Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy budowałbyś się drugi raz ? ...


Recommended Posts

Znowu mi się odechciało budować, a mam te ambitne plany od jakichś ...czterech lat (z czego dwa przesiedziałam w ukryciu na FM), byłam dziś po kredyt, a wy mi piszecie takie rzeczy????

 

heheh witam w klubie :) :) ja to właściwie podjęłam decyzje o budowie ,ale trzęsę się jak galareta co to będzie...

 

Ania a jaki projekt w koncu wybrałaś ? ????

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh witam w klubie :) :) ja to właściwie podjęłam decyzje o budowie ,ale trzęsę się jak galareta co to będzie...

 

Ania a jaki projekt w koncu wybrałaś ? ????

Dom w Lukrecji 2, byłaby parterówka ale mamy za wąską działkę (zresztą moja połówka była za poddaszem). My też mamy ambitny plan zacząć w tym roku, na pewno fundamenty, bo papierologię mamy za sobą (pozwolenie jest od 3 mies.) Budowa na kredyt bo w mieszkaniu musimy mieszkać, i narazie go nie sprzedamy. Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).

Pooglądałam twój projekt i powiem Ci jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w Lukrecji 2, byłaby parterówka ale mamy za wąską działkę (zresztą moja połówka była za poddaszem). My też mamy ambitny plan zacząć w tym roku, na pewno fundamenty, bo papierologię mamy za sobą (pozwolenie jest od 3 mies.) Budowa na kredyt bo w mieszkaniu musimy mieszkać, i narazie go nie sprzedamy. Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).

Pooglądałam twój projekt i powiem Ci jest super.

 

Ania,Twój projekt tez jest fajny (jedynie co mi by przeszkadzało to schody w salonie,ale jezeli Tobie to odpowiada,to super) :)Ja znów odwrotnie -sprzedałam mieszkanie i za te pieniądze mam nadzieję uda się wybudować stan surowy „zamknięty".Reszta kredyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak te schody i masa podciągów których istnienia nie byłam świadoma dopóki nie zobaczyłam projektu w wersji papierowej. Pooglądałam realizacje i te schody to straszna kicha. Myślę że za bardzo odeszłam od swoich pierwotnych założeń, ale na to złożyło sie kilka rzeczy (już o tym pisałam), trudno jakoś to przeboleję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).

.

Dziś w radio mówili o możliwości zniesienia zwrotów VAT. Jeżeli to prawda, to raczej szł budowlany w przyszłym roku nie grozi, ale w tym materiały wykupia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Oczywiście, że budowałabym się drugi raz ( i zapewne tak się stanie kiedyś)

 

co bym zmieniła ?

 

Chyba nic :

- na pewno zatrudnią architekta wnętrz

- na pewno zatrudnię inwestora zastępczego

- na pewno będę korzystać z polecanych ekip (i na pewno z tych, które budowały mój obecny dom)

 

Zabawa jest świetna. Czasem co prawda ma się dość decyzji, decyzji, decyzji, uczenia się o każdym etapie, rozmów o budowaniu, snów o budowaniu, stron www o budowaniu... ale i adrenalina i nowe kontakty - bezcenne :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, gratuluję decyzji

(chociaż ja buduję dopiero pierwszy dom więc nie wiem co nas czeka;))

i trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&&&&&&

 

Ja również trzymam kciuki ...na razie czekam wciąż na WZ ale na wiosnę ruszam z kopyta...dziwne,ale jakoś już nie mogę sie doczekać :)

A Ty ,na jakim etapie jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również trzymam kciuki ...na razie czekam wciąż na WZ ale na wiosnę ruszam z kopyta...dziwne,ale jakoś już nie mogę sie doczekać :)

A Ty ,na jakim etapie jesteś :)

 

My powoli bardzo:)

Na początku roku dostaliśmy pozwolenie i też mieliśmy ruszyć z kopyta:):) ale...

Po tym jak się okazało, ze za piwnicę murarze życzą sobie lekko 30 tys postanowiliśmy, że w tym roku będzie królował system mocno gospodarczy i fundamenty i piwnicę zrobią teść z moim ojcem. Zima miała nas zastać stanem 0. Ale jak to w życiu bywa strop nad piwnicą będzie pewnie wiosną:/

 

Na dzień dzisiejszy sa prawie całe ściany piwnicy i będą ocieplac i zasypywać.

A wiosną przyjdzie murarz i wtedy pójdzie już szybko - mam nadzieję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my konczymy stan surowy otwarty i...mamy wątpliwości czy w ogóle kończyć...mamy dość! jesteśmy po 30 , dzieci małe, więc to jakis bodziec, ale podziwiam wszystkich po 50 ,że chca sie budować i podziwiam, zę dla 2 osób, kiedy dzieci dorosłe wybieraja domy ponad 100 metrowe, nie zdajac sobie sprawy jaki to kosmos potem...wszystko ładnie wyglada na obrazku, ale o dom trzeba dbać cały rok, kredyt spłacać całe życie, i jeszcze dbać o ogród itd.my drugi raz byśmy sie raczej nie zdecydowali- docelowo 75 metrów, a wakacje 2 razy w roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...