Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zmienić format plików Pytanie do "komputerowców"


mnowak355

Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o informację jak można zmienić format plików. Potrzebuje do zarządu dróg zrobić projekt zmiany organizacji ruchu przy wykonaniu wjazdu na działkę. znalazłem znaki drogowe w formacie PNG ale nie mogę tego otworzyć w Corelu. czy ktoś wiedziałby jak można zamienic format kliku.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dziękuję.

Ps. nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie. Wydawało mi się że na "starym" forum był temat "komputerowy" ale teraz nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz to otwierać akurat w Corelu?

Corel to program do edycji grafiki wektorowej, tymczasem znalezione przez Ciebie zdjęcia to normalna bitmapowa grafika, jedno do drugiego kompletnie nie przystaje. Na pewno można te obrazki powklejać do Corela jako obiekty, ale to wymaga umiejętności, których skoro pytasz, najwyraźniej nie masz.

 

Jak rozumiem, musisz zrobić prostą graficzną mapkę z projektem organizacji ruchu, tak? Czyli coś, co na kartce papieru za pomocą ołówka i linijki robi się w 15 minut, prostym graficznym programem przy kompletnym braku doświadczenia w jego obsłudze robiłoby się... no niechby i w jeden wieczór, Ty zaś uparłeś się zrobić to w programie, który tak pasuje do tego zadania, jak obrabiarka CNC do temperowania ołówków. Da się, pewnie, że się da. Prostą mapkę w Corelu też się da narysować. Jak się zna Corela, to pewnie jest to błyskawiczna robota. Jak się zna...

 

Jeśli musisz zrobić to na komputerze, spróbuj si z prostszym edytorem grafiki, taką mapke zrobisz i w Paincie, a jeśli Paint nie wystarczy, polecam Googlowy Sketch Up

 

http://sketchup.google.com/intl/pl/industries/archdesign.html

 

Program ma niesamowite możliwości, a przy tym jest tak prosty i intuicyjny w obsłudze, że jego obsługa nawet przy braku wprawy jest bezproblemowa.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w corelu bo mapa którą dostałem od geodety otwiera mi się właśnie w corelu. Może ktoś wie gdzie można znaleźć wzory znaków drogowych które otworzy corel.

Baba z zarządu dróg życzy sobie mapę w skali. Zrobiłem szkic ale jej to nie pasuje.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Serdeczne dzięki dla Ciebie Jarek.P Dokładnie o to chodziło. Aż mi głupio że to takie proste. teraz na mapę syt-wys którą otwier mi corel wklejam sobie znaki i taki "wypasiony" , kolorowy projekt zapodam do drogowców niech się spróbuje teraz przyczepić.

Jeszcze raz serdeczne dzięki. Pozdrawiam

Gdybyś potrzebował czegoś z mojej branży, zapraszam tutaj:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125668-STOLARSTWO-Meble-wn%C4%99trza-mog%C4%99-doradzi%C4%87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...