Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

układanie kamienia łupanego


kpjunak

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc. Zamierzam na działce układać kamień łupany (naturalny piaskowiec) grubość 2,5 do 4 cmm. Podłoże jest betonowe. Czy może mi ktoś napisać w jaki sposób zabrać się do układania? Chciałbym zrobić to sam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruch pieszy czy samochody ? musisz utwardzić teren , nawieź jakiegoś kruszywa i ubij , kamień układaj na suchej zaprawie (piasek + cement) jako że to piaskowiec to raczej zawibrowanie nie wchodzi w grę z powodu jego wytrzymałości dlatego też zrób to od razu tak jak ma być , przypilnuj żebyś na noc nie zostawił zaprawy na kamieniu bo zwiąże i będziesz miał problem z czyszczeniem . fugi raczej z samego piasku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zajmuję się układaniem piaskowca wiele lat.

Pierwsza spawa to podłoże , jeśli pod samochód to należy przygotować i zagęścić co najmniej 10cm.

Następnie 5cm piasku (piaskowiec chłonie wodę która gdzieś musi zostać odprowadzona).

Kolejnym krokiem jest podsypka cementowa(12 łopat piasku na worek 25kg cementu)

W warstwie podsypki warto umieścić maty zbrojeniowe.

Grubości podsypki około 5 - 8cm.

Kamień powinien mieć co najmniej 5cm grubości.

 

Pod chodnik wystarczy 5cm piasku i 2-4cm podsypki.

Grubość kamienia 2-6cm( im grubszy tym trudniej się układa)

 

Każdy kamień po dobiciu i wypoziomowaniu należy podlać mleczkiem cementowym.

Podobnie spoiny należy zalać mleczkiem cementowym(jeśli któregoś kamienia dobrze nie dobijemy to mleczko załatwi tą sprawę za nas).

Jeśli chcemy wykonać spoiny ze żwirku to zalewamy mleczkiem do połowy.

 

Zapraszam na stronę http://www.stylkam.com

 

Pozdrawiam

posadzki01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podjazd wydarłem 40 cm i dałem tłuczeń jakieś 30 cm na to pójdzie ok 10 cm piasku ale u mnie grunt to nieprzepuszczalna glina.

Piaskowiec mam z rzeki grubośc od 5 - 10 cm ładne płaskie wypolerowane kamienie

Mam pytania:

- jakie maty zbrojeniowe, lub z jakiego drutu je zrobić i czy w moim przypadku muszą być?

- mleczko cementowe to zamieszany z wodą cement?

- podjazdy układasz łukami czy nie ma to znaczenia?

- czy trzeba czymś nasączać gotową nawierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podjazd wydarłem 40 cm i dałem tłuczeń jakieś 30 cm na to pójdzie ok 10 cm piasku ale u mnie grunt to nieprzepuszczalna glina.

Piaskowiec mam z rzeki grubośc od 5 - 10 cm ładne płaskie wypolerowane kamienie

Mam pytania:

- jakie maty zbrojeniowe, lub z jakiego drutu je zrobić i czy w moim przypadku muszą być?

- mleczko cementowe to zamieszany z wodą cement?

- podjazdy układasz łukami czy nie ma to znaczenia?

- czy trzeba czymś nasączać gotową nawierzchnię?

 

piotrgluza - też jestem zainteresowany tym tematem, mógłbyś na te pytania odpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...