Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras marzeń


art12345

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dzięki za odpowiedzi. Deski przyjeżdżają w przyszłym tygodniu. Na pewno muszę ten temat zgłębić. Problem w tym, że mam tego tarasu 30 m2, więc coś z najwyższej półki nieźle mnie sieknie po kieszeni. Mile widziane dalsze sugestie.

 

pozdrawiam

 

oj , włąśnie sobie przypomniałem ten obłednie drogi preparat to OSMO, radzę poszukać u producenta Drewnochronu informacji , można zadzwonić.A mam uwagę co do wydajności, nijak podany metraż z puszki nie zgodził mi się z rzeczywistościa. Deski są ryflowane i spora część preparaty wnika w zagłębienia, co nie pokrywa się poźniej zdeklaracja z etykiety.

Nie robię tarasów zawodowo, ale tez nie mam lewych rąk do takich prac.

Dla nimców moiże to cena akurat , według mnie , powinie być 4 razy tańszy, pamiętajmy , że jest to wydatek co roku!!! a jak meble fajne się postawi i troszkę pomyśli , to wybarwienie nie jest takim cudem. wejdzie na strony willowhouse.pl zostawcie sobie pieniądze na tamte meble. Teraz bym tak zrobił.

 

Chopinettka niech się nie martwi tylko porozmawia z Drewnochronem!!! Ja ich osobiście nie znam, ale używam produktu od lat ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem właśnie materiały na taras, osłony przed wiatrem. Może być to szkło lub też maty wiklinowe lub z tworzywa sztucznego.

Z praktyki powiem że bardzo przydatna rzecz, szczególnie jeśli imprezę robimy wieczorem, dokuczliwe podmuchy zimnego wiatru , (dziś trudno dać temu wiarę),umówiłem się z firmą Willowhouse , ze mi prześlą materiały na ten temat . Gdy to otrzymam, zmieszczę tu, by zrobić takie małe kompendium doświadczeń tarasowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem właśnie materiały na taras, osłony przed wiatrem. Może być to szkło lub też maty wiklinowe lub z tworzywa sztucznego.

Z praktyki powiem że bardzo przydatna rzecz, szczególnie jeśli imprezę robimy wieczorem, dokuczliwe podmuchy zimnego wiatru , (dziś trudno dać temu wiarę),umówiłem się z firmą Willowhouse , ze mi prześlą materiały na ten temat . Gdy to otrzymam, zmieszczę tu, by zrobić takie małe kompendium doświadczeń tarasowych

 

Art+ pikny tarasik.

Fajnie umeblowany- tylko rzeczywiście mocno wystawiony na wiatr i inne warunki atmosferyczne.

Sama chyba trochę lepiej się czuję w bardziej zacisznych miejscach.

A jeżeli chodzi o przymontowanie markizy tarasowej to rzeczywiście nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, uważam że do każdej deski najlepszy jest OSMO Laerche. (niemiecki producent)

Niestety, strasznie drogi, bardzo gęsty i przez to trudny w nanoszeniu na deski.

Dlaczego uważasz, że jest najlepszy ? To ciekawe co piszesz, bo ja właśnie mam w domu próbki olejów do tarasów Osmo i w życiu nie nazwałbym tego gęstym. Jeżeli już to LärcheN - to chodzi o kolor. Produkt to Osmo Holz Spezial Öl . Gęste są woski - ale do parkietów do wewnątrz.

Poza tym świetnie kryje deskę i wystarczy stosować go raz w roku.

Tak jak każdy inny olej do tarasów ;)

 

Ale wciąż jedna puszka 2,5l - ok 350 zł brutto...

W Niemczech ok 51E. Kurier kosztuje ok 20E.

 

Witam A co myślicie na ten temat? Warte zainteresowania?

http://www.arkadiafarby.com.pl/oferta/auson.pdf

Dlaczego nie ? Wypróbuj to się przekonasz. Wątpię, że znajdziesz opinię o skuteczności tych produktów. Do mnie osobiscie przemawia impregnacja smołą drzewną.

Slipersolje sam mam zamiar zastosować do drewna wkompanego w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się spostrzeżeniami o wydajności, konsystencji tego oleju etc.

Wkręt musi być ze stali nierdzewnej. Może to być SPAX - D ew. tańsze polecane przez kogoś tutaj Essve CorrSeal art. no 558555.

 

Można też zrobić połączenia niewidoczne:

Igel v2, Z Connector - Braun & Würfele

EB-TY LC, Quatro 65 - KNAPP

klips DBT1Z - Simpson Strong Tie

 

Są przedstawiciele tych firm w Polsce, Simpson masz w Wawie. W DLH na Sosnkowskiego i/lub Kopijników też powinni jakieś swoje łączniki mieć.

Edytowane przez dejfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W życiu nie spodziewałabym się, że budowa drewnianego tarasu to będzie taki problem. Fakt, że wszystko robimy sami a ja dodatkowo posiłkuję się naszym forum. Zapoznałam męża ze spaxami ale jak dowiedział się ile kosztują to popukał mnie w głowę... I jak tu z takim żyć...Z reszta w sklepach nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi. Stanęło na zwykłych wkrętach nierdzewkach. Teraz ciągle pada, nie mogę pomalować tym olejem, który kupiłam (jak to mąż się wyraził na własna odpowiedzialność, bo ja zawsze coś dziwnego muszę wykombinować sic!). Olej jest rzadki ale dzięki temu dobrze się wchłania. Sam w sobie jest bezbarwny - ja poprosiłam o barwnik - brąz. Myślę, że jednak dobrze wybrała. Wrzucę jakieś zdjęcie jak tylko skończę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłam ten olej z Arkadii, tylko pogoda nie daje pracować. Ciągle pada. Ale teraz zaczęłam zastanawiać się czy jest coś innego do desek tarasowych niż te czarne wkręty. Jednym słowem, czym przykręcaliście dechy do legarów?

 

pozdr

 

Witaj

Używałem wkrętów mosiężnych fi 5, długość 7 lub 8 cm. Do czyszczenie tarasu odkręcam dwie deski na środku (do spłukiwania wodą lisci itp). Wkręty te, po roku czasu są trudnę do wykręcania, lekko się zakleszczają i łatwo je urwać. Jełsi planujesz mieć dostęp , czyli wykręcać, można je nasmarowa wazeliną techniczną, lekko , by nie zabarwiały drewna. KOszt wkrętów żeliwnych jets kosmiczny , ponad 1 PLN za sztukę, a nie wiem jak to się daje wykręcać np. po roku czy dwóch, jeśli musimy dostać się do dachu. Dzięuję za informację gdzie kupić ten olej OSMO, jest dobry , no tylko cena . ALe jeśli przez net da się tak zamówić to miło.

 

Oglądałem też trasy w innej strefie klimatycznej, więc wyraźnie widać że od razu montują ramy, na których sa rozpinane materiały zadaszające.

 

Markizy przy takich wiatrach jak ostatnio , są już wspomnieniem.

 

PS

 

jak taras będzie gotowy , wrzuć jakąś fotkę klimatyczną pls!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam serdecznie, oj dawno już nie zaglądałem na to forum. Będę miał już niedługo zdjęcia pięknych realizacji, tymczasem pracowałem nad rozwojem sztucznej inteligencji i znajomych z tego forum zapraszam na rozmowę z aibootem (proszę kliknąć w baner niebieski Oszczędzaj zmywając naczynia). Takie coś dla budowy tarasów też chyba zrealizujemy, jeste ciekaw , czy taka forma wymiany doświadczeń zastąpi forum klasyczne ?? pamiętajcie, bot n arazie nie rozmawia o tarasach, ale czy chcielibyście coś takiego do tarasów ???

archideko.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Masz piękny taras!!

Pozazdrościć przestrzeni!

Ja jak najbardziej polecam deski tarasowe z kompozytów.

Nie można ich kosztów porównywać z drewnem egzotycznym a już tym bardziej z rodzimymi gatunkami, typu sosna nawet impregnowana.

Kompozytów nie trzeba: konserwować, impregnować, lakierować, olejować, bejcować, woskować, malować... Nie wiem jaki jest koszt tego typu zabiegów ale znam siebie i wiem, że mnie w trakcie użytkowania nie chciałoby się tego robić... :) No i gdy dodam do tego jeszcze czas i narzędzia do tego potrzebne (bo nikt nie liczy, że pędzle nie są wieczne... nie wyjdzie już tak tanio jakby się wydawało na początku przy kalkulacji drewnianego tarasu. Moim zdaniem konieczność regularnego konserwowania drewna generuje zbędne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam

 

Znalazłam ładny projekt ( sugestię raczej) i chciałabym zapytać Pana który buduje tarasy, czy można uzyskać efekt gładkiego przejścia pomiędzy pokojem a sypialnią ?? Myślę tu o gładkiej powierzchni i aby nie było progu

 

 

http://www.archideko.pl/nowosci-swiatowe/meble/tendence-lifestyle/arykul_sypialnia_z_widokiem.html

 

Wiem że uszczelnienie musi być, ale standardowe projektu nic takiego nie mają

 

A.:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witajcie

 

Meble z tworzywa są świetne do eksponowania na zewnątrz, popatrzcie, krzesło duch.

http://nowoczesne-meble.net/?article_id=76, wieczorem to krzesło można by podświetlić i cudowna lampa.

Czy ktoś wie ile takie krzesło może kosztować ?? tu widać samą koncepcję, ale jaka może być cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mojego przedmówcę:-) Jeśli wybierzemy solidne deski, jednoczesnie solidną firmę,która nam wszystko może zamontować(a przeczytałam właśnie,że ten Andrewex proponuje full service:P) nie powinno być problemów. Tak naprawdę o każdy materiał trzeba dbać,a drewno wygląda po prostu pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dwa pytania do praktyków tarasowych:

1. Czy na każdym legarze należy deskę przykręcać wkrętami (mam deski o długości 2,5m podparte co 0,5m, a więc 6 legarów). Czy na każdym legarze dawać wkręty, czy wystarczy np. na skrajnych i na trzeci albo czwartym ?

2. Zamierzam dawać po dwa wkręty. W jakiej odległości od krawędzi deski mają być (szerokość deski 13,5cm)

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

PS: Bonusowe pytanie: jakie wkręty możecie polecić (deska modrzewiowa o gr. 2,7cm). Chodzi mi o firmy i parametry (np. wyczytałem gdzieś, że długość wkręta to min. 2xgrubość deski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej miejsc przymocujesz wkrętami, tym lepiej deski ułożą się. W innym wypadku będą wyginały się i pracowały po swojemu.

Długość wkrętów zależy od od grubości legarów. Jeśli masz grube legary, dawaj długie wkręty. Np. krzesła skręca się w najważniejszych miejscach wkrętami 5x80. Markowe wkręty używa się w przemyśle. Do celów domowych wystarczają zwykłe ale utwardzane, bo inaczej krzyżyk na łebku będzie ukręcał się. No i nie wkręcaj ich na samym brzegu bo deska strzeli. Najlepiej nawiercać małą średnicą a potem dopiero wkręty dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...