Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

4 pokoje, 4 pokoj POMOCY!!!


lookassch

Recommended Posts

pomysl jeszcze na przeniesieniem sypialni rodzicow na tyl salonu, a z obecnej sypialni , wydzielilabym pomiesczenie , do ktorego by sie wchodzilo przez lazienke, taka prlanio suszarnio graciarnia. Tak wiec od drzwi wejsciowych byloby:

pokoj dla dziecka 1, potem schowek (z wejsciem przez lazienke,) potem lazienka i pokoj drugiego dziecka.. obok ktorego na tylch salonu usytuowana sypialnia rodzicielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniha

tak myślałem o takim pomieszczeniu w sypialni przy wejściu z dostępem od strony sypialni i korytarza, ale okno tam jest dość szeroko i nisko osadzone.

 

Magda 34

co do pionów, to na moje oko są wytarczające, żeby taką operację można było przeprowadzić. pion w kuchni znajduje się w narożniku mieszkania, od zlewu w prawo.

 

 

qana

....noooooo ......to bardzo dobry pomysł i sposób na zagospodarowanie każdego metra w tym mieszkaniu !!!! :-))

....martwią mnie tylko 2 rzeczy:

1. troszkę trzebaby nabroić młotem pneumatycznym

2. ...i większe zmartwienie - okna na kuchnie i ten dotychczasowy salon wychodzą na południe, przy czym widok z okna to trawnik, podwórko przed mieszkaniem i zaparkowane auta. dotychczasowe sypialnie i łazienka to strona pólnocna. widok z okna to kawałek trawnika. dalej (15-20m) jest następny budynek.

 

ohh

....zgadzam sie

 

 

Anulek

....tak jak wspomniałem powyżej : po pierwsze primo: koszty - ściany są wygipsowane, po drugie primo ;-) - co myślicie o północnym salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qana

....noooooo ......to bardzo dobry pomysł i sposób na zagospodarowanie każdego metra w tym mieszkaniu !!!! :-))

....martwią mnie tylko 2 rzeczy:

1. troszkę trzebaby nabroić młotem pneumatycznym

2. ...i większe zmartwienie - okna na kuchnie i ten dotychczasowy salon wychodzą na południe, przy czym widok z okna to trawnik, podwórko przed mieszkaniem i zaparkowane auta. dotychczasowe sypialnie i łazienka to strona pólnocna. widok z okna to kawałek trawnika. dalej (15-20m) jest następny budynek.

 

No to nie wiem, czy Ci się taka demolka kalkuluje :)

A co do stron świata, a raczej tego co za oknem - widok sąsiedniego bloku do porywających nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:) No skończyłam;)

 

co do pionów, to na moje oko są wytarczające, żeby taką operację można było przeprowadzić. pion w kuchni znajduje się w narożniku mieszkania, od zlewu w prawo.

 

lookassch, skoro jest taka możliwość to wrzucam moją wersję. Na twoim rzucie nie podałeś umieszczenia okien, więc zrobiłam je na szerokość 120 cm i 80 (w łazience i w mini gabineciku).

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/52ea57fe47f64f9030eb4e06d5c12d70,10,19,0.jpg

 

 

 

W kuchni zamiast wyspy może być stół. Jak wolisz. W sypialni znalazło się miejsce na garderobę i mini-gabinecik (żebyś mógł w spokoju odrobić pracę domową;) )

 

Są też 3 dodatkowe szafy.

 

Jak lubicie oglądać telewizor w sypialni to możesz powiesić go na ściance na wprost łóżka:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookassch pamiętaj, że na papierze można zrobić wszystko - trzeba tylko dobrze przemyśleć, co warto zastosować w rzeczywistości ...

 

oczywiście masz rację. jak zoaczyłem rozkład mieszkania na papierze, też mi sie wydawało, że sprawa jest dziecinnie prosta, tu dodatkowa sypialnia, tam garderoba jako osobne pomieszczenie, tu szafa, tam jadalnia itp. ale jak zabrałem te szkice ze sobą do mieszkania - okazało się, że albo nie wziąłem pod uwagę proporcji albo inne elementy nie pozwalają. ..

 

na tym etapie 2 rzeczy są jednak dla mnie pocieszeniem:

 

1. da sie coś z tym lokum zrobić i przystosować do potrzeb mojej rodziny - różnorodność Waszych pomysłów na to wskazuje, nawet jeśli niektórych nie da się zrealizować.

2. rady i uwagi które czytam, a które dotyczą Waszego sposobu korzystania z mieszkań. nie wiem czy sie jasno wysławiam, ale chodzi mi o sprawdzenie w praktyce niektórych rozwiązań i trendów (szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie i korzystanie z przestrzeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... już czuję w stawach drgania młotowiertarki...... :-) wykuwającej kolejne ścianki.

 

dzięki za propozycję. widzę, że da sie co nieco zrobić z tym mieszkankiem

 

Cześć lookasssch:-)

 

Czy to oznaczy, że moja wersja odpada:( Za dużo przeróbek? :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć lookasssch:-)

 

Czy to oznaczy, że moja wersja odpada:( Za dużo przeróbek? :rolleyes:;)

 

 

Twoją wersję właśnie drukuję :)i pokazuje (podobnie jak pozostałe) właścicielowi budynku. ten powie mi co jest możliwe jego zdaniem,a co nie. to da mi pole do podejmowania kolejnych decyzji. najbardziej cieszy mnie, że są możliwości i będę głowił sie jeszcze długo jak z nich skorzystać. z poprzedniego lokum, jakie urządzałem jestem zadowolony i niewiele bym zmienił. chciałbym, zeby z tym było podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też jestem ciekawa :)

 

Pomysł z pokojem "za salonem" wygląda na najprostszy w realizacji, ale propozycja Magdy 34 jest profesjonalna i ciekawa.

 

hehehehhe,

 

sam jestem ciekaw na czym stanie:) każdy z pomysłów ma swoje [+] i [-] pomijając całą otoczkę kosztową. Mieszkanie chciałby urządzić raczej w lekkim nowoczesnym stylu i przede wszystkim praktycznie, bo pomysł jest taki, żeby klimat i kolorystykę tworzyło kilka (a jakże...) praktycznych drobiazgów. Przyjdzie czas te się wymieni, trochę farby i już.

 

co do samych projektów nie bez znaczenie jest fakt jak wygląda to w przestrzeni. i tak np. Okno w kuchni jest dość duże i wychodzi na podwórko (parterowy parter do kwadratu), więc w całości powinno być zaklejone folią matująca. (okno w łazience jest mniejsze) te okna i rury stawiałyby opór w projekcie Magdy 34, ale przestrzen salonu uratowana ( w zamian za ofiarę w pełni otwartej kuchni;-). W Twoim pomyśle qana pozytyw to oddzielenie kuchni od salonu, ale salon byłby po północnej stronie, poczytałem trochę, że wszyscy odradzają (choć w obecnej aurze pomysł mi sie podoba jak diabli, (i tak chciałem jasną podłogę). trzebaby też coś wymyślić na wejście z korytarza, żeby nie wchodzić na scianę i skrócić szafę... w przedpokoju.... najprotsze byłoby wydzielenie z salonu sypialni i już, tylko jadalni to już wtedy nie będzie :-(

......ach a może przyczepę kempingową kupić:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookassch, widzę że martwisz się salonem od strony północnej, ale pomyśl, że pokój dziecka od północy też nie jest najlepszym wyjściem. Wiem, że wszystkich pomieszczeń nie da rady zrobić od południa, ale zastanów się nad pokojem dziecięcym. Mój młodszy synek ma północny pokój i mimo jasnych mebelków i wesołej wykładziny jest on smutny i ponury :(. Może to kwestia tego, że jest on dodatkowo dość mały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...