Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Buńki4 i Tokio II


Recommended Posts

A my już mamy PnB :) i to z pieczątką ostateczności, tak więc jest jeszcze szansa na stan 0 w tym roku.

Przy okazji ogromna prośba, pisałeś ze prowadziliście skrupulatnie listę wszystkich zakupów. Jest szansa na podesłanie tych do stanu 0 ??

Zestawienie materiałów od lipińskich można o kant d...

pzdr.

 

No to GRATULACJE :):):) Co do listy - spróbuję coś poskładać - fakt kosztorys od Lipińskich jest z KOSMOSU ;)

 

Oczywiście dobrą flachę na parapetówkę wyśle :D

pzdr.

 

A miło, miło nam ... jak będzie to trzeba będzie popróbować - wypijemy wasze zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

 

Klatka i pokoje pomalowane? Łazienki skończone? Proszę sie pochwalić .. :-)

Parę miesięcy i już dom stoi. Wygląda na to, że niedługo przeprowadzka?

 

Klatka i pokoje - pomalowane :) W łazienkach trzeba jeszcze zamontować armaturę i pomalować sufit w górnej łazience. Musimy też rozejrzeć się za kimś kto nam ładnie wklei lustra. Sami nie bęziemy się na to porywać bo to ładne kawały szkła. Czekamy jeszcze aż hydraulik skończy kotłownię, żeby można było zacząć suszyć dom i włączyć wentylację mechaniczną. Wadą rekuperacji w normalnych warunkach jest to, że osusza powietrze - w tym przypadku miejmy nadzieję, ze miesiąc grzania i wentylacji na 2 biegu non-stop pozwoli na wejście z dzieciakami w grudniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA DA

http://images39.fotosik.pl/357/f7e9cfe55f755a04med.jpg

 

i Tokio wytyczone :cool:

Ekipa wyliczyła koszty stanu surowego bez dachu, schodów i ścianek działowych na 25 tys. Sprawdzeni i polecani.

Prawdopodobnie zaczną poniedziałek- wtorek

Jeszcze zostało załatwić nadzór, dziennik itp w starostwie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosiła o zdjęcia domku od frontu..Stoimy przed wyborem koloru bramy, drzwi itp. Muszę przyznać że pokazuję Wasz dom często mężowi ,bo będziemy mieć podobne kolory-ta sama dachówka ,elewacja też biała, okna w podobnym trochę jaśniejszym kolorze. I pojawił się problem bo myślałam też o drzwiach Hormanna ale kolor stalowy-szary.I chyba zgapimy od Was i weźmiemy te same co Wy.Bo nie wiem jak by pasowały szare do drewnianych okien.Więc proszę o zdjęcia frontu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosiła o zdjęcia domku od frontu..Stoimy przed wyborem koloru bramy, drzwi itp. Muszę przyznać że pokazuję Wasz dom często mężowi ,bo będziemy mieć podobne kolory-ta sama dachówka ,elewacja też biała, okna w podobnym trochę jaśniejszym kolorze. I pojawił się problem bo myślałam też o drzwiach Hormanna ale kolor stalowy-szary.I chyba zgapimy od Was i weźmiemy te same co Wy.Bo nie wiem jak by pasowały szare do drewnianych okien.Więc proszę o zdjęcia frontu

 

Głupio przyznać, ale nie mam żadnego zdjęcia od frontu gdzie by była dobrze widoczna brama, jutro zrobię zdjęcia z przodu i postaram się wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piekna łazieneczka. U mnie również hanabi ale geomtryk i rokoko. Czy mozesz napisać mi jakiej fugi użyłaś? zarówo ciemnej jak i jasnej (kolor, firma, czy epoksydowa?) dziękuje.

 

MAPEI Mapesil AC silikon nr 100 biały + fuga

MAPEI Mapesil AC silikon nr 120 czarny + fuga

+ ceglasty ale nie pamiętam z jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Domek bomba! Muszę poszukać rzutów w necie.

No i Wasze tempo...wow, no ale rozumiem, że powód tego tempa rośnie w piorunującym tempie i zaraz zacznie domagać się własnego pokoju :D

 

Czy wasze drzwi wejściowe to promocyjne Hormannki?? Oby, bo mam milion pytań, dzieki którym, może uniknę rozwodu lub przy najmniej odzyskam głos decydujący w urządzaniu kuchni... Osobiście zamówiłam prom.Hormannki otwierane do wew. Małż się wściekł, bo on chciał na zew (szkoda, że tego nie wyartykułował), dobił nas jeszcze architekt pytająć jak się to montuje, bo jeśli dzrwi są zlicowane ze ścianą od wew. to lipa- jest mostek i nie bardzo jest jak to ocieplic. Ale przeglądając Wasz dziennik znalazłam śliczne zdjęcie w poście nr 78 i tam są chyba moje drzwi ;) otwierane do wew. ale zlicowane ze ścianą od zew!

Więc ponawiam pytanie o drzwi, i czy to był standardowy montaż? drzwi się "normalnie" otwierają?

 

p.s. a jak rozwiązaliście kwestię okapu w kuchni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek bomba! Muszę poszukać rzutów w necie.

No i Wasze tempo...wow, no ale rozumiem, że powód tego tempa rośnie w piorunującym tempie i zaraz zacznie domagać się własnego pokoju :D

 

Rosną dwa moje kochane powody :)

A do tego koszty wynajmu :(

 

Czy wasze drzwi wejściowe to promocyjne Hormannki?? Oby, bo mam milion pytań, dzieki którym, może uniknę rozwodu lub przy najmniej odzyskam głos decydujący w urządzaniu kuchni... Osobiście zamówiłam prom.Hormannki otwierane do wew. Małż się wściekł, bo on chciał na zew (szkoda, że tego nie wyartykułował), dobił nas jeszcze architekt pytająć jak się to montuje, bo jeśli dzrwi są zlicowane ze ścianą od wew. to lipa- jest mostek i nie bardzo jest jak to ocieplic. Ale przeglądając Wasz dziennik znalazłam śliczne zdjęcie w poście nr 78 i tam są chyba moje drzwi ;) otwierane do wew. ale zlicowane ze ścianą od zew!

Więc ponawiam pytanie o drzwi, i czy to był standardowy montaż? drzwi się "normalnie" otwierają?

 

TAK - drzwi to Hormany, kupiliśmy je w promocji razem z bramą, standardowo otwierają się do wewnątrz, montaż drzwi na zewnątrz nie jest zalecany, bo np. w przypadku deszczu cały syf leci na drzwi ;) Oscieżnica jest zlicowana ze ścianą (pustakiem) do zewnętrznej jego strony + 18cm styropianu. Od środka zostaje jeszcze prawie 20cm szerokości otworu, ale drzw spokojnie się otwierają - bez obaw. Zrobię jakieś zdjęcia jak chcecie :)

 

p.s. a jak rozwiązaliście kwestię okapu w kuchni? :)

 

Wyspowy w systemie zamkniętym-pochłaniacz - taki kompromis niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrodur jest trochę drogiiii - ja mam hydromax, leży do tej pory trochę syfku na polu i się nie kruszy więc chyba jest to alternatywa :)

Co do komentarzy i pytań - zapraszam.

 

A co do silkatów - uwaga ścianki z silki są ciężkie i musi to być uwzględnione w nośności stropu!!!

 

No właśnie chyba kupimy Swisspor Hydro, bo cena ok i blisko, więc za dowóz też jakoś nie skasują nas koszmarnie. Różnica między styrodurem a tym hydro wyniosłaby mnie ponad 700zł. Pominę, że nie ma nigdzie u nas już XPs-a i musiałabym długo czekać.

 

Już sprawa stropu pod silikaty była poruszana u projektanta, tylko mi musi jeszcze raz narysować, bo mi żebra wstawił wystające (strop monolityczny), których nie może być ze względu na podłogówkę - stanęło na wstawkach z kilku prętów pod ścianki. Mam indywidualny projekt, więc jestem na bieżąco w kontakcie z architektem (kilka zmian mi musi ponanosić jeszcze), który jest też konstruktorem.

 

Chcę silikaty, ze względu na izolacyjność akustyczną, cieszę się też na perspektywę zyskania na powierzchni - z silki mogę dać cieńsze ścianki :cool:

Zewnętrzne za to będą z ceramiki, więc będzie musiał trochę mój majster pokombinować z przewiązywaniem :rolleyes:

 

Jak mi się skrystalizują pytania, to nie omieszkam się zwrócić do Ciebie :yes:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosną dwa moje kochane powody :)

A do tego koszty wynajmu :(

 

 

 

TAK - drzwi to Hormany, kupiliśmy je w promocji razem z bramą, standardowo otwierają się do wewnątrz, montaż drzwi na zewnątrz nie jest zalecany, bo np. w przypadku deszczu cały syf leci na drzwi ;) Oscieżnica jest zlicowana ze ścianą (pustakiem) do zewnętrznej jego strony + 18cm styropianu. Od środka zostaje jeszcze prawie 20cm szerokości otworu, ale drzw spokojnie się otwierają - bez obaw. Zrobię jakieś zdjęcia jak chcecie :)

 

 

 

Wyspowy w systemie zamkniętym-pochłaniacz - taki kompromis niestety.

 

Hm, no nas też czeka raczej pochłaniacz.

Co do drzwi- byłabym wdzięczna za jąkąs dodatkową fotkę :) Drzwi otwierają się max na 90stp, prawda? nie przeszkadza to? w sensie, czy otwór jest wystarczająco szeroki?

U nas jest duży podcień, więc padający deszcz nam nie straszny :) bardziej straszny jest dla mnie mostek termiczny ;)

 

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE drejku!! Super dziennik!

Też jesteśmy zainteresowani budową Tokio II, a czytając Wasz dziennik naprawdę nabraliśmy ochoty na budowę. W swoich zdjęciach z budowy pokazałeś, że to wszystko jest do przejścia jak tylko się bardzo chce i ma motywacje. (nie wspominając już o kasie).

Przyglądałam się temu projektowi i jest jedna rzecz, o którą chciałabym Cie zapytać. Czy nie będzie problemu z umyciem tego okna w jaskółce przy schodach? Bo to mi wygląda na stałe szklenie i w dodatku nie otwierane. Mam rację? Czy może ty coś zmieniałeś w projekcie, żeby nie było trudności z myciem.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no nas też czeka raczej pochłaniacz.

Co do drzwi- byłabym wdzięczna za jąkąs dodatkową fotkę :) Drzwi otwierają się max na 90stp, prawda? nie przeszkadza to? w sensie, czy otwór jest wystarczająco szeroki?

U nas jest duży podcień, więc padający deszcz nam nie straszny :) bardziej straszny jest dla mnie mostek termiczny ;)

dzieki za pomoc.

 

Drzwi otwierają się na 90o i więcej nam nie potrzeba bo za nimi mamy szafę wnękową, co do szerokości otworu - przecież to są drzwi 110cm w otworze (!) - czyli większych już się chyba za często nie montuje - wyglądają na małe ale są duuuże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałam się temu projektowi i jest jedna rzecz, o którą chciałabym Cie zapytać. Czy nie będzie problemu z umyciem tego okna w jaskółce przy schodach? Bo to mi wygląda na stałe szklenie i w dodatku nie otwierane. Mam rację? Czy może ty coś zmieniałeś w projekcie, żeby nie było trudności z myciem.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Dolnego okna nie dało by się i tak otworzyć bo jest zabieg od schodów - więc jest na stałe szklone w ramie.

Górne okno klatki schodowej - tak - szklone w ramie, bo nawet z drabiny jest problem z dostępem do niego. Jest na to rozwiązanie - myjka na teleskop (jeśli jest w rodzinie wędkarz to będzie wiedział o co chodzi :) - teleskopy są do 20m ;) ale taki długi nie będzie nam potrzebny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umywalka niesamowita! Jakby połączenie marmuru ze szkłem, fajna! Widać, że rurki wentylacji czyściutko zrobione. Nie ma to jak solidna ekipa. Będziecie mieli na parterze sufity podwieszane? Nie wiem gdzie dokładnie będą kratki nawiewu/wywiewu, czy na środku czy na skraju sufitu przy ścianie?

 

A dzięki, dzięki - tylko umywalka czeka na montaż, aż będę miał czas zrobić pod nią szafkę ;)

 

Co do sufitów - nie zostają "naturalne", wloty wentylacji są zaraz nad oknami, dziś może włączymy wentylację bo na razie mamy termos w domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu Cię pomęczę. Się znasz lepiej. Chodzi mi o ten patent z taśmą na zewnątrz okien przed ociepleniem domu. My na etapie wyboru okien i cena ciepłego montażu mnie powaliła. Stosowałeś to tylko na zewnątrz? To jest folia/ taśma paroprzepuszczalna?

Piszesz "Przy tzw. ciepłym montażu okien wykorzystuje się taśmy z membrany paroprzepuszczalnej (takiej jak na dachy) przyklejanej do ramy okna wewnątrz lub na zewnątrz (ale przed ociepleniem budynku).", a ja czytałam, że wewnątrz paroszczelna, a zewnątrz- paroprzepuszczalna.

P.S. gratuluję przeprowadzki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...