Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Buńki4 i Tokio II


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Umywalka niesamowita! Jakby połączenie marmuru ze szkłem, fajna! Widać, że rurki wentylacji czyściutko zrobione. Nie ma to jak solidna ekipa. Będziecie mieli na parterze sufity podwieszane? Nie wiem gdzie dokładnie będą kratki nawiewu/wywiewu, czy na środku czy na skraju sufitu przy ścianie?

 

Anemostaty są albo przy oknach albo w rogach pomieszczeń, więc specjalnie nie powinny przeszkadzać - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony. Widzę, że budujemy bardzo podobne domy.

Nawet dachówkę podobną wybraliście (my bierzemy płaskiego grafitowego Meyer-Holsena Piano).

Tyle, że my dopiero zaczynamy w przyszłym tygodniu. Możecie zdradzić ile Was kosztował orientacyjnie stan surowy, a ile dach? Jak się wstydzicie to na PW.

Pozdrówki i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie oburzaj się :) wymieniasz tyle technicznego słownictwa, że to naprawde brzmi jakbyś byl budowlańcem (skąd ty to wszystko wiesz ?!)

 

Budujecie się przy Krakowie, czy kwota 350 000, w której chcecie się zmieścić, jest razem z działką czy bez ?

Jeśli uda się wam zmieścić w 350 000 do stanu takiego że można wejśc i mieszkać,

to postawie Wam dobre wino na oficjalne wprowadzenie się :)

Też chce budować ten projekt, ale nigdzie nie było podanych obecnych cen postawienia tego i to przy Krakowie (gdzie wiadomo jest drożej),

dlatego tak mocno naciskałam na koszty.

A budowa - też wam idealnie wychodzi, popatrz na zdjęcia na innych dziennikach, u was ten dom wygląda jak budowany na pokaz, bo jest za idealnie, czysto, równo, itd... tylko pozazdrościć.

 

jeśli jesteś informatykiem, to pozdrawiam kolege z branży :)

 

Mairen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mairen!

 

Oboje z żoną jesteśmy inżynierami - choć nie w branży budowlanej to jednak przy budowie staramy się podchodzić do sprawy jak na inżynierów przystało, a do "fachowego słownictwa" przyzwyczailiśmy się ze studiów i w naszej pracy + setki godzin na internecie i z gazetkami typu "murator".

Co do kosztów - działkę mieliśmy kupioną wcześniej i fundamenty robiliśmy na własny koszt - reszta z kredyt (350tys.). Więc musimy się zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zdradzicie w końcu ile kosztował Was SSO i dach?

 

Chyba wiadomość na priva??

 

W kosztorysie który sobie prowadzimy jest wpisany każdy gwóźdź i śrubka, w związku z tym mamy tego mnóstwo do zliczenia (na dziś 451+150 pozycji). Na razie nie mam czasu się bawić w sumowanie poszczególnych cześć bo pilnujemy kwoty bieżącej. Stan surowy zamknięty z dachem, oknami, drzwiami i bramą garażową to ok. 170.000,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że chatka przedstawia się już niesamowicie!!!Chcielibyśmy być już na takim etapie prac jak Wasze no ale u nas zdecydowanie dłużej to potrwa!!!Chcę zapytać czy zauważyliście jakiekolwiek błędy w projekcie (dokument),wydaje mi się że Lipińscy zrobili ich nawet sporo.Są to oczywiście małe błędy,ale memu oku nic nie umknie;)Również na priva prosiłabym o koszt osobny SSO i DACHU-jeżeli można:)Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że chatka przedstawia się już niesamowicie!!!Chcielibyśmy być już na takim etapie prac jak Wasze no ale u nas zdecydowanie dłużej to potrwa!!!Chcę zapytać czy zauważyliście jakiekolwiek błędy w projekcie (dokument),wydaje mi się że Lipińscy zrobili ich nawet sporo.Są to oczywiście małe błędy,ale memu oku nic nie umknie;)Również na priva prosiłabym o koszt osobny SSO i DACHU-jeżeli można:)Pozdrawiamy.

 

Fakt, można by się trochę doczepiać do rozwiązań technicznych, ale z tego co się zdążyliśmy zorientować na forach, każdy i tak coś przerabia pod siebie, więc można również pozmieniać wpadki architektów ;) Sam projekt Tokio II podobał nam się pod względem układu i samej "wizji domu" - prosty, nowoczesny i niskoenergetyczny.

 

Co do błędów:

1. Osadowienie dwóch drzwi do pokoi na poddaszu do ścianki działowej bez pozostawienia miejsca na opaskę ościeżnicy - zmieniliśmy dodając jeden pustak prostopadle do ścianki działowej - zrobiła się litera T i problem z głowy.

2. Schody - wyliczone na papierze, ale w praktyce pusta przestrzeń nad schodami kończyłaby się w połowie drzwi (80tki) do pokoiku dziecięcego - zmieniony kształt płyty stropowej - dolana część przy drzwiach, dozbrojona do ściany i płyty stropowej - na dole na zdjęciu.

http://saturn2.mech.pk.edu.pl/_DziennikBudowy/64_01_poddasze_resize.jpg

 

3. O zbyt małej kotłowni już kiedyś pisałem - powiększona.

 

Innych poważniejszych błędów nie znalazłem, bo im dłużej szukałem, tym bardziej przekonywałem się do niektórych rozwiązań - np. styropian pod płytą - to tylko u nas nowosć - dałem 20cm pod płytą jak w projekcie i dodatkowo 12 nad płytą i mam nadzieję, że nie będę żałował :)

 

Przyślę kosztorys dachu na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje postępów ja zaczynam za miesiąc budowę jak można to też poproszę o kosztorys na priv.

 

OK, widzę, że coraz więcej dostajemy takich wiadomości, wiec pewnie się w końcu zmuszę i podsumuję kolejne etapy :)

 

Do dziś mamy 491 pozycje w Excelu na robociznę i materiały i 157 na narzędzia i mydło-i-powidło :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że koło naszego dziennika robi się powoli "Grupa budujących Tokio". Tak jak pisałem - postaram się przygotować kosztorysy za kolejne etapy - dach wysłałem do @gos1k, jak się im spodoba to mogę wam przesłać na e-maile koszty w excelu.

 

A na dziś:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!! MAMY NOWEGO CZŁONKA RODZINY - SYN !

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom budujesz, Syn już jest, jeszcze drzewo i komplet gotowy :)

Gratuluje małego skarbu !.

 

Również prosiłbym o excella z kosztami, (maila wyślę na priv)

u nas jak dobrze pójdzie, to sfinalizujemy zakup działki pod Krakowem jeszcze w tym miesiącu. Działeczke znaleźliśmy, Tokio się mieści, teraz tylko papierologia i sprawdzanie wszystkiego.

 

Jeszcze raz gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy wszystkim za gratulacje i życzenia.

Rzeczywiście pozostaje mi jeszcze zasadzić drzewo.

 

Żeby było śmieszniej, to w dniu porodu ni stąd, ni z owąt na działce pojawiła się ekipa z gazowni i wykonała przyłącze gazowe :) - jak będzie wolna chwila to dodam parę zdjęć do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...