Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Piotrka


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
:) przyszlam sie przywitac, ja co prawda jeszcze nie buduje ale podpatruje zmagania innych.....jestem w fazie papierologi ale mam nadzieje zaczac okolo wrzesnia. masz swietny projekt domu a gabaryty rzeczywiscie robia wrazenie... juz jak domek ma daszek to tak domowo sie robi. :)zycze postepow w budowie i bede podpatrywac:wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabaryty spore bo zazwyczaj podaje się powierzchnie użytkowe, a tych u mnie jest sporo mniej. Garaż 36m2, strych nad garażem kolejne 36m2, kotłownia 8m2, schody nie wiem ile, no i skosy na poddaszu ale to na razie ciężko obliczyć. Użytkowej powierzchni będzie coś koło 200m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie, nawet nie myślałem o przeprowadzce w tym roku, może za rok o tej porze. Teraz chcę trochę pogonić, żeby tynki mi dobrze wyschły i zrobić ocieplenie z elewacją na przełomie września i października. A potem już znacznie zwalniamy z tempa, przez zimę poddasza, jakieś dziwolągi pod sufitem co sobie małżonka wymyśliła i takie pierdoły. Plan na zimę to odpalić ogrzewanie, wygrzać i wysuszyć dobrze chałupę i wczesną wiosną ostro ruszamy z wykończeniówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej!

Uważnie czytam Twoje posty. Dzięki wielkie za ceny. Właśnie dostałam PnB i robię swój kosztorys. Powierzchnię całkowitą mamy podobną - moja to 344, tyle, że nie mam skosów, dach też podobny - 4 spadowy, tyle, że mój mniejszy. Jestem na etapie starania się o kredyt, więc takie konkrety cenowe są dla mnie bardzo cenne. Ile przewidujesz wydać na wykończenie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jak najmniej jak każdy, mam jakieś swoje wyliczenia ale pewnie będzie trzeba dodać z 1/3 :(. SSZ- 211 tyś. Wykończenie myślę, że realna kwota to 300-350 tyś. wliczając ogrodzenie, kostkę i inne pierdoły poza budynkiem.

Weź pod uwagę, że ceny jakie podawałem były cenami mojego developera wszystko było kupowane na jego upusty, czasem niemałe :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany! 300-350 tyś?! To ja myślałam, że tak z 200tys. to spoko styknie. Moja wycena na ssz to tak ok.200 tys. (wg cen ktore dostałam z hurtowni plus kompleksowa wycena dachu plus cena murarzy). Może w Gliwicach taniej niż w okolicach W-wy... Obym się tylko nie zawiodła na swoich wyliczeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tyś. w życiu nie wystarczy elektryka 10 tyś., hydraulika bez grzejników też coś koło 10 tyś. grzejniki może w 8 tyś się wyrobię, piec gazowy, wkład do komina z założeniem ok 10 tyś, przyłącze gazu 4 tyś, przyłącze wody ze 20 tyś., wylewki 16 tyś. tynki jakieś 20 tyś. ocieplenie poddasza 20 tyś. ocieplenie zewnętrzne coś koło 30 tyś. już jest 138 tyś. Do tego wykończenie w środku. Ogrodzenie, najtańszym kosztem w moim przypadku, panelami to prawie 11tyś. a od frontu pewnie coś ładniejszego dam, ładne przęsło 300zł za 2mb, brama około 5 tyś. automatyka do bramy nawet nie wiem ile. Ułożenie kostki na podjeździe 5 tyś. do tego kostka 7-8 tyś a to tylko podjazd.

Też tak myślałem, że to wszystko ładnie pięknie dopóki nie zacznie się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia 120m wodociągu, teoretycznie wodociągi mają zwrócić mi tą kasę w ciągu 5 lat.

Nawet jeżeli chodzi o dom to 200 też mało jak w wyliczeniu 140 i masz gołe ściany, płytki, podłogi, meble, oświetlenie- a ten temat to studnia bez dna, wyposażenie kuchni dalej nie wyliczam bo już mnie głowa rozbolała :)

Edytowane przez Piterek_Wołomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi kosztowały 3300 z montażem tyle, że są metalowe, drewniane rzeczywiście zaczynają się mniej więcej od 5000. Skrzydło ma 90cm, doświetlenie 30cm, otwór montażowy 130cm. Zamawiałem tutaj http://www.ren-mar.com.pl/. Jaki to model i firma to nie mam pojęcia nie wnikałem w to, a na fakturze są jakieś skróty które nic mi nie mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...