka, gęsta przelewa się bez stresu.

Mają do tego specjalnie wyprofilowany brzeg

Stylizowane?

 

Zrzut ekranu 2011-11-14 (godz. 17.07.21).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula gratulacje ten pokoik wyglada cieplutko, ojej czekam na Twoją kuchnię jakby to miała być moja :).Cieszę się że jest to forum bo dzięki Wam łatwiej będzie mi kupić garnki, te Berghoffa Tulipy są fajne...

Aniu a czy dasz mi namiary na stolarnię w Katowicach?pisałam na priva, ale może przeoczyłaś...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulo, nie wiem czy się witałam u Ciebie, ale podczytuję w miarę możliwości czasowych. Na wszelki witam się :wiggle:

Widzę, że masz w zabudowie sprzęt simensa i mam pytanie: czy piekarnik i mikrofala wyświetlają godziną na ten sam kolor? Bo u mnie choliba są inne odcienie i nie wiem czy moje sztuki tak mają, czy tak już jest (jeśli ta druga wersja to producent jest totalnym idiotą).

 

Cześć. Mąż mówi, że są trochę inne. Ale jeden zegar można wyłączyć i po kłopocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tefala, on lubi buczeć na indukcji (garnki, nie patelnie). Podobnie z ikei garnki kupowane w zestawach (z serii 365+). Dobre są z ikei na sztuki.

Ja mam Berghoffa jak Monia i jestem nieodmiennie zachwycona, mają 6 lat, a wyglądają jak nowe.

I jeszcze mam Philipiuka duży zestaw, w prezencie dostałam.

 

A swoją drogą dlaczego nie miałaś zasłoniętych okien? Ja nie mówię, u mnie też były trochę brudne, ale trochę! Szyby zakurzone (nie umiem ładnie myć, więc trochę mazów ciągle jest), ale naprawdę malutko kropek od tynku itd.

Ale i tak Swietłanę popieram, zostaw ją sobie najlepiej na stałe.

 

Na prawdę Tefal buczy??? Jak to możliwe? Może to kwestia plyty, nie garnków. Wybraliśmy właśnie Tefal.

 

Miałam zasłaniane okna, ale "w międzyczasie" się odsłoniły ;) Wiesz, u mnie te okna mają "już" rok. I ja mam 140 m2 szkła. Nie byłam w stanie nad tym zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, budowę Twojego domu oglądam od początku i niezmiennie się zachwycam :) .

Ujawniam się i od razu z prośbą wyjeżdżam: jakiego producenta masz drzwi zewnętrzne? Mogłabyś dać mi jakiś namiar i, jeśli to nie tajemnica, podać cenę ?

A tego Meteora w końcu położyłaś, czy zastąpiłaś czymś innym? Jakoś nie mogę doczytać tego w dzienniku....

Pozdrawiam :)

 

Czesc, niestety, nie polecę CI tego producenta drzwi zewn., mam zastrzeżenia.

Meteor - chodzi Ci o kafle? Tak, położyłam.

 

Aniu a czy dasz mi namiary na stolarnię w Katowicach?pisałam na priva, ale może przeoczyłaś...:(

Cześć, nie dam:) Niestety wyszedł z nimi totalny fuck up. Porażka po całości. Napiszę w Dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii garnków - wybraliśmy (pod kątem designu) Tefala:

http://www.bishurt.nazwa.pl/images/proseries.JPG

 

I teraz nie wiem - czy rzeczywiście "BUCZĄ" jak pisała Madeleine?? Ktoś ma Tefala?

 

Berghoff, jak tu ktoś napisał, rzeczywiście są dla mnie jakby zbytnio "stylizowane". A mój mąż ma alergię na słowo BERGHOFF, bo kojarzy mu się z chińszczyzną;) więc Berghoffa nie mogę kupić. Chociaż ja nic przeciwko nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój mąż ma alergię na słowo BERGHOFF, bo kojarzy mu się z chińszczyzną

 

WHAT!?

WHY!?

Przecież to Belgijska firma

 

Chyba muszę mu dać pokorzystać z moich noży. Mają 7 lat, wyglądają jak nowe, designersko niezmiennie mnie (i nie tylko) zachwycają i co najważniejsze - kroją jak zuuueee!

 

No, niebrzydkie chyba, co? :rolleyes:

 

Zrzut ekranu 2011-11-15 (godz. 22.01.08).jpg

 

ps. thanks god, że mój mąż siedzi tylko w swoich informatyczno-samolotowo-elektroniczno-motoryzacyjno-audiofilskich tematach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dlaczego, przeczytałam cały wątek nt. doboru AGD na forum (no, prawie, ale on ma chyba 130 stron czy jakiś inny kosmos). I wnioski są takie, że głośność indukcji zależy od a) płyty b) garnków. Ponoć, nie wiedzieć czemu, hałasują (czyli wpadają w większe wibracje) garnki z ikei (ale tylko z zestawów) i z tefala. Ale nie wiem już, czy garnki-garnki, czy ten śmieszny zestaw pt. ileś garnków, jedna rączka.

Ale oczywiście to hałasowanie jest względne, subiektywne i tak czy siak niezbyt głośne (zwłaszcza, jeśli się człowiek przyzwyczai albo płyty nie używa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. thanks god, że mój mąż siedzi tylko w swoich informatyczno-samolotowo-elektroniczno-motoryzacyjno-audiofilskich tematach ;)

 

Masz szczęście kobieto. Mój też tylko w takich "siedzi", ale przed każdym zakupem DOMOWYM muszę mieć jego "błogosławieństwo", a czepliwy jest jak cholera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dlaczego, przeczytałam cały wątek nt. doboru AGD na forum (no, prawie, ale on ma chyba 130 stron czy jakiś inny kosmos). I wnioski są takie, że głośność indukcji zależy od a) płyty b) garnków. Ponoć, nie wiedzieć czemu, hałasują (czyli wpadają w większe wibracje) garnki z ikei (ale tylko z zestawów) i z tefala. Ale nie wiem już, czy garnki-garnki, czy ten śmieszny zestaw pt. ileś garnków, jedna rączka.

Ale oczywiście to hałasowanie jest względne, subiektywne i tak czy siak niezbyt głośne (zwłaszcza, jeśli się człowiek przyzwyczai albo płyty nie używa ;) )

 

Ale te "nasze" to jakaś najnowsza linia - myślisz, że nie rozwiązali tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te "nasze" to jakaś najnowsza linia - myślisz, że nie rozwiązali tego problemu?
Nie mam pojęcia, nie zgłębiałam tematu, bo nawet, jeśli moje berghoffy kiedyś padną, to mam w zanadrzu philipiaka.

Zresztą, aby było słychać buczenie, to w domu musiałaby być cisza. Przy dwójce dzieci nie wiem, jak to jest, a wieczorami nie gotuję ;) No ale kwestia czepliwości i wrażliwości. Głupio w sumie mieć poczucie, że przy inwestycji na miliony się poskąpiło kilkaset złotych i ma coś totalnie irytującego, ale z drugiej strony nie wiem, czy to się Wam przydarzy. Nie wiem ile te garnki kosztują, zawsze możesz je za rok wywalić i kupić droższe. Zdążysz.

 

Swoją drogą podobnie jak Monia kupiłam garnki, hmmm, 6 lat temu? kosztowały wtedy dla mnie majątek, chyba 450pln. Nie sądziłam, że będzie to taka dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...