Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przenośny klimatyzator????


Recommended Posts

Czy ktoś ma jakiś model przenośnego klimatyzatora, który sobie chwali?

Taki do oziębienia jednego pokoju 25 m2 mi wystarczy.

 

Wady już znam, krytyku usłyszałam sporo. Może jest też ktoś zadowolony i z jakiego modelu???????????

 

Od razu napiszę, że typu split nie chcę, bo mi się nie chce kuć ścian. Ledwie budowę skończyłam nie po to, żeby znowu jakieś ekipy mi po domu łaziły. Koniec, basta. Co można bez ekip i kucia????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie dyskusja zrobiła się czysto teoretyczna. Poszłam wczoraj do Leroy a tam pustki. Wymiecione wszystko! Kupiłam ostatni wiatraczek, który akurat wynieśli z magazynu :(

Na allegro ceny poszły w górę o 100%

Ale jeżeli ktoś coś dobrego napisze, to przemyslę sprawę przed następnymi upałami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię by znalazł się ktoś realnie zadowolony.Moim zdaniem kasa wyrzucona w błoto. Kupiłem sobie takie "cuś" kilka lat temu do pawilonu handlowego, powierzchnia niewielka 18mkw, poza ogromnym hałasem zysk niewielki, wywaliłem na śmieci po pól roku i zamontowałem ścienny ze sprężarką poza pomieszczeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS jak dyskusja może być praktyczna ? :) masz opinie osób które to mają/miały i nie pieją z zachwytu :) u mnie to działa super jak na zewnątrz jest 22 stopnie, wtedy bez problemu daje rade schłodzić do 21 :) Jedynym sensownym rozwiązaniem jest ten ze sprężarką na zewnątrz i funkcją grzania która bardzo się przydaje w okresach przejściowych. Kucia może nie być tak bardzo dużo. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolony. Kupiłem przenośny klimatyzator 4 lata temu, gdy żona była w ciąży. Dzidzia byla jesiennej produkcji i wykluć się miała w środku lata. Tak więc aby ulżyć jej (żonie), kupiłem cuś takiego

 

http://img441.imageshack.us/img441/8333/51aksm.jpg

 

czyli mobilny split Carrier'a.

 

Trafiłem z tym w dziesiątkę, bo lato 4 lata temu to była totalna masakra (dla przypomnienia upały trwały ponad miesiąc).

W dzień skrzynka stała w pokoju dziennym. Na godzinę przed pójściem spać, przesuwałem ją do sypialni, zamykałem drzwi i po godzinie, gdy kładliśmy się spać było w sypialni 20-21 stopni. Musiałem się normalnie przykrywać kołdrą po uszy. Z biegiem nocy gdy klima była wyłączona, temperatura się oczywiście podnosiła, ale podłączyłem ją do zegara tak żeby w środku nocy włączała sie na 15 min. i dochładzała pomieszczenie.

 

Pamiętam zazdrość w oczach innych "ciężarówek", kiedy żona na kursie rodzenia wspominała innym uczestniczkom jaki sprzęt mąż jej sprezentował...

 

Tak więc polecam takiego mobilnego splita, nie polecam tych mobilnych z grubymi rurami na powietrze do wywalenia przez okno.

 

Edit: Jedyny minus, to to, że niestety cicha ta klima nie jest... Ale się przyzwyczailiśmy.

51AKSM..JPG

Edytowane przez Jarek EM08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO wreszcie jekiś pozytyw ;)

Napisz jeszcze jak się to używa. Rozumiem, że ta szafa stoi w pomieszczeniu a ta druga część za oknem? Na parapecie? A rura przez otwarte okno? Czy się to instaluje na stałe przez dziurę w ścianie????

a jaki ma symbol, bo coś na stronie producenta nie mogę znależć?

I ile kosztował?

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka w pokoju, wymiennik z wentylatorem na zewnątrz. Ten ostatni można postawić na ziemi (u nas na balkonie) albo wywiesić na specjalnych pasach za oknem na parapecie.

Oba elementy są połączone dwiema 1,5 cm grubości rurkami, w których krąży wymiennik ciepła. Rurki te w porównaniu do grubych rur tłoczących powietrze w innych mobilnych nie-splitach są cienkie. 4 lata temu na okres upałów do naszych okien suwanek, wkleiłem na grubość tych rurek paski styropianu, tak, że okna można było przymknąć, rurki przechodziły na zewnątrz, a wymiana powietrza przez tak zabudowaną szparę była bardzo ograniczona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO wreszcie jekiś pozytyw ;)

Napisz jeszcze jak się to używa. Rozumiem, że ta szafa stoi w pomieszczeniu a ta druga część za oknem? Na parapecie? A rura przez otwarte okno? Czy się to instaluje na stałe przez dziurę w ścianie????

a jaki ma symbol, bo coś na stronie producenta nie mogę znależć?

I ile kosztował?

Niestety model wycofany ze sprzedaży :( szkoda bo też się nakreciłem. Aczkolwiek podobny jest SAECO AC 10000. NIestety nie w tym roku bo wszyscy mają wymiecione magazyny:)

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...