Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nad mężem 10 lat pracowałam, żeby poszedł w takie klimaty - warto było :)

 

Co do Maleńczuka, to nie umiem go jednoznacznie ocenić. Głos ma niezwykły i wiele utworów fajnych, ale jak czasem wyskoczy z jakimś numerem w stylu disco polo, to ja przestaję rozumieć o co chodzi. Dekadencki sposób bycia - ok, ale ten lumpiarski wygląd już nie. No ale niech dziewczyny słuchają, uważam że im więcej rzeczy człowiek ma możliwość poznać (również jeśli chodzi o muzykę), tym większe szanse, że wybierze coś dobrego dla siebie. Na tych tańcach ludowych (o właśnie, pokaże Wam kilka zdjęć!) też przyśpiewki mają takie teksty czasem, że się rumienię. No ale to nasz folklor i jakaś składowa naszej kulutury z drugiej strony. Więc śpiewają:

Baba stara, a chłop młody,

prowadzali się do wody,

od wody do siana,

oj dana dana :)

 

Firanka taka przyjechała do mnie, a ze stolarzem sprawa skomplikowana. Bo znajomy. I lubiany. Tylko trochę nieterminowy. MOże rzeczywiście powinnam sama się za to wziąć?

 

Alunku, jak zdjęcia czarno-białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, kup dechę i z reszta sobie poradzisz:)

Wydojona jestem, po co ja wstaje tak rano...zmęczenie mnie dopadło..

Wku.... się wczoraj...chciałam na te fronty szuflad kupić próbniki farb(nobiles albo cuś) ale w moim mieście NIC nie ma;/;/;/

wrr;/ dostałam tylko pigment..eh... na początku grudnia jadę do Poznania, tam się rozejrzę.

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waderko - o Maleńczuka chyba nie ma się co martwić - ja do fanclubu nie należę, ale "tramwaj pelen pawianów" albo "ostatnia nocka" (tym bardziej, że siedzial w moim mieście) jak już wpadną do głowy to wypaść nie chcą ;)

 

Świetne detale !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zadęcia ma się wzdęcia! ;)

 

Asiu, szukasz próbników farb akrylowych do drewna? Przyznam, ze nigdy nie widziałam takich - tylko takie do ścian, a i te tu na wsi u nas wycofali, bo nikt tego nie kupował. Ja kupuję tylko białą, kremową i brązową farbę - resztę kolorów sama mieszam. Możesz używać albo pigmentów (zwykłych, z budowlanego), albo farb akrylowych hobbystycznych - w ostatnich czasach są w niemal każdym sklepie papierniczym. Jak wiem, że będę farby potrzebowała więcej, to po wymieszaniu wlewam do małych słoiczków i dokładnie zakręcam.

Kusisz z tym parapetem...

 

Arco, miałaś artystyczne sąsiedztwo :)

 

Franko, witam serdecznie :) Łóżko ze zjeżdżalnią to jest szał ciał i atrakcja na miarę całej wsi (już drugiej, bo mamy je jeszcze ze starego domu) - ale ja bym chciała coś mniej zawalającego przestrzeń, subtelniejszego. No ale póki plan wydatków łóżka nie przewiduje - zjeżdżalnia rządzi :)

 

Marto, Bema pamięci zawsze mi się z moją panią od polskiego z liceum kojarzy (bardzo, bardzo pozytywnie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larwy uzupełniam po XI Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich :)

 

Pierwsza na widowni niestety - zasługa naszej dwuzmianowej szkoły :(

 

Trzecia tyłem w drugiej parze od prawej, lewitująca, Druga w następnej parze z kolegą z przedszkola:

http://desmond.imageshack.us/Himg713/scaled.php?server=713&filename=51306176.jpg&res=medium

 

Trzecia pierwsza od lewej - ekspresyjna nieco...

http://desmond.imageshack.us/Himg824/scaled.php?server=824&filename=94660994.jpg&res=medium

 

Trzecia pierwsza z prawej, dalej w lewo tyłem Druga:

http://desmond.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=95808531.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg403/scaled.php?server=403&filename=31743263.jpg&res=medium

 

Pierwsza para z prawej to Trzecia, obok Druga:

http://desmond.imageshack.us/Himg32/scaled.php?server=32&filename=15840571.jpg&res=medium

 

Druga para od lewej to Druga, a trzecia - Trzecia:

http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=97203010.jpg&res=medium

 

No i "zejście" ze sceny :)

http://desmond.imageshack.us/Himg827/scaled.php?server=827&filename=85071013.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waderko za każdym razem jestem pełna podziwu dla twojej pierwszej, drugiej i trzeciej! i oczywiście dla ciebie, bo je na takie fajne dziewczyny wychowujesz!

nawet sobie nie wyobrażam jak duma musi cię rozpierać kiedy jesteś na takich występach :)

ja na pasowaniu na przedszkolaka wręcz łkałam jaki ten mój syn już duży, mądry, zdolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj waderko :)

pokoik przeszedł metamorfoze i widze ze dobrze mu z tym........martwie się tylko o Ciebie ze na tyłku usiedziec nie mozesz :)

powiedz kochana co to za wielki problem z tym parapetem ? przeciez to chwila moment i parapet jest .....ja moje parapety kupilam w castoramie ( sosna) i poprosilam stolarzy o frezik.......pomalowałam na bialo i byly.....cos ten twoj stolarz leci w kulki :)

dziewczyny urocze , fajnie ze tak razem tańczą :)

a Melenczuka lubię... tez uwazam ze są utowry ktorych sluchac sie nie da ale wiekszosc jest ok.......lubie go tez za styl bycia i ubiór- ja uwielbiam takich ekscentykow jak on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waderko...nie wiem czy nadążyłam za twoim tłumaczeniem:):):) ale trzecia...pierwsza od lewej.....ekspresyjna nieco ....jest rewelacyjna:):)

Wiem co przeżywasz oglądając swoje dziewczyny....sama przygotowuję dzieci do takich występów, a i moje tak występowały...kiedyś:):)

Gratuluję takich pociech....są bombowe:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Madziu, tak o te do ścian chodziło-ale ni ma;/ poszukam serwetek fajnych i jena półka będzie dekupażowa:) 3 już malnęłam, ale póki co nie ozdobiłam.

Melduję że szafki pomalowane, pokażę w tym tygodniu. Jak tylko poogarniam inne rzeczy.

Bo jubelozo na tych naszych mega metrach straszny.

 

Numerki super:)

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam voyt77 - miło, że Ci się tu podoba :)

 

Kochane moje babki! Ja sobie zdaję sprawę z tego jak te moje próby zlokalizowania Larw są nieudolne - ale jak ja mam je wskazać w grupie 20 dzieci niemal w tym samym wieku, o zbliżonych gabarytach i w niemal identycznych strojach? ;) Jedyne odstępstwa to były spodnie dla chłopców i wybór miedzy dwiema kitkami a dwoma warkoczykami :)

Jak są na scenie, to ja nie płaczę - skoncentrowana jestem mocno na tym co mają robić i kiedy - wracają te same emocje, które ja miałam w takich sytuacjach (tez ludowszczynę tańczyłam). No ale jak już schodzą ze sceny, to u mnie powódź :) (a tu wójt i pleban, a tusz się marze!!!)

 

betib, podejrzewasz nerwicę natręctw? To by się z moimi podejrzeniami zgadzało ;) Z drugiej strony - Ty też jakoś ode mnie nie odstajesz w tym ciągłym_coś_robieniu :)

Stolarz mój jest taki, że ciągle mu coś wypada, coś przekłada, albo zapomniał. A ja huknąć nie umiem - zresztą czy to warto hukać na człowieka o dwie deski? Może trzeba rzeczywiście samemu wystrugać...

Gdzie ja mogę deski dębowe kupić? Bo już chciałam te parapety pod schody mieć...

 

Asia, jakby co - to ja coś tam o decupoagu wiem. Pytaj albo... Albo na priv napiszę :)

 

Słuchajcie dzieci! (jestem po lekturze "Białej bluzki" Agnieszki Osieckiem i pod całkowitym zauroczeniem opowiadaniem "Ćma", więc mi musicie chwilowo wiele wybaczyć, plizzz).

Płot pomalowałam do końca! Jupppi! W końcu coś skreślę na liście rzeczy "do zrobienia" :)

Ale wiało! Z pół litra tego impregnatu miałam na sobie. No ale jest. I teraz - byle do wiosny!

 

A to moja panna hosanna i dziewanna ;)

http://desmond.imageshack.us/Himg545/scaled.php?server=545&filename=a27q.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...