Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OK. Jest sucho. Trzy nawilżacze pracują. Nie wietrzysz. Jest ciepło. Reku wyłączony. To czym Wy oddychacie ??? Przecież powinien być już wyczuwalny niemiły zaduch. A tego niema ?

Daj sobie spokój z tymi fachmanami od okien.

W nadchodzącym tygodniu ma się ocieplić. Zobacz jaką będziesz miała wilgotność przy temperaturach bliskich plusa.

Jak sama nie dojdziesz przyczyny, to raczej nie pomogą Ci fachowcy, którzy wpadną do Ciebie na 5 minut.

Zastanawiam się nad obrzędem z gromnicą. Może trzeba ją zastosować.

A. To niema nic wspólnego z kościołem !!! To rodzaj analizy przepływu powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysztof5426
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sufity z płyty g-k. Ja wiem, że to standard, ale nie wiem czy aż tak....

 

to nie jest standard...;)

pomieszkuję czasami w domu z takim poddaszem i WM, obecnie jest ok. 40% wilgotności

u siebie w domu mam nieco inny problem bo mi cały czas wentylacja ciągnie grawitacyjnie przez GWC ok. 100m3/h a przy paleniu w kominku jeszcze więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Anula, i jak z podłogą sprawa wyglada? Cos nowego na horyzoncie? Cos madrego oprocz zwalania winy na wilgotnosc wymyslili?

 

Ja mam do polozenia 150 m desek na ogrzewaniu podłogowym reszta to gres w lazienkach+wykladzina tez na podlogowce i ciarki mnie przechodza jak mysle ze w pierwsza zime po przeprowadzce widze cos takiego. Stoimy przed wyborem firmy parkieciarskiej wiec z niecierpliwoscia obserwuje Twoj watek i ciekawa jestem finalu.

BTW - przepiekny domek ale to juz wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem ciekawa co z podłogą,a czy Ty dolewałas w końcu wylewkę pod te panele-bo pamiętam, że kamień był wyższy od nich?Mnie powiedziano jak kupowałam panele kahrsa,że gwarancja jest ,ale przed wykonaniem musi być pomiar wilgotności wylewki, o wilgotności w domu nie wspomniano.

Anula mam pytanie dotyczące żarówek, o których Ci Twoja znajoma mówiła,abyś do squarsów i kanluxa mateo nie musiała dawać transformatorów.Podeślesz mi linka gdzie można je kupić i ogólnie czy rozwinęła byś ten temat-bo coś o jakiś kostkach wtedy mówiłaś.

Czy Ty masz te halogenki w kolorze białym?Szukam czegoś do salonu mało widocznego ,więc chyba białe najlepsze-aczkolwiek nigdy takich na żywo nie widziałam.

Czy jakościowo jest różnica zauważalna między nimi.( aquaform-kanlux)-różnica spora ,i nie wiem czy warto kupować droższe.? A jakie lampki masz na suficie przy okapie ,wydaje mi się że białe?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również czekam na wieści co z podłogą , obserwuje temat bo planuje podobne deski również pod ogrzewanie podłogowe. Dowiadywałam się że faktycznie najpierw sprawdzają parametry wilgotności podłoża , tz nie może być praktycznie żadnej wilgotności oraz , że podłogę należy rozgrzewać stopniowo przez ok 2 tyg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara74, Kahrsa to raczej deska trójwarstwowa, panelom, do tego produktu, w dodatku takiej firmy, bardzo dalekoooo. Jak zwał, tak zwał, ale tym bardziej trzeba wszystko zrobić, żeby nic im nie zaszkodziło. Jestem w szoku, co stało sie zpodłogą Anuli. Mam nadzieję, że zostanie uwzgledniona reklamacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara74, Kahrsa to raczej deska trójwarstwowa, panelom, do tego produktu, w dodatku takiej firmy, bardzo dalekoooo. Jak zwał, tak zwał, ale tym bardziej trzeba wszystko zrobić, żeby nic im nie zaszkodziło. Jestem w szoku, co stało sie zpodłogą Anuli. Mam nadzieję, że zostanie uwzgledniona reklamacja.

no wiem że panel brzmi tandetnie,ale kiedyś facet w sklepie zwrócił mi uwagę,że to panel drewniany ,oj te chłopy,albo jaka ja głupia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania zaglądasz tu czasem? chciałam zapytać cię czy te opaski do sufitu nad drzwiami są po obu stronach , chodzi mi o to czy są w jednym pomieszczeniu podwyższone do sufitu czy i w drugim pomieszczeniu również?

Może ktoś wie jak się robi? Mój mąż chce w obu pomiesczeniach (czyli z obu stron) a ja z jednej strony.

Edytowane przez malkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

z podłogą jeszcze się nie wyjaśniło

Był parkieciarz, ale nie ten, ktory byc powinien. zmierzyl wilgotnosc i do tego sie przyczepic nie mozna - niby jest ok. 30%, ale jak na te pore roku to jest standard. Pan powiedzial, ze gdyby wszyscy klienci mieli taka wilgotnosc powietrza w domu, to byloby polowe mniej problemow... Moj higrometr (mechaniczny, klasyczny) pokazuje ok. 30%, wisi metr nad deskami w salonie. Rekuperacja chodzi, nawilzacze pracuja.

Prawdopodobnie trzeba bedzie zlozyc reklamacje do producenta i zobaczymy co on na to. Bedziemy pewnie "wygrzebywac" tylko uszkodzone deski.Nie bez znaczenia ma szerokosc - gdyby byly polowe wezsze to pewnie takiego problemu by nie bylo.

Problem rozsychania desek jest (z tego co wywnioskowalam po rozmowie z parkieciarzem) dosc powszechny... wiec dobrze sie zastanowcie co polozyc w domach.. Teraz chyba polozylabym deski wezsze albo jakies wypasione panele... Brrrr.

Jesli chodzi o samo wykonanie - mialam bardzo szczegolowo sprawdzana wilgotnosc podloza. Nawet w jednym miejscu, troche na wyrost robilismy dodatkowa izolacje przeciwwilgociowa. O to akurat parkieciarze bardzo dbaja.

 

Poza tym niewiele nowego. Snieg spada z dachu i te odglosy budza mnie w nocy...

 

Ekipa od okien wpadla wyregulowac okna, dokonczyli montaz barierek.

 

Nadal czekamy na zaginionego w akcji stolarza-posrednika... co za niewypal. Drugi po Gotharcie na liscie niewypałów budowlanych:(

 

 

 

 

Edytowane przez anula05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania zaglądasz tu czasem? chciałam zapytać cię czy te opaski do sufitu nad drzwiami są po obu stronach , chodzi mi o to czy są w jednym pomieszczeniu podwyższone do sufitu czy i w drugim pomieszczeniu również?

Może ktoś wie jak się robi? Mój mąż chce w obu pomiesczeniach (czyli z obu stron) a ja z jednej strony.

 

Wysoka opaske mam z jednej strony, ale robisz jak chcesz i jak Ci pasuje. Jak to sie robi? Zamawia sie z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam,oglądam, czytam i albo nie doczytałam, albo nie było o tym. Twoje drzwi wewn. Co to za drzwi, gdzie zamawiane? Jesteś zadowolona?

I jeszcze pytanko - o stolarza z Lublina. Możesz dać do niego kontakt, jak taki wart polecenia? Bo właśnie szukam...

Dom piękny :)

Drzwi zamawiane w Katowicach, studio Interior.

Stolarz jest OK, wysle na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula mam pytanie dotyczące żarówek, o których Ci Twoja znajoma mówiła,abyś do squarsów i kanluxa mateo nie musiała dawać transformatorów.Podeślesz mi linka gdzie można je kupić i ogólnie czy rozwinęła byś ten temat-bo coś o jakiś kostkach wtedy mówiłaś.

Czy Ty masz te halogenki w kolorze białym?Szukam czegoś do salonu mało widocznego ,więc chyba białe najlepsze-aczkolwiek nigdy takich na żywo nie widziałam.

Czy jakościowo jest różnica zauważalna między nimi.( aquaform-kanlux)-różnica spora ,i nie wiem czy warto kupować droższe.? A jakie lampki masz na suficie przy okapie ,wydaje mi się że białe?

 

Kanluxy są z ramką, srebrną, a aquaformy mam bez ramki, biale, wiec roznica jest duza. Jesli jednak chcesz miec z ramka, to bierz kanluxy, sa dobrej jakosci. Przy okapie mam biale aquaformy, 111, bez ramek.

Jesli chodzi o zarowki, to nie wiem gdzie je kupic (pzoa moim zrodlem w Lublinie), to chinska produkcja no name. Ale teraz zainwestowalabym w zarowki ledowe albo energooszczedne i tak Ci radze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Teraz chyba polozylabym deski wezsze albo jakies wypasione panele... Brrrr.

 

 

Nadal czekamy na zaginionego w akcji stolarza-posrednika... co za niewypal. Drugi po Gotharcie na liscie niewypałów budowlanych:(

Wezsze tzn jakie maks? Wczoraj ogladalam 13 cm na podlogowke i przy powierzchni salonu + hol - 75 m to boje sie ze kiepsko beda wygladac. Najlepiej byloby jakies 18 cm. Takie byly u Ciebie?

 

O kurcze, to ten z Lublina ktory wykonal Twoja kuchnie czy jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...