Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lokalizacja rekuparatora + (ewnetualna rozbudowa)


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Zamierzam budować domek projekt w tamaryszkach 2P (Archon). Dodatkowo zakupiłem projekt instalacji wentylacji mechanicznej, na której reku znajduje się pod dachem. Czy w piwnica nie jest lepszą lokalizacją na reku? Czy jest możliwość rozbudowania systemu np o klimatyzację(kanałową??) (nie wchodzą w rachube dedykowane łączone rozwiązanie(powyżej 12 000 zł )), czy może nie jest wskazane wykorzystanie rur do rozprowadzenia ochłodzonego powietrza, a np wrzucenie splitów do kilku pomieszczeń? Czy w przypadku zmiany montażu centrali zostawić czerpnię i wyrzutnie powietrze pod dachem czy nie dać jej w ziemię?

Z góry uprzedzam, że staram się śledzić wątki(ale zawsze może coś uciec uwadze :rolleyes: )

Pozdrawiam

AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to wciaz ten sam "projekt" który i jak mam do swoich tamaryszek, to ja bym prawdziwym projektem tego nie nazwał, dwie kartki, w tym ogólny opis i dwa rysunki, typowy gotowiec opracowany przez dospela i naniesiony na rzut budynku

ja, mimo że jest i piwnica i garaż, zdecydowałem się na poprowadzenie kanałów i lokalizację reku na stryszku, a to ze względu na znacznie mniej problematyczny przebieg kanałów, praktycznie całe poddasze idzie ponad pomieszczeniami (stryszkiem), na parter schodzą cztery płaskie kanały nawiewu (schowane w ścianach) i jeden okrągły 200mm wywiewu, który zakończony jest skrzynką rozdzielczą i stad sufitem podwieszonym wywiewy z łazienki, kuchni, wiatrołapu, czerpnie i wyrzutnie mogę sobie dowolnie zrobić czy to w dachu, kominie, czy ścianach szczytowych

no i piwnica oraz garaż oczywiście poza wentylacją mechaniczną (grawitacja, oddzielone szczelnymi drzwiami od domu)

w przeciwnym razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo zmian zostało wprowadzonych względem zakupionego projektu? Czy wykonana wentylacji bazowała na nim(rozmieszczenie, centrala, przewody itp)? czy umieszczona centrala na stryszku jest bardzo słyszalna podczas pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmian trochę było, wentylacja nie bazowała na tym dołączonym dospelowskim bo to lakoniczne opracowanie jest a nie projekt wykonawczy, na bazie tego instalacji zrobić się nie da, tam jest zero szczegółów, instalacja bazuje na logice, godzinach szperania w internecie, także na tym forum jest kilka ciekawych tematów, z których można zassać trochę wiedzy, czy jest słyszalna - nie wiem bo jeszcze nie jest skończona: są przewody powyprowadzane od anemostatów na stryszek, doprowadzona tam inst. elektr., no a sam reku będzie kiedyś w przypływie gotówki (reku Bartosz lub Nikol), słychać raczej być nie powinno, bo oddzieli go od pomieszczeń 25cm wełny w suficie poddasza, poza tym planuję zamontować go jakoś elastycznie (zawieszony lub na podkładkach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...