Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnawa - jak go postawić?


Feft

Recommended Posts

Nie wiem jak postawić kominek tarnawy (16 kW). Z tyłu nie ma problemu - jest noga. Ale z przodu zastanawiam się nad ramką, albo można go postawić na wlotach powietrza - tak jest chyba lepiej, bo jest większa powierzchnia styku. Słyszałem też o podpieraniu go na popielniku, ale tak jest on chybotliwy. Jak zrobiliście u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli na wylotach powietrza z przodu to jak wtedy podłączyć powietrze do spalania. Myślałem zostawić tam otwór, przełożyć tam rurę spiro, dogiąć ją do kształtu otworu i dosisnąć jakąś bednarką. Tylko że wtedy odpada mi opieranie na tych otworach.

Przy okazji mam parę pytań :oops: . Czy u was regulacja dopływu powietrza jest też tylko od poziomej do 45 stopni.

I jeśli można do Januszka :oops: :oops: Masz nadmuch do komory kominka, wykorzystujesz do tego całą obudowę, czy też masz tzw. "babę" czyli dodatkową blachę z wychodzącymi rurami dodatkowo obudowującą wkład z góry, boków i tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej romanie chyba dokładnie nie widziałeś tarnavy

wloty powietrza do spalanie są od spodu, ale podniesoine w stosunku do spodu płyty czołowej o jakies 3cm wkład opiera się o murek dołem płyty czołowej w płycie tej sa otwory (takie pionowe 3-4 szparki) one służą też do chłodzenia kominka,

nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź co znaczy opieranie na tych otworach

tak regulacja 45st

nie mam nadmuchu (uważam to za bezsens przy wentylacji mech) do kominka powietrze biorę z pokoju

obudowa (w trakcierealizacji) klasyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło regulatora dopływu powietrza (motylek) musisz wcisnąć i wtedy przekręcić do pionu dla pełnego otwarcia wlotu. A w razie niedostatku powietrza (tak bywa przy krótkim kominie i niesprzyjających warunkach jak np. mgła) - minimalnie uchylić szybę (do podparcia szyby używam firmowego klucza).

Janu (Tarnawa 16kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Andrzeja:

To nie jest żaden problem! Po prostu nie wiedziałem, na które rozwiązanie się zdecydować. W międzyczasie oglądałem w salonach przykładowe kominki już obudowane i wszystkie kominki opierają się na ramce - ta ramka dotyka do półki opierającej się na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...