Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

Anula, zdjęcie korytarza z donica - obłędne!

Drzwi vel obrazy ;) oczywiście fantastyczne.

 

A mężowi pogratuluj osobno - doskonale wiem, jaka to ciężka praca, jesteśmy mianowicie oczko dalej - dziś sialiśmy trawę.

Nie myśleliście, żeby wypożyczyć z wypożyczalni sprzętu ogrodowego glebogryzarkę? mój mąż kopał tylko to, co niezbędne - a i to lekko nie było. Poza tym oraliśmy i bronowaliśmy mechanicznie, walcowanie już ręczne, kilkukrotne grabienie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Madeleine.

Mąż uparł się, że musi sam, bo trzeba to zrobić porządnie. Wzięliśmy 2 robotników raz, ale to jak pracowali doprowadzało go do szału (5 minut odpoczynku po każdej taczce ziemi). No i im podziękował.

Nasza działka to był las, po budowie był tu straszny bałagan - zostało sporo humusu, mnóstwo kamieni, jakieśa dzikie bluszcze, wycinaliśmy drzewa (pełno gałęzi), trzeba to było dokładnie oczyszczać podczas kopania / grabienia. Ktoś obcy zasypałby ziemią i już - takie jest zdanie małżonka.

Wszystko już przekopane, zagrabione, teraz czas na walcowanie. I rozporwadzenie rurek do nawodnienia - stwierdziliśmy, że zrobimy to jednak teraz.

Nie wiem na ile ta trawa wyrośnie - mamy zacienioną działkę i kwaśną glebę. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, warto wszystko zrobić porządnie, inaczej łatwo załatwić kosiarkę.

Ale walec lekki nie jest (a potem grabienie ponowne :] )

 

My się zastanawiamy, co z tym nawodnieniem. Z jednej strony mam pokusę rozprowadzić je już teraz, żeby nie niszczyć trawy, z drugiej - i tak w przyszłości nie będę miała na całości trawnika, nie wiem, jak nam wyjdzie rośnięcie trawy na naszej patelni, a zrobienie częściowego nawadniania (tzn. wkopanie głównych rur + niektórych dyszy) w części i tak nie rozwiązuje problemu nawadniania reszty. Poza tym chcę niwelować teren w niektórych miejscach.

W ostateczności nakupimy węży, zraszaczy i zainstalujemy wszystko na powierzchni. A w przyszłym roku przy okazji robienia ogrodu machniemy nawadnianie - o ile damy radę, na razie walczymy z projektem ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wklepuję ręcznie i zawsze działa :)

Forumowa ikonka zawsze dołączała zdjęcia.

Może miałaś poinstalowane jakieś dodatki czy coś, ale ta klasyczna forumowa ikonka zawsze otwierała okienko do dodawania zdjęć jako załączniki.

U mnie forumowa ikonka nie dodaje jako załącznik :D

Kopiuję adres jakiegokolwiek obrazka (prawym przyciskiem) i wklejam do forumowej ikonki i jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, postaram się mniej więcej z tego co pamiętam: płacisz za skrzydło+ościeżnicę standardowych rozmiarów (u mnie jest akurat standard 210x90, 8 cm). WYższe drzwi to wyższy koszt.

Każdy wymiar niestandardowy wiąże się z dopłatą, grubsza ościeżnica - jeśli masz grubszy mur - również. Opaska też ma jakiś standard (8cm chyba), jeśli chcesz szerszą to dopłacasz. Ja mam 2 skrzydła z opaską wysoką na 2,80 m, ale tylko z jednej strony, no więc dopłata za 1 stronę (zależnie od tego jak chcesz mieć).

Dalej: dopłacasz klasycznie za klamkę /zamek, podcięcie wentylacyjne. W standarcie masz zawiady widoczne, chowane są za dopłatą (ja: 290 zł). System (nie pamiętam jak się nazywa) umożliwiający zlicowanie sktrzydła z opaską mimo, że drzwi otwierają się do wewnątrz, to kolejna dopłata (niezależna od zawiasu, chyba też ze 300...., nie pamiętam dokładnie). Zamki magnetyczne (polecam, drzwi nie trzaskają i cicho się zamykają jednym palcem dosłownie) miałam w standardzie. W kosztorysie założyłam sobie 2 tys brutto za skrzydło, nie było szans przez te wszystkie dodatki.

 

Interior chyba a nie interdoor? Ja dostalam tez wycene (dzieki Annula) - 2060 net za drzwi. Skrzydło ma ozdobną listwę więc wyglada troche inaczej niz Anuli. Do tego montaz 200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula super sobie M poradził!!!!! działka super będzie wyglądać , jak już trawa wyrośnie:) siejcie , bo jest tka super pogoda ,że wszystko rośnie dosłownie w oczach:) u nas wczoraj wino nie miało jeszcze listków , a dziś są!!!!

trawa w poniedziałek koszona, a juz wczoraj można by ja było kosić ponownie:o ale my do pon. poczekamy z koszeniem.

 

Ania ale macie pięknie!!!!!!!!zawsze podobały mi się podwarszawskie domy otoczone lasem iglastym:) u nas inna roślinność:) raczej mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja po prośbie ;)

Powiesz gdzie kupowaliście materiały do nawdonienia, jakaś lista co kupiliście ( marka, nazwa ) i krótkie how-to jak to robiła Twój szanowny M. ? ;)

Z góry dzięki, bo właśnie zaczynam rozgryzać temat i zukam wszelkich rozwiązań ;)

 

pozdrawiam serdecznie, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ogromną prośbę do Anuli ...lub bywalców jej dziennika, którzy chyba lubią nowoczesne formy.

Mój projekt ma taras ok 3,4 na 5,7 nad pomieszczeniem ogrzewanym. Zrobiłem spadek i teraz czas na izolacje/paroizolacje potem izolacje termiczna , płyte dociskową itd. Pojawiły sie jednak pytania czy dac obróbkę juz na poziomie spadku a kolejną pod płytkami? Jesli tak bedzie tam ok 25-30 cm roznicy w wysoksoci. Jak dac rynne by to ładnie wygladało, czy musi byc rynna ??? Jak zamontowac balustrade w płycie dociskowej by nie ciekło itp.

Czy moze znacie dzienniki, gdzie sa jakies szczegółowe rozwiązania moich dylematów.

Z góry dziekuje za pomoc.

A dom Anuli bardzo ładny :)

Gratuluje wyczucia formy i koloru (to sie czuje już po kilku stronach).

Edytowane przez wibart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie :) Cieszę się, że mogłam zobaczyć Twój piękny dom. Żadne ze zdjęć nie oddaje jego prawdziwego uroku. Jest po prostu cudnie :)

Dzięki K., miło mi było, zapraszam na jeszcze:)

Taka para jak WY na pewno będzie miała pięęęęęęęęęęęęęęęęękne gniazdko! Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...