Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barbaro, tzw. inwestor zastępczy czy inspektor nadzoru jest u nas przy budowach na razie rzadkością. Po częsci chodzi o pieniądze. Jednak przede wszystkim jest to kwestia znalezienia profesjonalisty i osoby, której mozna zaufać. Z tym już większy problem. W którymś z ostatnich Muratorów szukano dobrego inspektora nadzoru i wielu reklamujących się jako taki inspektor kompletnie się do tego nie nadawało.

Z moim charakterem i tak musiałabym potem sprawdzać takiego inspektora. Ale może byłoby łatwiej.

Dokładnie Spireo dlatego nie mam, bo nikt mi nie przypilnuje tak jak ja to zrobię, miałąm inspektora i i tak miałam niezgodnie z projektem co wyszło potem.

Poza tym nikt nie będzie przez cały dzień na budowie, tylko przyjedzie na chwilę i sprawdzi efekt końcowy,a co tak naprawdę jest pod spodem to nie zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspektor nadzoru a inwestor zastepczy to dwie rózne bajki.

znam różnice ale zaufanie do jednego i drugiego to jedna bajka.

Moja sąsiadka na uwagę że ocieplają jej fundamenty na podłożu z gliny normalnym styropianem , a nie styrodurem ,odpowiedziała mi że ma zaufanie do wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie olśniło że zarówno w górnej łazience, jak i w kotłowni ekipa od zabudowy mogła natrafić na przewody w miejscu mocowania profili :(

Ciekawe czy zerknęli na zdjęcia które im dałem.

Jutro rano będę miał dodatkowe zadanie w postaci puszczania zasilania w obwody i sprawdzania wykrywaczem przewodów czy są pod napięciem...

Wie ktoś jakie napięcie powinno być na przewodach wpiętych w centralkę alarmową? +12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam to wychodzi na to że ja dopiero jestem naiwna budując na odległość i nie majac na miejscu nikogo kto dopilnowała by majstrów :-( Do stanu surowego miałam zaufana i dobra ekipe i w tym okresie jeszcze tato "pilnował" budowy ale począwszy od instalacji ciagniemy to sami.Niestety okupione jest to wieloma nerwami i pewnie niejedną wpadką ktora wyjdzie po czasie ale nie mamy wyjśćia.

Salik dziękuję za propozycję przesłania panela ale nie wiem kiedy Balbinka będzie nadawać przesyłke a nie chcę Cie specjalnie do niej fatygować zwłaszcza że ewentualne "drewno" położymy jak już będziemy mieszkać więc może uda mi się zobaczyć to gdzieś w okolicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - ciężko powiedzieć bo niektóre są przelotowo z innych gniazdek i musiałbym obsadzić gniazdka żeby sprawdzić.

Z alarmowymi jeszcze gorzej, bo one nie idą z napięciem tylko zwarcie/rozwarcie - no i nie są wszystkie podpięte po stronie centralki, więc alarm sabotażowy linii się też nie włączy.

Czyli klasycznie - poczekamy, zobaczymy.

Z innych wieści - wczoraj pojawił się vadiol i kładzie kafle w kotłowni.

Dzisiaj chciałby skończyć, popołudniu mają też przywieźć z Armasanu (tam wynegocjowaliśmy najlepszą cenę na Junkersa) wszystkie bebechy typu kocioł, zasobnik itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc, gdzie ten rzut parteru?

 

A przy okazji, moze ktos akurat potrzebuje:

super cena na Tolomeo Sospensione:

http://www.fafarafa.pl/pl/p/Artemide-lampa-Tolomeo-sospensione-z-satynowym-abazurem/2144

 

Zresztą to w ogole fajny sklep jest.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...