Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie ściany pomiędzy domem a garażem


hennry009

Recommended Posts

Witam, mam następujący problem:

Posiadam nowo wybudowany dom z przyległym garażem i zamierzam ocieplić ścianę do której ten garaż przylega. Natrafiłem jednak na spory problem gdyż szczelina posostawiona pomiedzy pokryciem dachu garażu a murem jest zbyt mała aby przykleić styropian o grubości 10 cm. co mam zrobić w tej sytuacji.

 

Aby klarowniej przedstawić całą sytuację dołączam zdjęcie:

 

http://i31.tinypic.com/34e3kfo.jpg

Edytowane przez hennry009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem:

Posiadam nowo wybudowany dom z przyległym garażem i zamierzam ocieplić ścianę do której ten garaż przylega. Natrafiłem jednak na spory problem gdyż szczelina posostawiona pomiedzy pokryciem dachu garażu a murem jest zbyt mała aby przykleić styropian o grubości 10 cm. co mam zrobić w tej sytuacji.

 

Aby klarowniej przedstawić całą sytuację dołączam zdjęcie:

 

http://i31.tinypic.com/34e3kfo.jpg

 

Ja też mam dach dopchodzacy do ściany i dlatego w pierwszej kolejności ocieplę dom a później dopiero zrobię dach. Teraz to chyba, zeby pokolenia nie wrzeszzcały, ściągnac dachówkę i od początku połozyć po ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest jaka jest odległość od ściany do pierwszej krokwi dachu nad garażem. Na zdjęciu nie widać wyraźnie, ale chyba łaty wystają lekko za krokiew. Wtedy zdejmujesz dwa ostatnie rzędy dachówek, przycinasz łatę na równo z krokwią, ocieplasz scianę, wykonujszesz opierzenie (powinno być typu rynna) i układasz dachówkę spowrotem. Zapewne będzie ją trzeba dociąć.

Przy okazji docieplania scian polecam docieplenie również tej sciany, ale wewnątrz garażu. Tyle ze np. 5 cm grub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się z pytaniem odnośnie docieplenia wewnętrznej ściany. Będę miał nieogrzewany garaż w bryle budynku sąsiadujący z również nieogrzewanym pomieszczeniem gospodarczym. Czy ocieplić ścianę między tym pomieszczeniem a sypialnią i łazienką, które będą się znajdowały po drugiej stronie ściany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie związane z ociepleniem stropu nad garażem i pomieszczeniem gospodarczym, które będą nieogrzewane. Strop będzie drewniany z sufitem z płyt k-g, a nad nim poddasze nieużytkowe (dom parterowy). Czy ocieplać ten strop tak samo, jak nad częścią mieszkalną, czy można położyć cieńszą warstwę wełny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...