Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madeleine - ROFTLMAO. Dawno się tak nie ubawiłem. Oczywiście z wypowiedziami na forum różnie bywa (choć niekoniecznie było w tym przypadku), ale walka z nimi w ten sposób przynosi więcej szkody niż pożytku. Co innego narzekania niezadowolonego klienta na forum, zresztą nie wyłażące na pierwsze strony google, a co innego informacja, że taka a nie inna firma wysyła do niezadowolonego klienta listy adwokackie. O ile to pierwsze można złożyć na karb ogólnie pojętych problemów ze współpracą, o tyle to drugie mnie, jako potencjalnego klienta, zdecydowanie zniechęca do skorzystania z usługi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam te Cercomy w katalogu.

Te nasze - najjaśniejsze na żywo wyglądają ciemniej. A może to kwestia tego, że mamy okna od wschodu i północy dodatkowo zadaszone z powodu sporego tarasu.

Za to imitacja drewna wygląda świetnie!

Będzie jeszcze malowana? Jakie farby się do tego stosuje?

Co to jest? W jakiej cenie?

Napiszcie coś więcej.

 

A brak drzwi zewnętrznych nie przeszkadza w kładzeniu tynków?

Nie będą tynkować od futryny drzwi do wnętrza?

I jak wrażenia z grubym styropianem? Bo mój mąż mówi, że nasz dom wygląda jak mury Jerycha i kto przechodzi obok to kręci głową, że pojechaliśmy z tą grubością. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale jestem zdziwiona, że budzi to takie emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - ROFTLMAO. Dawno się tak nie ubawiłem. Oczywiście z wypowiedziami na forum różnie bywa (choć niekoniecznie było w tym przypadku), ale walka z nimi w ten sposób przynosi więcej szkody niż pożytku. Co innego narzekania niezadowolonego klienta na forum, zresztą nie wyłażące na pierwsze strony google, a co innego informacja, że taka a nie inna firma wysyła do niezadowolonego klienta listy adwokackie. O ile to pierwsze można złożyć na karb ogólnie pojętych problemów ze współpracą, o tyle to drugie mnie, jako potencjalnego klienta, zdecydowanie zniechęca do skorzystania z usługi.

 

nooo, obecnie po wpisaniu "renata dolińska site:forum.muratordom.pl" już się wyszukuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina, u nas też ten styropian wzbudzał konsternacje, zwłaszcza wśród sąsiadów (mamy kilku budujących wokół), którzy co najwyżej 15cm kładą a i tak uważają, że to za dużo.

Generalnie uchodzimy w okolicy za dziwaków co nie mają co z pieniędzmi robić ;D

Nie mam pojęcie jak będize z dzwiami. Wszyscy od drzwi mówią, żeby je montować na samym końcu gdy już wszystkie najgorsze prace zostaną wykonane w tym elewacja, ale własnie, jak je zamontować potem bez uszkadzania tynku.

 

"Drewno" to http://rodeo-dr.pl/

Szer. 14cm, dł. 3m. składają sie z xps na to gruba warstwa klejo-tynku, w której odbity jest wzór deski.

Klei sie do na zwykły elestyczny klej do płytek.

Cena 160 zl/m2 netto.

Oryginalny kolor jest taki jak u nas na elewacji czyli brudny biały. Maluje sie to po przyklejeniu dowolną lakiero-bejcą do drewna.

 

Wojgoc, a gdzie masz takie ceny na te zegary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Brukseli jest w takim jednym designerskim butiku, który sie likwiduje w tym miesiącu - tylko nie wiem, czy średnica 24cm czy 20cm, ale stawiam na 24cm

w kazdym bądź razie mial super special offers - mnie sie wydawalo, ze to i tak duzo.

a ze charakterystyczny to go zapamietalem.

czekam az lampy Cabochcce(tak sie to pisze?) zaczną wyprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy kolor "desek".

Uderzamy w kolorystyke - tek-calvados-czereśnia-daglezja-mahoń.

I mam wrażenie, że wszystko wygląda tak samo.

No może poza pomarańczowym calvados.

Tek wpada ciut w czerwień, czereśnia bardziej w brąz.

 

To obok to dachówka (gdyby ktoś nei skojarzył.).

próba-deski-tek.jpg

proba-deski-czeresnia.jpg

proba-kolor-calvados.jpg

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałam na moment wrócić do tematu "armaty na dachu" - mój mąż uznał, że super wygląda i już się cieszy, że też taką będziemy miec, bo nasi dachowcy innych nie robią :)

 

mam też pytanie odnośnie tej rury dwupłaszczowej - czy ona ma w środku wkład z ceramiki? bo o czymś takim mi dachowcy wspominali. i że to strasznie ciężkie jest, takie coś macie?

 

Cudna ta ściana "na gotowo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakieś zdjęcia :) Podpisuję się pod Tatarakiem.

Ad kolorów - sama nie wiem, calvados opatrzył mi się mocno, wygląda niby fajnie, ale na dużej powierzchni może być mocno plastikowy. Poszłabym w odcień z kierunku orzechowych.

 

Wojgoc, Caboche chyba?

 

Sheenaz, ja robiłam elewację na gotowo z wyjątkiem ściany z drzwiami i bramą (akurat mamy tam osobne ścianki). Zamontowałam ww. i teraz panowie przychodzą kończyć, dokleją styropian nad bramą (bo miałam dziurę) i obrobią wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - ten komin dwupłaszczowy jest w 100% stalowy (zarówno rura wewnętrzna, jak i zewnętrzna).

O ile pamiętam to on waży coś ok. 10kg na mb, czy jakoś tak.

 

Monsanbia - szczerze mówiąc, to nie wiem jak z tą wydajnością ale mój wykonawca zdaje się ma swoje normy (na spółę ze sprzedawcą) i jest tak jak miało być.

Dla mnie ważny jest efekt końcowy, ten Caparol (cenowo) i tak nam wyszedł w cenie dużo gorszych systemów.

Nasz tynk jest biały (tzw. baza), czyli niebarwiony w masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...