Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć dziewczyny! TPSA tradycyjnie przedłużała wszystko w nieskończoność (kilku programów w tv dalej nie mam), ale w końcu jestem on line :) Przyznam, ze bez wujka google i zumi jestem jak ślepa na jedno oko - jak mam cokolwiek znaleźć? Szczęściem mogę już korzystać z tych dobrodziejstw :)

 

Mada, pojemnik na cebulę był tylko jeden - ma wadę na pokrywce, ale że innego nie było - wzięłam. Nie wiem kiedy się kolejny raz wybiorę do Konina, ale w razie czego - zajrzeć i poszukać?

No i dziękuję :)

 

bogumil, dziękuję :)

 

asiulka, Ty mi naprawdę takie cudo podarujesz? Serio? A jakże ja Ci się odwdzięczę? Pisz jeśli masz pomysł! Ja zaraz adres wysyłam!

 

 

 

Oj, pysiaczku - przeceniasz moje możliwości. Ja jestem raczej odtwórcza, dobrze się czuję w reportażu i choć uchodzę w pewnych kręgach za osobę kreatywną - nie umiem wymyślać takich scenerii, kolorów, póz - tworzyć obrazów. Ci ludzie z fotopastelii to potrafią, są klasą sami w sobie i moim zdaniem - to artyści. A ja pracuję na tytuł rzemieślnika :)

 

martaibartek, wybacz - ale przez te techniczno-urlopowe przerwy to ja Tobie nie pogratulowałam ślicznej Tosi... Zaraz lecę to nadrobić! racje, że córki to fajna sprawa - ale podejrzewam, że synowie to sprawa co najmniej równie fajna :)

 

nazwa, dobry fotograf i tyle ;) Ale Pierwsza jest nieprzyzwoicie fotogeniczna - fakt.

 

Pomimo (a może właśnie dlatego) braku netu tydzień mi się nie dłużył. Wciągam się w rytm szkolno-przedszkolny, chodzę na zebrania (w szkole były już dwa, po co aż dwa - nie wiem), wysłałam kilka cv (jedni zaprosili mnie nawet na testy psychologiczne), no i siedzę nad ostatnim ślubem. Zawisła też w końcu galeria nad schodami - a raczej jej zaczątek. Podejście miałam profesjonalne - rysowałam ten kawałek ściany w skali i układałam zeskalowane prostokąciki mające być ramkami. I nic mi z tego nie wychodziło. W końcu jest żywioł - na razie maksymalnie grzeczny, ale mam nadzieję, że dojdzie jeszcze kilka ramek w innym rozmiarze i będzie OK. Przyznam, że stworzenie tego akurat kawałka domu było dla mnie ważne - ale dopiero kiedy zobaczyłam fotografie na ścianie zrozumiałam jak ważne. Bo oto w końcu widać KTO w tym domu mieszka. Raz, że widać te moją pasję - bo to jednak moje zdjęcia, a nie reprodukcje. Dwa - że widać co dla mnie jest ważne, a raczej KTO dla mnie jest ważny. I stąd pomysł, który już miałam - że ta galeria będzie się stopniowo rozrastała na pozostała część klatki schodowej i górny korytarz (myślę też o przestrzeni pod schodami) - wzbogacił się o wymiar - że chcę, by tam były zdjęcia różnych ważnych dla mnie osób. Rodziny i przyjaciół. Projekt na pewno dlugofalowy, ale miejmy nadzieję, że uda się go zrealizować.

Jedna ramka na zdjęciu jest pusta - nie mogłam dobrać żadnego pionowego zdjęcia Drugiej. No to zrobiłam jej jedno - i teraz czekamy na druk.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg580/scaled.php?server=580&filename=15710952.jpg&res=medium

 

Aha, proporcje kazały mi powiesić wszystko niżej - ale nie zdecydowałam się na takie ryzyko :)

 

Poza tym rośnie nam trawka, wsadziłam 6 cisów (potem komary już tak atakowały, że uciekłam ustawiwszy jedynie jakieś drabiny jako zaporę przeciwpsową) i migdałka oraz malwy (te co przeżyły mój wyjazd):

http://desmond.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=43627306.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg690/scaled.php?server=690&filename=40344833.jpg&res=medium

 

Oczywiście sama nie dałabym rady...

http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=55213055.jpg&res=medium

 

W międzyczasie Pierwsza miała 7 urodziny - impreza (na spółkę z Druga - również wrześniową) planowana jest na 30, ale było ciasto urodzinowe, na którym nagle znalazło się sześcioro gości (nie licząc nas). Poczułam, ze zapuszczam kolejny korzonek w mazowieckiej ziemi :)

 

Poza tym uruchomiałam piec. Bo już było koszmarnie zimno. Nie do wiary - grzać na początku września. Koszmar jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Waderko, pisz mi ten adres na priv.albo tu: [email protected]

I nie marudź:))))))))

Galeria urokliwa, jak wszystko, co jest inne, niepowtarzalne. Taka galeria super sprawa, jak mówisz pokazuje, kto jest najważniejszy:)

Klimatyczna po prostu i tyle.

Jak się rozrośnie będzie miodas:)

Cisy równiusio zasadzone, pomocnica extra:)

Ja walczyłam ze szmaragdami, ale jeszcze z 5 muszę dokupić po tej naszej imprezie.Bo teraz akcja ściskamy się z kasą.I w dodatku Bartek od nast.tygodnia zaczyna Domowe Przedszkole w ośrodku kultury. Są to zajęcia dla dzieci, które nie dostały się do przedszkola. Szkoda, ze tylko 2dni po 1.5h, ale lepsze to niż nic:)

 

Pozdrawiam niedzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waderko sliczny awatarek:yes::D, choc ja nie lubie jak zmieniacie awatarki bo ja wzrokowcem jestem i po takich zmianach to czasem nie moge sie polapac :lol2:

Galeria fajniusia! na pewno bedzie imponujaca znajac Twoja dobra reke do super ujec dzieciakow!:yes: A pomocnica na medal,na moja jeszcze dlugo nie moge liczyc a Okruszek to taki psotnik, ze wole zeby mi nie pomagal:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galerie rodzinne - kocham miłością absolutną ! Twoja jest wyjątkowa , bo powiedziałabym autorska. A czy tata , jest na tym małym zdjęciu , w małej ramce ?:) Też mam swoją galeryjkę , jednak z przyczyn technicznych schowaną w kanapie:rotfl::rotfl: ale zdjęcia mam takie zwykłe :(

PS Przyznam ,że nowy avatarek trochę mnie zmylił, bo jak też wzrokowiec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waderko gdzieś dziś na forum czytam posta i normalnie po jego stylu myślę sobie "To Waderka". Patrzę na avatar i dodaję "O jednak nie". Patrzę wyżej na nicka iiiiiii "Ojej jednak tak!". Nie poznałam Cię normalnie :D

Piękny nowy avatarek :yes: I świetny zaczątek domowej galerii na schodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście sama nie dałabym rady...

http://desmond.imageshack.us/Himg651/scaled.php?server=651&filename=55213055.jpg&res=medium

 

W międzyczasie Pierwsza miała 7 urodziny - impreza (na spółkę z Druga - również wrześniową) planowana jest na 30, ale było ciasto urodzinowe, na którym nagle znalazło się sześcioro gości (nie licząc nas). Poczułam, ze zapuszczam kolejny korzonek w mazowieckiej ziemi :)

 

Pomoc świetna i niezastąpiona - moja Milusia jest zawsze pierwsza do tego typu prac :), ma to chyba po mamie.

Dla jubilatek przesyłamy najlepsze życzenia :)

 

Galeria zapowiada się świetnie, u nas jest w sypialni i już wiem, że na pewno będzie się rozrastać.

Awatar ładniusi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej, hej!

 

Znów gdzie mi tydzień uciekł... Skończyłam zdjęcia, machnęłam biznesplan, wsadziłam cisy i już koniec tygodnia. A kiedy czas na pranie i mycie okien? Ciężkie jest życie kobiety, ech...

 

Asiu, już napisałam, już się cieszę i już z góry dziękuję :)

 

Nadulko, dziękuję :) Biorąc pod uwagę ten plac budowy co tu był to każdy kawałek trawy jest na wagę złota i cieszy :) Choc przyznam, że chciałabym, żeby mój ogród wyglądał już tak jak ten Twój...

 

Juszczakówko, moja galeria była w planach 4 lata. I wiesz co Ci powiem? 4 lata za długo. Powinna być zrobiona wcześniej, jeszcze w starym domu - strasznie energetyzujące miejsce jest to teraz. Bierz mi się do roboty i pokazuj swoją galerię - ale już!

 

martaibartek, czasem udaje i się dobrze wyglądać... Odkryłam na przykład, że przy takim ustawieniu jak w avatarze znika drugi podbródek!

 

Anetko, ograniczyłam się do jednej zmiany rocznie - bo sama tego nie lubię - też jestem wzrokowcem :) Psotnik powiadasz... A jak myślisz - czemu u mnie te zdjęcia tak wysoko? ;)

 

mojanio, nie ma zwykłych zdjęć rodzinnych - bo każde ma w sobie jakieś emocje, a o to w fotografii chodzi (no nie zawsze, bo moda ma swoje reguły, ale kto by się plastikowymi babkami w sztucznych futrach przejmował). Dwaj galerię kanapowa na ścianę - nie pożałujesz, zaufaj mi :)

 

Pysiaczku, będę bogata! :) Dziękuję!

 

Mada, na zdjęciu jest też Milenka - może Milenki tak mają? :)

 

Siner, zaraz do Ciebie napiszę - bo też czytałam :)

 

Tradycyjnie na chwilę jedno ślubne:

http://desmond.imageshack.us/Himg189/scaled.php?server=189&filename=44902932.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się Wam ślubne podoba. Zrobione zostało w dworku, który jest częścią Muzeum Okręgowego w Koninie. Bywało tam ze szkołą (i lubiłam tam zawsze jeździć), teraz pojechałam jako dorosła osoba i powiem Wam, że mnie zachwyciło - oprócz zamku, który był zawsze jest jeszcze spichlerz, w którym jest zrekonstruowany słoń leśny oraz wystawy czasowe, ten dworek, wiejska chata i dwa wiatraki. A to wszystko nad jeziorem, gdzie zawsze strasznie wieje i człowiek się czuje prawie jak nad morzem. Po drugiej stronie jeziora jest elektrownia, która oświetlona w nocy wygląda jak Titanic.

Niedaleko jest jeszcze jezioro, które ma szmaragdową barwę dzięki tej elektrowni - bo zrzucają tam popioły. Ekologiczna pustynia - fakt. Ale kolor ciekawy. jeszcze dwa lata temu można było się tam dostać bez problemu, teraz teren ogrodzony, więc zdjęcia tylko archiwalne.

 

Krysiu, od wczoraj trwam w zachwycie nad ulicą Lwowską :) W Warszawie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam baardzo serdecznie!

Wątek śledze, podglądam, zaglądam. Z wielką przyjemnością!

Mam pytanie (zadaję je z nadzieją, że wkrótce tu zajrzysz i odpowiesz :)) o płytki podłogowe.

To Quercia, tak? Napisz proszę, jak się spisują, czy jesteś zadowolona? Warto je położyć?

Czas mnie goni, bo od następnego poniedziałku działać zaczyna Kafelkarz. A ja się zawiesiłam, no i nie wiem co dalej...

Z góry dziękuję, pozdrowienia dołączam!

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...