Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy macie jakieś sprawdzone i tanie miejsce skąd bierzecie podtynkowe baterie termostatyczne?

Okazuje się że różnica cenowa między wersją podtynkową, a natynkową może sięgać 150% :(

Musimy też jak najszybciej wybrać jakieś drzwi zewnętrzne.

Wygląda na to że albo wybierzemy klamkę i drewno/stal albo pochwyt i aluminium.

Niestety ta druga kombinacja jest 2 razy droższa i też nie jest idealna (pojawia się problem konieczności użycia jakichś samozamykaczy i trudności z otwarciem drzwi z zewnątrz bez użycia klucza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazienkaplus.pl ma faktycznie całkiem niezłe ceny, dostępne bez targowania się. Ale ja w stosunku do ich cen dostałam jeszcze 12% rabatu na moim zestawie (przy czym wiadomo, zależy od preferencji co do producenta, nie mówię, że dla każdego moje miejsce do zakupu będzie najtańsze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina - pochwyt sam w sobie generuje sporo problemów.

Raz że nie można wtedy użyć zamka listwowego, więc drzwi trzeba jakoś zamykać - albo przekręcając klucz w drzwiach (no sorry, ale to jest głupizna żeby trzeba było zamykać drzwi na klucz żeby się nie otwierały) albo montując elektrozaczep.

Ale jak montujesz elektrozaczep to masz inny problem pt. "wyjście z domu do ogródka".

Nie mamy w zwyczaju nosić ze sobą kluczy od domu, wychodząc na 2 minuty na podwórko i nie bardzo mamy ochotę wyrabiać sobie taki nawyk.

I tutaj docieramy do sedna - w drzwiach aluminiowych można rozwiązać ten problem montując przycisk na pochwycie, który zwalnia elektrozaczep.

W drewnie nikt czegoś takiego nie zrobi, w stali też niechętnie (na razie jeśli chodzi o stal to w ogóle jest problem z pochwytem).

Jak już ktoś chce zrobić pochwyt w drewnie (pomijając cały wywód powyżej) to narzuca otwory montażowe i nie ma tak że można sobie wybrać dowolny pochwyt.

Z pochwytem jest też inny problem - wszyscy sprzedawcy rzetelnie informują że należy zamontować samozamykacz, bo nawet z elektrozaczepem podciśnienie tworzące się między ościeżnicą, a skrzydłem może zwyczajnie otworzyć drzwi.

Chwilowo mamy na tapecie 3 warianty - drewno z klamką za ok. 5-6k, stal z klamką za ok. 6-7k i alu z pochwytem za ok. 11-12k

Już bym nawet przebolał to drewno, licząc że się może nie wypaczy, ale te drzwi drewniane na które zerkaliśmy mają z kolei problem... antywłamaniowy (krótko mówiąc - słabo chronią przed włamaniem).

Wiem wiem - teraz podobno nikt się nie włamuje przez drzwi, ale jednak jakoś mi to średnio odpowiada.

Mój faworyt to w tej chwili stalówki, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przy okazji - gdzie kupowałaś swoje stalówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie u Was nie było.

Elewacja super.

Napiszesz mi na PW coś więcej o tych panelach, jak to cenowo wychodzi, jak z kolorem i jaki jest czas realizacji.

Co do drzwi ja mam u siebie z firmy STOLCZER drewniane z pochytem (cena dużo niższa niż ta co podajesz) na razie bez samozamykacza bo testujemy jak się będzie użytkować. Zamek mamy kulkowy więc nie wymaga noszenia kluczy ze sobą. Faktycznie przy wietrznej pogodzie zdarza się, że się same otwierają ale na razie nie mamy drzwi wewnętrznych więc może jak dojdą do wiatrołapu to nie będzie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BetaGreta - nie mów że u nas super, bo to tylko elewacja a Ty już mieszkasz! :)

Profile pochodzą z firmy Rodeo (http://www.rodeo-dr.pl), cena to 160zł netto za m2, standardowo przychodzą w kawałkach 3mb, a maluje się to normalnie lakierobejcą.

 

Co do drzwi - u nas chcemy dać ciepłe drzwi, a takie po prostu kosztują.

Dodatkowo przez to że mamy niestandardowe wymiary, cena również rośnie.

No i ten nieszczęsny temat pochwytu też dokłada swoje do ceny.

Mam nadzieję że dzisiaj uda nam się dojechać do Hardmetu w celu obejrzenia ich stalówek, bo coś musimy zamówić i to na już :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BetaGreta - nie mów że u nas super, bo to tylko elewacja a Ty już mieszkasz! :)

Profile pochodzą z firmy Rodeo (http://www.rodeo-dr.pl), cena to 160zł netto za m2, standardowo przychodzą w kawałkach 3mb, a maluje się to normalnie lakierobejcą.

 

Dzięki za info.

 

Co do drzwi - u nas chcemy dać ciepłe drzwi, a takie po prostu kosztują.

Dodatkowo przez to że mamy niestandardowe wymiary, cena również rośnie.

No i ten nieszczęsny temat pochwytu też dokłada swoje do ceny.

Mam nadzieję że dzisiaj uda nam się dojechać do Hardmetu w celu obejrzenia ich stalówek, bo coś musimy zamówić i to na już :(

 

To fakt, że drzwi o dobrych parametrach kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji rozmyślania o wątpliwościach dotyczących robienia schodów drewnianych, wpadliśmy na pomysł że może jednak zrobić kafle, a pod spód dać elektryczne maty grzewcze, aby schody nie były zimne.

Czy ktoś z Was robił coś takiego albo może chociaż gdzieś widział?

Znaleźliśmy maty na 24V, trafo może być nawet 10m dalej, całość ogrzewania schodów u nas wychodzi jakieś 550 euro (niby dużo, ale i tak kafle + ogrzewanie wychodzi sporo taniej niż schody drewniane).

Zastanawiam się na ile jest to realny pomysł, a na ile mrzonka...

No i pozostawałby wtedy problem wysokości ostatniego stopnia na poddaszu, który kiedyś był za niski, a teraz wyszedł za wysoki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...