Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posty do Anuli


Recommended Posts

Witam

 

Mam ogromną prośbę do Anuli ...lub bywalców jej dziennika, którzy chyba lubią nowoczesne formy.

Mój projekt ma taras ok 3,4 na 5,7 nad pomieszczeniem ogrzewanym. Zrobiłem spadek i teraz czas na izolacje/paroizolacje potem izolacje termiczna , płyte dociskową itd. Pojawiły sie jednak pytania czy dac obróbkę juz na poziomie spadku a kolejną pod płytkami? Jesli tak bedzie tam ok 25-30 cm roznicy w wysoksoci. Jak dac rynne by to ładnie wygladało, czy musi byc rynna ??? Jak zamontowac balustrade w płycie dociskowej by nie ciekło itp.

Czy moze znacie dzienniki, gdzie sa jakies szczegółowe rozwiązania moich dylematów.

Z góry dziekuje za pomoc.

A dom Anuli bardzo ładny :)

Gratuluje wyczucia formy i koloru (to sie czuje już po kilku stronach).

 

Dzięki wibart, niestety obawiam się, że nie pomogę, mówisz o klasycznym dachu płaskim, tarasie, ja mam dach odwrócony - na ten temat mogę cokolwiek powiedzieć. Nie będę rzeźbić i wymyślać w temacie, o którym nie mam pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam:D

Anulka mam pytanie,na początku dziennika pisałaś, że wybraliście kolor tynku z Ceresitu : NEBRASKA 2 - czy koniec końców go zastosowaliście? Bo ja myślę właśnie nad tym kolorem i chciałabym dowiedzieć jaki on jest ;) Czy to jest czysta biel,czy złamana czy wpadająca w szarość (bo ja patrząc na próbnik mam takie wrażenie ;) )Będę bardzo wdzięczna za jakieś info :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula - mam pytanie odnośnie drzwi bezprzylgowych montowanych na zewnątrz, a otwieranych do środka (bo o ile pamiętam takowe masz).

Czy to prawda że po zamknięciu drzwi zostają szpary między ościeżnicą, a skrzydłem?

Podobno jest to związane z konstrukcją zawiasów i otwieraniem do środka - nie da się zlicować idealnie drzwi bez szpar, bo nie dałoby się ich otworzyć do środka (skrzydło przy otwieraniu by ocierało o ościeżnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szpary, w tych otwieranych do zewnątrz też. To jak duża szpara to poniekąd kwestia regulacji, ja mam magnetyczne zamki i regulowali tak, aby chodziło "na pchnięcie małego paluszka":), więc szpary są czasem rzeczywiście spore.

Nie przeszkadza mi to zupełnie, poza drzwiami garażowymi (garaż nieogrzewany), gdzie w zimie wieje zwyczajnie i trzeba będzie to doregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ładnie zazieleniło! WIdzę, że masz na trawniku płyty chodnikowe - możesz napisać jakie to? ja jakoś nie mogę ich kupić...

 

Cześć:) To jakieś zwykłe płyty, mąż kupił w którymś z marketów budowlanych. Chcieliśmy kamień, ale takie płaskie kamienie były tylko żółtawe, a my chcieliśmy szare, no i skończyło się na płytach, najbardziej przypominają granit:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje z okazji nowej inwestycji :)

Taki dom z betonu surowego wewnątrz i na zewnątrz jest w ostatnim numerze Dom wnętrze. Po prostu cudo.

 

Anula, zastanawiam się czy dopłacać do powłoki ceramicplus V&B. Wyczytałam, że masz bez powłoki - jest ok? Nie wiem, czy jest sens dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) To jakieś zwykłe płyty, mąż kupił w którymś z marketów budowlanych. Chcieliśmy kamień, ale takie płaskie kamienie były tylko żółtawe, a my chcieliśmy szare, no i skończyło się na płytach, najbardziej przypominają granit:)

 

Dzięki! akurat kupno w markecie budowlanym najbardziej by mi odpowiadało, najmniej szukania, zamawiania. Ja właśnie zwykłych, betonowych szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...