Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łosica... komenty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Moose

    3214

  • braza

    1296

  • DPS

    1231

  • TAR

    635

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie krzyk to desperacja... małż kota przyniósł :eek: I ja się na kotach nie znam... jak karmić, gdzie trzymać i w ogóle zielonam w tym temacie... na razie Gruby go nie zjadł na dzień dobry ale Rudy/a wcale sobie nie daje w kaszę dmuchać... spał z nami w łóżku, bo miałczał jak w kontenerku pożyczonym na cito zamknęłam... jest młody... ma wychodzić na dwór... a ja nie wiem jak się do tego zabrać :bash:

RATUNKU!!!

Zara do pracy idę... zamknąć w kontenerku czy zostawić luzem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Osia,

Jeśli Duży nie zjadł od razu to dobrze :)

Najlepiej jakby kot na początek dostał "dla siebie" jedno pomieszczenie. Dobrze by było, żeby w tym pomieszczeniu były miseczki (woda, jedzenie), kuweta i jakieś miejsce do spania. Jeśli nie masz legowisk dla kota to nie ma dramatu, kot na pewno sobie coś mięciutkiego i cieplutkiego znajdzie.

Jak się małe futro oswoi z tym pomieszczeniem to powiększać mu "rewir". Na pewno warto, żeby spotykał się z psami, albo chociaż z zapachami psów na początek. Po jakimś czasie koci rewir rozszerzy się na cały dom i podwórko.

Czy byliście z kotem u weterynarza? Czy kot szczepiony? Warto sprawdzić, żeby niechcącym czymś psów nie zaraził.

Jak jesteś w domu to może warto, żeby zwierzaki łaziły razem i obserwuj jak się do siebie odnoszą. Jak nie jesteś pewna bezpieczeństwa malucha, gdy wychodzisz to na początek warto jednak zamknąć.

Miłego dokocenia :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Drimeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty są bardzo proste w obsłudze, na początek miękkiego coś jako posłanko (jak nie ma to zaanektuje fotel albo łóżko w sypialni), miseczka z karmą i wodą, kuweta (jak nie masz, to zwykła stara miska plastikowa z piaskiem suchym, często go zmieniać trzeba.

Do weta na odrobaczenie i szczepienie, to wsio.

I jak to z malcem, obserwować czy bezpieczny w pobliżu piesków.

Potem pieski poczują respekt, jak dostaną parę razy łapką po nosach. ;)

Kurde, aż Ci zazdroszczę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuwetę postaw w odległości od misek z jedzeniem, bo kot nie ruszy. W sklepach zoologicznych żwirek do kuwet jest w różnych cenach, można kupić też tanio kuwety. Zostaw go jak pisała Drimeth na czas jakiś w jednym pomieszczeniu, ale często z nim przebywajcie, żeby się do Was przyzwyczaił. W tym czasie nabierze też zapachu "stada", psy przyjma go łatwiej. Ja swoim kotom ustawiłam miseczki na poddaszu, Katma a teraz Tyrion tam nie wchodzą więc jest szansa, że psiaki nie będa wyjadały karmy. Nie dawaj mleka do picia, tylko wodę. Kup karmę odpowiednią do wieku ale nie przekarmiaj. Moje dostawały śmietankę, taka do zup i sosów albo twarożek, ale nie codziennie.Polecam drapaczki różnego rodzaju w innym przypadku meble mogą wyglądać za czas jakiś tak, jak moja sofa i fotel Młodej:) No i najpierw do weta, niech sprawdzi też czy to dziewczyna, czy chłopak. Bez względu na płeć w okresie jakieś 6 miesięcy wysterylizuj, będziesz miała trochę spokoju.

 

Zdjęcie pokaż!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...