Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Buńki4 i Tokio II


Recommended Posts

No i znowu Cię pomęczę. Się znasz lepiej. Chodzi mi o ten patent z taśmą na zewnątrz okien przed ociepleniem domu. My na etapie wyboru okien i cena ciepłego montażu mnie powaliła. Stosowałeś to tylko na zewnątrz? To jest folia/ taśma paroprzepuszczalna?

Piszesz "Przy tzw. ciepłym montażu okien wykorzystuje się taśmy z membrany paroprzepuszczalnej (takiej jak na dachy) przyklejanej do ramy okna wewnątrz lub na zewnątrz (ale przed ociepleniem budynku).", a ja czytałam, że wewnątrz paroszczelna, a zewnątrz- paroprzepuszczalna.

P.S. gratuluję przeprowadzki!

 

Z tego co pamiętam (jak jeszcze byłem na etapie ocieplania budynku) ciepły montaż miał mnie wynieść ok 2000,- extra!!! Jak zobaczyłem jakich taśm używają i jak to wygląda to nie specjalnie widziałem różnice między taśma a membraną dachową - tyle że miała klej lub taśmę butylową do przyklejenia do ściany. Według moich szacunków koszt takich taśm do mojego domu miał wynieść 700,- - to było ciągle za dużo - tniemy koszty :)

Została mi taśma reparacyjna coroband - spróbowałem kleiła się super. Tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o to aby między styro i oknem, w tej szczelinie wiatr nie hulał na piankę montażowa. Pianka jest nietrwała - kruszy się, pyli, taśma ją zabezpiecza i wydłuża jej żywotność - bo wiatr nie hula. Z drugiej strony powstaje dodatkowa przegroda termiczna - więc na styku okna i ściany powinno być lepiej.

to tyle w temacie - polecam: kupić rolkę corobandu - spróbować, ocenić

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Gratuluje domu. Bardzo mi sie podoba ustawienie waszej kuchni, bardo funkcjonalne. Tez widzielismy cos podobnego w Ikea i zastanawiam sie ile was wyniosla bez sprzetow. Oraz z jakiego sklepu pochodzi.

Pozdrawiam

Dzięki :)

Kuchnia jest zrobiona według projektu firmy, której zleciliśmy jej wykonanie i naszych "zachcianek". Nie ma tu gotowych szafek ze sklepu, jest zrobiona pod wymiar. Co do kosztów: wyślę wam namiary na firmę i cenę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i GRATULUJE PRZEPROWADZKI :yes: Fajny postawiliście sobie domek i pięknie go urządziliście.Pokaże siostrze Wasz projekt bo jest na etapie szukania tego jedynego :D Właściwie to przywędrowałam tutaj też po prośbie. Czy możesz napisać koszt takiego UPS jaki masz konkretnie model i gdzie go kupiłeś? Nie znam sie na elektryce ,instalacje mam już zrobiona ale może da sie jeszcze u mnie to jakoś podlączyc ,podpiać........ W rozdzielni mamy zostawione kilka wolnych miejsc wiec może dało by sie to wykorzystać.Możesz podac również namiar na elektryka który Wam to wykonywał .Niestety z moim "fachowcem" nie mam już kontaktu i nawet nie chciałabym go brac do kolejnej roboty gdyż kosztował nas dużo za dużo a na dodatek teraz (np przy robieniu alarmu) wychodzą "niespodzianki" Bedę wdzięczna za wszelki informacje i mam nadzieję że bedę miała możliwosc podpiecia chociaż kilku gniazdek pod takie ustrojstwo bo faktycznie na naszej wsi często brakuje prądu :yes:

Podziwiam tak szybkiego tempa budowy i takiej orientacji w temacie .Pewnie jeszcze nie raz pomecze Cie pytaniami ale najpierw chce dokładnie przeczytać dziennik :yes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i GRATULUJE PRZEPROWADZKI :yes: Fajny postawiliście sobie domek i pięknie go urządziliście.Pokaże siostrze Wasz projekt bo jest na etapie szukania tego jedynego :D Właściwie to przywędrowałam tutaj też po prośbie. Czy możesz napisać koszt takiego UPS jaki masz konkretnie model i gdzie go kupiłeś? Nie znam sie na elektryce ,instalacje mam już zrobiona ale może da sie jeszcze u mnie to jakoś podlączyc ,podpiać........ W rozdzielni mamy zostawione kilka wolnych miejsc wiec może dało by sie to wykorzystać.Możesz podac również namiar na elektryka który Wam to wykonywał .Niestety z moim "fachowcem" nie mam już kontaktu i nawet nie chciałabym go brac do kolejnej roboty gdyż kosztował nas dużo za dużo a na dodatek teraz (np przy robieniu alarmu) wychodzą "niespodzianki" Bedę wdzięczna za wszelki informacje i mam nadzieję że bedę miała możliwosc podpiecia chociaż kilku gniazdek pod takie ustrojstwo bo faktycznie na naszej wsi często brakuje prądu :yes:

Podziwiam tak szybkiego tempa budowy i takiej orientacji w temacie .Pewnie jeszcze nie raz pomecze Cie pytaniami ale najpierw chce dokładnie przeczytać dziennik :yes:

Pozdrawiam

 

Co do UPSa, na etapie kładzenia kabli już było wszystko przewidziane, najważniejsze jest zasilanie dla kotła i wszelkich pomp w kotłowni - do takich celów wystarczą UPSy o mocy rzędu 450-500VA lub Wat. Ja mam UPSa po likwidacji firmy - jeden z inwestorów kiedyś oddał mi się w naturze :D więc zabrałem ten sprzęt. Jest to APC SmartUPS 2200VA. Ważne jest aby taki UPS działał nie 15min tylko powiedzmy godzinę, aby np. ostudzić kominek w rozsądnym czasie. Polecam produkty firmy APC, dobre są również polskie Fideltronik, odradzam tanie gadżety z supermarketów typu np. Trust. Można kupić używany UPS APC na allegro i dokupić do niego w sklepie alarmowym nowe akumulatory - wtedy wychodzi to naprawdę rozsądnie.

 

Co do elektryka - jam sam ci to dzieło poczynił - ajuści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domek prezentuje się bardzo ładnie, kuchnia full wypas;) a możesz napisać jaki macie okap i jak się sprawuje???

pozdrawiam

 

Okap to Teka Dot Isla, jesteśmy bardzo zadowoleni, na pierwszym biegu jego dźwięk zupełnie nie przeszkadza. Choć to nierdzewka to używamy pianki do stali nierdzewnej DrBeckman czy jakoś tak i czyści się super. POLECAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drejku dziekuje :yes: W takim razie musze wezwać do siebie jakiegoś elektryka zeby ogladnal skrzynke i powiedział czy da sie jeszcze podpiac u nas to ustrojstwo.Kotłownia jeszcze nie wykafelkowana wiec chyba nie byloby problemu pociagnać dodatkowe kable.Pamietam ze pytałam elektryka o takie awaryjne zasilanie ale twierdzil ze to drogi bajer a jak sie okazuje mozna faktycznie kupic cos uzywanego albo odlozyc zakup samej skrzynki na lepsze czasy :D Kotlownie mam blisko skrzynki rozdzielczej (wisi obok w garazu) wiec tutaj nie widze problemu.Gorzej pewnie bedzie z gniazdkami w domu a przydaloby sie miec takie awaryjne przynajmniej jedno w salonie i na pietrze:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co do UPSa, na etapie kładzenia kabli już było wszystko przewidziane, najważniejsze jest zasilanie dla kotła i wszelkich pomp w kotłowni - do takich celów wystarczą UPSy o mocy rzędu 450-500VA lub Wat. Ja mam UPSa po likwidacji firmy - jeden z inwestorów kiedyś oddał mi się w naturze :D więc zabrałem ten sprzęt. Jest to APC SmartUPS 2200VA. Ważne jest aby taki UPS działał nie 15min tylko powiedzmy godzinę, aby np. ostudzić kominek w rozsądnym czasie. Polecam produkty firmy APC, dobre są również polskie Fideltronik, odradzam tanie gadżety z supermarketów typu np. Trust. Można kupić używany UPS APC na allegro i dokupić do niego w sklepie alarmowym nowe akumulatory - wtedy wychodzi to naprawdę rozsądnie.

 

Co do elektryka - jam sam ci to dzieło poczynił - ajuści :D

 

No witam serdecznie!!!

Bacznie śledziliśmy Wasz dziennik budowy!!! Powiem że bardzo nas zafascynował!!!

Też z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt domu od Lipińskich, ale powiem po prześledzeniu Waszego dziennika powiemy że jeszcze bardziej nam się podoba ten dom!!!

Z budową ruszamy chyba w przyszłym roku:(???? Może w tym uda się wykonać prace w ziemi na działce!!!

A jeżeli chodzi o patent z UPS jest super na pewno coś takiego zastosujemy u nas!!!

Bacznie śledzimy również komentarze!!!!

Jeżeli jest to możliwe poprosimy o zdjęcia pomieszczeń finalnych na emaila: [email protected] lub [email protected]

Gorąco Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawitałam do Waszego dziennika i bardzo, ale to bardzo mi się podoba Wasz domek, po prostu cud, miód i orzeszki:) Kuchnia rewelacyjna, łazienki, schody... i cała reszta też:) Na pewno mieszka się cudownie:) Ps. Jaką powierzchnię ma dach w Waszym domku i ile kosztował, jeśli możesz zdradzić oczywiście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam serdecznie!!!

Bacznie śledziliśmy Wasz dziennik budowy!!! Powiem że bardzo nas zafascynował!!!

Też z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt domu od Lipińskich, ale powiem po prześledzeniu Waszego dziennika powiemy że jeszcze bardziej nam się podoba ten dom!!!

Z budową ruszamy chyba w przyszłym roku:(???? Może w tym uda się wykonać prace w ziemi na działce!!!

A jeżeli chodzi o patent z UPS jest super na pewno coś takiego zastosujemy u nas!!!

Bacznie śledzimy również komentarze!!!!

Jeżeli jest to możliwe poprosimy o zdjęcia pomieszczeń finalnych na emaila: [email protected] lub [email protected]

Gorąco Pozdrawiamy

 

Dzięki :)

 

Zrobienie fundamentów trochę wcześniej to raczej niezbędne posunięcie, wtedy jest szansa, że mniej będzie siadać i pękać.

 

Co do zdjęć postaram się (to co się da ;)) wstawiać do dziennika, ale w niektórych miejscach mamy jeszcze tzw. twórczy niepokój :D więc zdjęcia zrobimy po jego likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł podać również coś więcej o rynnach i kolorach blachy do wykończenia, byłabym wdzięczna. Wasz domek prezentuje się tak cudnie, że chcemy bezczelnie wykorzystać to w naszym domu.

 

OK:

Dachówka:

CREATON DOMINO łupek angoba

 

Rynny:

Lindab 125 GRAFIT

 

Blachy:

MDM Blacha płaska aluminiowa 1x2m kolor 7024/grafit MF

i

MDM Blacha płaska 1.25x2.00 GRAFIT F (grafit mat) gr.0.5 mm foliowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...