Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - krótkie pytanie.


Recommended Posts

Czy GWC czyli sporej długości rura zakopana w ziemi może być tylko jedynym dostępem świeżego powietrza do domu?Nie myślę tu o GWC który współpracuje z wentylacja mechaniczną która za pomocą wentylatora równomiernie rozprowadza świeże powietrze w domu. Pytam czy jeden nazwijmy to otwór z dostępem świeżego powietrza jest w stanie zapewnić właściwa wymianę powietrza w nowym szczelnym domu wraz z tradycyjna went. grawitacyjną przez komin (kuchnia, łazienka). Bez zastosowania nawiewników w oknach itp. mechanizmów. Czy dobrze rozumiem ze zima to co dostanie się przez GWC jest równe temu co wyleci przez komin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora długość to spory opór i nawiew w jednym miejscu w domu nawet jeżeli powietrze pokona te opory (a pewnie jakoś tam pokona - na nie wykończonych budowach nawiewy do kominków dość sporo powietza dmuchają) jest ryzyko że powietrze wlatujące do domu w jednym miejscu poleci najkrótszą drogą do komina. gdy zastosujemy rozszczeninienie we wszystkich oknach swieże powietrze przelatujeprzez wszystkie pomieszczenia

 

Może być problem z grzybem itp.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam czy jeden nazwijmy to otwór z dostępem świeżego powietrza jest w stanie zapewnić właściwa wymianę powietrza w nowym szczelnym domu wraz z tradycyjna went. grawitacyjną przez komin (kuchnia, łazienka). Bez zastosowania nawiewników w oknach itp. mechanizmów. Czy dobrze rozumiem ze zima to co dostanie się przez GWC jest równe temu co wyleci przez komin?

 

ja zrozumiałem że ma być grawitacja przez kuchnię i łazienkę

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w domu nie będzie wentylacji mechanicznej tylko tradycyjna a więc powietrze wywiewane przez komin. W nowych szczelnych domach stosujemy nawiewniki, rozszczelnienia okien itp. ale z każdego z tych miejsc dostaje sie do domu zimne powietrze. Myślałem o tym aby do domu doprowadzić wstępnie ogrzane powietrze przez GWC. Czytając wasze opinie nasuwa się wniosek ze GWC a więc doprowadzenie powietrza w jednym miejscu ma sens tylko wtedy gdy tym miejscem jest wentylacja mechaniczna, inaczej grzybek w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Można by wstawić wentylator i przepustnice przed anemostatami.

Wyregulować i mieć nawiew mechaniczny/wymuszony a wyciąg grawitacyjny.

Taka hybryda tylko podejście od innej strony.

Można, pytanie tylko czy warto !?

Od tej wersji do mechanicznej zrównoważonej to kilka kanałów i drugi wentyl.

Rekuperatora nie liczę bo to dodatek w obu opcjach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...