Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Buńki4 i Tokio II


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Dzisiaj znalazłem Wasz dziennik z budowy i jestem nim zachwycony! Profesjonalny i konkretny!!! W przyszłym roku wiosną planujemy z żoną budowe domu. Dom stanie 35 km od Krakowa w okolicach Słomnik. Jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej. I tu moje pytanie. Skąd mieliście ekipę i ile Was kosztowała? Będe wdzięczny za pomoc. Pozdrowienia dla żony i synka!!

Kontakt do mnie: [email protected]

Brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj znalazłem Wasz dziennik z budowy i jestem nim zachwycony! Profesjonalny i konkretny!!! W przyszłym roku wiosną planujemy z żoną budowe domu. Dom stanie 35 km od Krakowa w okolicach Słomnik. Jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej. I tu moje pytanie. Skąd mieliście ekipę i ile Was kosztowała? Będe wdzięczny za pomoc. Pozdrowienia dla żony i synka!!

Kontakt do mnie: [email protected]

Brzoza

 

Dzięki za miłe słowa!

Co do ekip to możemy wam dać namiary - wyślę na e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też będę budował podobny domek Tokio III. Mieszkam we Wrocławiu i miałbym pytanko. Czy byłaby możliwość podjechania do was i pooglądania sobie jak to wygląda w realu. Mamy jeszcze trochę czasu na zmiany przez architekta i tak naprawdę "nie widzę tych pokoi na projekcie". Serdeczne dzięki i pozdrawiam.

 

Nie widzę większych problemów jeśli tylko będzie ci się chciało gnać taki kawał drogi. Możemy się kiedyś umówić, ale raczej na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

po pierwsze gratuluję pięknego domu i sprawnie postępującej budowy.

Chciałbym, aby moja przyszła budowa także odbywała się tak bezproblemowo, jak u Was.

 

Mam pytanie o sufit na garażem, czy jest on na poziomie sufitu w części mieszkalnej, czy niżej (a jeśli tak, jak bardzo) ?

Pytam, bo zastanawiam się właśnie nad projektem Tokio II, ale z pewnych względów musiałbym przerobić garaż na dodatkową część "mieszkalną" - o ile to możliwe i ocieplony dach nad garażem nie sprawi że taras "wyrośnie" powyżej poziomu podłogi w pokojach na piętrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po pierwsze gratuluję pięknego domu i sprawnie postępującej budowy.

Chciałbym, aby moja przyszła budowa także odbywała się tak bezproblemowo, jak u Was.

 

Mam pytanie o sufit na garażem, czy jest on na poziomie sufitu w części mieszkalnej, czy niżej (a jeśli tak, jak bardzo) ?

Pytam, bo zastanawiam się właśnie nad projektem Tokio II, ale z pewnych względów musiałbym przerobić garaż na dodatkową część "mieszkalną" - o ile to możliwe i ocieplony dach nad garażem nie sprawi że taras "wyrośnie" powyżej poziomu podłogi w pokojach na piętrze...

 

Sufit garażu (właściwie poziom stropu od góry) wyszedł około 40cm poniżej poziomu wylewek na poddaszu, więc spokojnie można by podwyższyć garaż. Sam garaż jest posadowiony o dokładnie 20cm niżej niż poziom części mieszkalnej. Mogę zmierzyć i wtedy podam wam jak to dokładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Serdecznie pozdrawiam,

Dwie rzeczy, które zapewne są już dla was nużące. Pierwsza to oczywiście gratulacje, świetnie wam idzie. Ostatnie zdjęcia elewacji super! - cieszymy się razem z wami bo sami taki dom wybraliśmy:). Druga sprawa to kwesia kosztów. Jak widzę wybieracie raczej materiały dobrej jakości, co wiąże się oczywiście z wyższą ceną (przyłkadem jest np. dachówka. My zaczynamy za 2 miesiące, zamówiliśmy u Lipińskich szczegółowy kosztorys.. i mamy problem. Dom w katalogu kosztuje 370 tys. a w kosztorysie już 450 tys. Wy chcecie zamknąć się w 350 tys bez fundamentów. Szczerze mówiąc, mam z tym kłopot bo ceny materiałów w kosztorysie są pr5zważnie znacznie niższe niż na rynku, sami przyznają ze robociznę zaniżyli a pomino tego podają 450 tys. (np. dachówka to 30 zł m2). Jak wam się to udaje zatem:) ?. Byłbym oczywiście wdzięczny za koszty na priva. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, postępy idą pełną parą (u nas tez tak było, ale jakoś przy samej mecie ostro zwolniło). Kiedy przeprowadzka?

Bardzo mi się podoba elewacja, cierpliwie czekam na zdjęcia z postępów prac we wnętrzu.

 

Mi też się wydaje, że wcześniej szło szybciej, a tak naprawdę nie czasami już nie dajemy rady zsynchronizować wszystkich ekip ;)

Przeprowadzka - może koniec października (choć wolę być pesymistą tzn. najpóźniej początek grudnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam,

Dwie rzeczy, które zapewne są już dla was nużące. Pierwsza to oczywiście gratulacje, świetnie wam idzie. Ostatnie zdjęcia elewacji super! - cieszymy się razem z wami bo sami taki dom wybraliśmy:). Druga sprawa to kwesia kosztów. Jak widzę wybieracie raczej materiały dobrej jakości, co wiąże się oczywiście z wyższą ceną (przyłkadem jest np. dachówka. My zaczynamy za 2 miesiące, zamówiliśmy u Lipińskich szczegółowy kosztorys.. i mamy problem. Dom w katalogu kosztuje 370 tys. a w kosztorysie już 450 tys. Wy chcecie zamknąć się w 350 tys bez fundamentów. Szczerze mówiąc, mam z tym kłopot bo ceny materiałów w kosztorysie są pr5zważnie znacznie niższe niż na rynku, sami przyznają ze robociznę zaniżyli a pomino tego podają 450 tys. (np. dachówka to 30 zł m2). Jak wam się to udaje zatem:) ?. Byłbym oczywiście wdzięczny za koszty na priva. Pozdrawiam

 

Kosztorys z Lipińskich jest z KOSMOSU(!) tzn. wiele pozycji jest zaniżonych, baaaardzo wilu rzeczy brak, ale koszty robocizny są z kolei znacznie zawyżone.

Co do materiałów - to co wydaje się drogie nie koniecznie musi takie być w rzeczywistości np. Silka - można kupić tańsze materiały, ale silki idzie tylko 15szt. na metr2 - i nie trzeba kupować ton piasku i cementu na zaprawę tylko worki z gotowym klejem, którego idzie znacznie mniej bo spoina ma tylko 2mm a nie 1cm jak to się przyzwyczaili budowlańcy.

Zaoszczędziliśmy trochę na robociźnie bo niektóre rzeczy robimy sami np. elektryka, styro pod wylewki, uszczelnienia.

Zobaczymy na jakiej kwocie skończymy - do tej pory się mieścimy w założeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od jakiegoś czasu śledzę postępy waszej budowy. Ostatnie zdjęcia są super, zaczyna to wyglądać naprawdę ładnie. Chcę się zabrać za budowę na wiosnę, czy istnieje możliwość spotkania się na placu waszej budowy, czy nie jest to zbyt duży problem? Mam do przejechania 300 km. więc wyobraźcie sobie jak mi zależy !!!!

O ewentualną odpowiedź proszę na [email protected] z góry dziękuję i Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od jakiegoś czasu śledzę postępy waszej budowy. Ostatnie zdjęcia są super, zaczyna to wyglądać naprawdę ładnie. Chcę się zabrać za budowę na wiosnę, czy istnieje możliwość spotkania się na placu waszej budowy, czy nie jest to zbyt duży problem? Mam do przejechania 300 km. więc wyobraźcie sobie jak mi zależy !!!!

O ewentualną odpowiedź proszę na [email protected] z góry dziękuję i Pozdrawiam !!!

 

OK - nie widzę problemów i zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...