Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piec wybrać


wkozaz

Recommended Posts

Witam wszystkich uzytkownikow AKM i nie tylko!

Mam pytanie jak wam sprawuja sie te piece, jak przezyly ta zime czy duzo opalu wam poszlo no i czy warto go kupic a co najwazniejsze czy gdybyscie mieli brac nowy piec tez byscie ten wzieli??

Ja zastanawiam sie nad modelem Defro Akm Uni 22 lub 30 moj domek ma powierzchnie: uzytkowa 210m2, calkowita 356m2, kubatura 1096m3

Ktory piec wybrac??

Zgory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

A dodam jeszcze ze dom z gazobetonu na klej 24cm + 20cm styropian, dach ocieplony wełna 30cm, podloga na gruncie ocieplona 15cm czyli taki maly termosik pozatym ogrzewanie to podlogowka na parterze i w lazience na pietrze, reszta a wiec w pokojach grzejniki, garaz nie ogrzewany. okna 6 komorowe, 3 szybowe.

 

A moze wybierac pomiedzy Defro Eko Plus, Defro Eko Duo Plus a Defro Akm Uni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie defro mam sas nwt23 podobną powierzchnie dom nie ocieplony piec hulał w największe mrozy 65 stopni na zadanej a serwis dostępny 24 na dobę po jednym sezonie jestem zadowolony teraz kupuje córce też sas pozdrawiam

 

no, i tak powinno być, konkretna i fachowa porada: "tylko nie defro a sas, bo ja mam sas a nie defro, i ja przecież mam najlepiej, dlaczego? bo tak!"

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec defro i podobny dom - łącznie z ociepleniem. Mój kocioł to optima komfort plus 20. W piecu paliliśmy drewnem - tzn rano jakieś 1,5 godziny i od 15.30 do 22. Ile poszło nam opału to określenie względne. Piec lubi temperaturę pow 55 stopni na piecu więc absolutnie nie więcej niż 22 KW. My mamy problem bo w domu jest za ciepło przy 45 na piecu. Chociaż z drugiej strony moją instalację robił ktoś kto nie ma doświadczenia w robieniu takich instalacji i dlatego ja nie mam mieszaczy i tp i instalacja jest "za prosta". Ty mając podłogówkę musisz zadbać o obniżenie temperatury wody dostarczanej do podłogówki. Z kotła jestem zadowolona, kupiłabym taki sam, używałiśmy go już 2 sezon. Montował i polecał nam go ktoś kto ma piec SAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poczucie humoru jest ok to popierwsze podrugie nie wypraszam ciebie z forum tylko krytykuje twoje odpowiedzi do mojego tematu wiec jesli nie masz nic konkretnego do napisania na ten temat to daj sobie spokoj i poszukaj innego tematu gdzie bedziesz mogl sie wysilic i napisac swe madrosci zartujac sobie!!

Jakbys nie zauwazyl to Tematem jest JAKI PIEC WYBRAC a nie jak tu sie ponabijac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

my wybraliśmy DeDietrich MCR/II

Jeszcze nie testowany, więc się nie wypowiadam na temat jak się sprawdza.

Wybraliśmy dlatego że poleciło nam go kilku gazowników. Znajomi którzy go mają, twierdzą że wszystko działa bez zarzutu.

Serwis jest i to szybko reagujący. Przy przygotowaniach do okablowania i takich tam, celem podłączenia można się skonsultować z infolinią.

Podobno ma być energooszczędny. Zobaczymy.

Dokładnie bedziemy wiedzieć za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wybraliśmy DeDietrich MCR/II

Jeszcze nie testowany, więc się nie wypowiadam na temat jak się sprawdza.

Wybraliśmy dlatego że poleciło nam go kilku gazowników. Znajomi którzy go mają, twierdzą że wszystko działa bez zarzutu.

Serwis jest i to szybko reagujący. Przy przygotowaniach do okablowania i takich tam, celem podłączenia można się skonsultować z infolinią.

Podobno ma być energooszczędny. Zobaczymy.

Dokładnie bedziemy wiedzieć za rok :)

 

Ok ale to jest piec gazowy a ja szukam na paliwo stale!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucam SKAM-P Premium firmy SEKOM ze względu na lepszy palnik.

Na 210 można wybrać przy nowym budownictwie 17kW, ale od pow. 200m2 można także mysleć już o mocy 25kW

 

W tym kotle zastosowano całkowicie żeliwny palnik II-ej generacji

-ślimak jest z żeliwa sferoidlanego,

-korpus oraz palenisko także żeliwne

 

W przeciwieństwie do zwykłych retort spala większy przedział uziarnienia od 0-31,5mm zamiast 5-25mm.

Zastosowany żeliwny ślimak ma ok.3-4krotnie dłuższą żywotność od typowych stalowych ślimaków podających.

 

Paliwa podstawowe to miały oraz groszki 0-31,5mm

Zastępczo współspalanie do 60% groszku lub miał z 40%

udziałem pellet lub owsa

Instrukcja palnika dopuszcza samodzielne spalanie pellet (osobiście jednak ze względów bezpieczeństwa polecam współspalanie)

 

**********************************************************************************************************************************

 

Sterownik z algorytmem PID, polecam wybór RT09pid marki Tatarek, do wyboru bez dopłat jest jeszcze OGNIK PID-II.

Są to sterowania, które same dobierają porcje paliwa oraz ilość powietrza do zapotrzebowania na ciepło.

 

Ten typ kotła ma do wyboru 2 ruszty awaryjne:

a) wodny, jeżeli na bieżąco podczas pracy automatu chcemy spalić papiery lub dorzucić grubszego drewna. W przypadku awarii prądu palimy na nim grubym węglem (jak pięść) lub grubszym drewnem

b) wyjmowane ruszta żeliwne. Używane w sytuacjach typowo awaryjnych - brak prądu. Czy dla tzw wiosennego czy jesiennego przepalenia na sam bojler. Zaletą żeliwnego jest większa komora zasypowa oraz możliwość gęstego ułożenia rusztowin, co pozwala spalać także paliwa drobniejsze. Minus to koniecznośc demontażu dla pracy na automacie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją generalnie 2 typy kotłów:

 

1. z miarkownikiem ciągu - w zależności od temperatury urządzenie mechanicznie podnosi klapkę zwiększając ciąg. Ten rodzaj pieca wykorzystuje naturalny ciąg, jest przez to mniej wydajny, ale dużo tańszy. Jest to oldschoolowe rozwiązanie.

 

2. Ze sterownikiem i nadmuchem, Elektroniczne sterowanie piecem uruchamia nadmuch. Duże wydajniejszy piec niż ten z miarkownikiem, ale odpowiednio droższe (o ok. 1000 zł w zależności od wielkości kotła). W tym rozwiązaniu można zamontować kosz z podajnikiem na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...