Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie rynny są najleprze ?


Gość Robert 2

Recommended Posts

Witam!

Polecam stalowe powlekane Plastisolem (proszę nie kojarzyć z wielkimi, pogiętymi, starymi rynnami ocynkowanymi) - to zupełnie co innego.

Lindab - najlepiej dopracowane w szczegółach i rozwiązaniach.

Siba (Plannja) - podobne, trochę tańsze.

Na prostym dwuspadowym dachu wyjdą taniej od dobrych plastików (Marley Continental).

Na połamanym dachu z wieloma narożnikami wyjdą drożej.

Zalety: trwałość, trwałość koloru (w jednej cenie brąz, ceglastoczerwony, wiśniowy, grafitowy, czarny), duuużo mniejsza rozszerzalność cieplna rynien metalowych, nie zarwą się pod naporem śniegu, nie popękają.

Dekarze wolą plastiki - przyzwyczajenie i łatwiej robić.

Sądzę, że niedługo będą w sprzedaży tylko metalowe - stal, tytan-cynk, miedź, itd.

 

Zainteresowanych ofertą na rynny metalowe czy plastikowe proszę o kontakt.

Pozdrawiam [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 200 kg miedzi 0,6 do okuć koszy i kominów do tego 25 m rynien gwożdzie ,haki kolanka i rury spustowe a mam 4 spusty 18m i zapłciłem żeby nie skłamać bo już nie pamietam około 3900zł.Dzisiaj nie napiszę gdzie i jaki nr telefonu muszę dopiero popatrzeć na rachunek .Do zobaczenia jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *busstop*

ADAMOS, nasz proboszcz też sobie kupił rynny miedziane na "wieczność" do kapilcy cmentarnej. Pierwszej nocy po zamontowaniu buchneli mu prawie wszytkie rury spustowe!

 

A teraz parafianie się śmieją, że z spusty z cukru by mu dłużej słuzyły (bo byłyby aż do pierwszego deszczu).

 

Pilnuj tych rynien przed amatorami złomu metali kolorowych!

 

pozdr. busstop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przenoszę z innego wątku...

 

No to was zmatrwię - u rodziców jest Lindab - a własciwie był bo po 10 latach przerdzewiał i przy większej wichurze odpada od ścian.

Też był taki napalony jak kupował - że stal, że wysoka jakość itp. teraz mi doradzał żeby brać plastik bo ten nie przerdzewieje....

Może teraz jest lepsza jakość....

dodam że mam Kanionki - łączone na uszczelki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...