Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy! Jak naprawić wentylację na najwyższym piętrze domu?


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*

Acha, zapomniałem dodać, że narzekają (ZIMĄ) na okropną wilgoć na strychach właśnie ci, którym wykonano te "szczeliny" w kalenicy, ale nie wykonano tych okienek w ścianach szczytowych (bo to psuje wg projektantów wygląd elewacji). Wniosek - same szczeliny w kalenicy, to zbyt słaba wentylacja strychu, czyli w praktyce - ŻADNA.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś zwolennikiem wentylacji grawitacyjnej wspomaganej wentylatorkami.

A co z nawiewem?

W tym wypadku widzę takie wyjście jako najlepsze. Jeden kanał w kuchni lub w łazience przeprowadzić na dach i na nim zamontować wentylator. Aby inwestycja miała dodatkową uzyteczność to proponuje do tej kratki w kuchni dorobić zadaszenie i stworzyć okap (nie trzeba fabrycznego okapu z własnym wentylatorem - wystarczy daszek).

W zasadzie jakby ten kanał był na wyłącznośc tej kuchni to można kupić zwykły mechaniczny okap i włączyć go na stałe - będzie działać podobnie - choć z przyzwyczajenia unikam proponowania takich rozwiązań (nadcisnienia w kanałach). Napływ powietrza realizowany metodami klasycznymi jak przy grawitacji - nieszczelnościami. W tym wypadku okna powinny być na mikrouchyle/rozszczelnieniu.

Co do dyskusji o strychu - MK ma rację - takie rozwiązanie czasem działa, ale zwykle nie działa, w zależności jak się zbiegną okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Skoro u Ciebie wilgoć w zimie jest większa niż latem, to wentylacja w budynku jest do kitu.

Nie przekręcaj moich słów - ja nie narzekam na swoją wentylację (jest wystarczająca), tylko piszę, jak jest u wielu forumowiczów (bo się na to skarżą w sezonie zimowym). Czy zauważyłeś, że Wojtos w ogóle się nie odzywa (pewnie ma uciechę czytając naszą polemikę)?

Nie wiem też, czy pozostali czytelnicy tego wątku coś zrozumieli z twoich zawiłych i nowatorskich teorii. Ale to już inna sprawa. Jeśli chodzi o mnie, to nie chce mi się już z tobą "klikać", bo przekręcasz złośliwie moje wypowiedzi.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Co do dyskusji o strychu - MK ma rację - takie rozwiązanie czasem działa, ale zwykle nie działa, w zależności jak się zbiegną okoliczności.

U mnie działa wystarczająco dobrze (choć powtarzam - najlepiej w chłodnych porach roku, bo wtedy występuje wyraźna różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniami na poddaszu a strychem). Twierdzenie, że pomieszczenia na poddaszach nie muszą być wentylowane jest czystą HEREZJĄ. One przede wszystkim powinny być wentylowane, bo zbiera się w nich ciepłe, wilgotne powietrze z dolnych pomieszczeń!

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...