Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powolli zabieram się za montaż drewnianych stopni na betonie... HELP, HILFE, POMOCY!!


radar79

Recommended Posts

Jako,ze niedawno stanął mój wymarzony domek... i kasę pochłonęło wykończenie, w większości kuchnia żony która miała zamknąć się w 10 tyś zł... po wielkiej histerii, płaczu, rwaniu włosów z głowy, argumentów wyciąganych z różnych najdziwniejszych miejsc:jawdrop::eek:... pochłonęła zdecydowanie więcej funduszy niż było to możliwe. W chwili obecnej , udało mi się wyczarować parę groszy na wycięte na wymiar dębowe stopnie, postanowiłem,że zamontuję je do końca wakacji.. Niestety nie mam bladego pojęcia jak... Sprawa wygląda tak:

- betonowe schody raczej mocno nierówne,

- stopień z drewna dębowego,

- podstopnica z płyty regipsowej pomalowana na biało

Co mam zrobić najpierw?? Jak się do tego zabrać?? Co kupić?? Jestem totalnym laikiem ... a żonka szczęśliwa z kuchni, głowa ją rzadziej boli ;) może jak schody dobrze wyjdą to przestanie zrzędzić :p Pozdrawiam i czekam nas odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w trepach masz podfrezowania na podstopnice? To po pierwsze. Dalej idąc - pianka montażowa, kołki do mocowania trepów - będziesz musiał je najpierw włożyć w przygotowane wcześniej otwory w trepach a potem w otwory w betonie. A dokładniejsze informacje na: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127949-mocowanie-trep%C3%B3w-drewnianych-do-schod%C3%B3w-betonowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinię kilku stolarzy że na piankę w zupełności wystarczy. Pomocna rzecz to jeden poziomuje trepy na konfirmatach i potem je obciąża dwoma wiaderkami z betonem po czym piankuje. Też mam zamiar sam montować trepy choć nigdy tego nie robiłem. Moim zdaniem największy problem może być z listwami wykończeniowymi aby szczelin nie było o ile takie będziesz miał

 

P.S. A twoja żonka to chyba kończyła tą sama szkołę co moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wiaderka z betonem są niezłym pomysłem żeby pianka nie podniosła stopni ale może być wtedy problem z poziomowaniem. Głównie dlatego są kołki. Z jednej strony pozwalają wypoziomować bo wtedy to kwestia dobicia na kołku z lewej albo z prawej, a z drugiej strony trzymają stopień w ustalonym wcześniej miejscu żeby go pianka nie podniosła. Wiaderkami z betonem nie ma pola manewru. Jak je położysz tak docisną i finish.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o kołki np fischer TBB. Czy to jest na tyle mocne pasowanie że bez obciażenia pianka nie wypchnie stopnia?Oczywiście mówimy o piance nisko rozprężnej. I moje pytanie po co te podkładki dystansowe czy na te kołki najpierw się poziomuje np. jakiś wzór ze sklejki poziomujesz na podkładkach i nabijasz później Trep. W przypadku konfirmat poziomujesz stopień na konfirmatach i po wypoziomowaniu piankujesz.

Jak najwygodniej montować podstopnice?(drewniane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha...Wykonanie trepów zlecam stolarzowi. Ja zajmuję się przede wszystkim balustradami i schodami. Ale stolarz z tego co wiem wykonuje mi to na tej samej zasadzie co pochwyty czyli towar jest najpierw szlifowany papierem tak do 320, potem bejca wg wzornika sopur i na koniec lakier bezbarwny. Niewykluczone że jakiś proces technologiczny przede mną ukrywa ale ten który mi podał jest całkiem niezły i przy pochwytach się sprawdza. Co do marki lakieru to niestety nie wiem czego używa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy element przed bejcowaniem i lakierowaniem należy dokładnie wyszlifować . Granulacja papieru, najlepiej zacząć od 80-tki do 240. Bejca jęsli nie masz odpowiedniej wprawy można narobić plam. W przypadku bejcowania ręcznego nakładaj bejce gąbką staraj się, aby równo rozprowadzać, następnie element odstaw na płasko. Po dokładnym wyschnięciu najlepiej po 24h można przystąpić do lakierowania. Lakiery poliuretanowe o wysokiej odporności na ścieranie . Pierwsza warstwa to grunt najlepiej nakładać pistoletem, lub wałkiem ponoć się da. Po dokładnym wyschnięciu przeszlifować papierem 280-320. Kolejna warstwa i znowu szlifowanie. Trzy warstwy powinny wystarczyc. Lakiery poliuretanowe występują jako jedno lub dwu składnikowe, trochę śmierdzą ale są dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...