Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Masz może jakiś namiar na rozsądnego cenowo projektanta wewnętrznej instalacji gazowej?

 

Dostałam kontakt od hydraulika, którego prawdopodobnie kontraktuję na budowę (czekam na ostatnią ofertę cenową). Spotkałam się dzisiaj ze specem od przyłącza i ma mi na jutro zrobić wycenę. Mogę podesłać:-) Jeśli masz innego to możemy porównać ceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak robiliście u siebie przyłącza, to kopaliście wszystkie od razu czy po kolei?

Zakładam że raczej to drugie, bo u nas choćby gaz będzie później niż reszta - jakoś pod koniec lata pewnie byśmy kopali, a prąd potrzebujemy już teraz (podobnie jak wodę i kanalizację).

Czy na przyłącza wod-kan i prąd potrzebny jest tylko ZUD i zgłoszenie prac do starostwa, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musimy pomyśleć gdzie co puścić, bo mamy dostępny raptem pasek 4m szerokości na puszczenie wszystkich mediów (woda, kanalizacja, prąd, gaz) z tego 2 z nich muszą się docelowo zbiegać blisko siebie (skrzynki prądu i gazu będą obok siebie w linii ogrodzenia).

A prąd kopał Ci elektryk czy w sensie że wynajęłaś jakąś koparkę która wykopała, a elektryk tylko położył kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykop robił elektryk

W ogóle mieliśmy genialnego elektryka. Wiele ekip i osób przewinęło się*przez naszą budowę, lepszych i gorszych. Ale nasz elektryk to zupełnie inna liga!

 

20110506217.jpg

 

3 uziemienia na 1,5m, a przewód puścił w naszych wavinach do podłogówki (szkoda wyrzucać rury 4pln za m ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest jakieś 35-40m do ulicy, więc nie wiem czy by mu się chciało kopać :)

A ten Twój elektryk się jakoś nazywa? :)

Co do uziemienia - u nas będzie i tak uziemienie domu (bednarki w fundamentach), więc mam nadzieję że to można użyć też do uziemienia tego co idzie do przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za metr i robi, a czy mu się chce ... ;)

Tak, jak masz bednarki to z bańki

Nazywa się i z czystym sumieniem go polecam. Niczego nam nie zrobił na odwal się. Jak wpuszczał eketrykę do domu do podkuł schody, zostawił zbrojenie. A mógł puścić po wierzchu. Wszystkie przewody kładzione na poziomicę (przystawiał, rysował czerwoną linię i dopiero przybijał). Jeszcze nie bylo osoby która będąc na budowie nie brałaby do niego kontaktu :) Może przesadzam z tymi zachwytami, ale wierz mi, jesteśmy pod jego wrażeniem nieprzerwanie od października zeszłego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musimy pomyśleć gdzie co puścić, bo mamy dostępny raptem pasek 4m szerokości na puszczenie wszystkich mediów (woda, kanalizacja, prąd, gaz) z tego 2 z nich muszą się docelowo zbiegać blisko siebie (skrzynki prądu i gazu będą obok siebie w linii ogrodzenia).

A prąd kopał Ci elektryk czy w sensie że wynajęłaś jakąś koparkę która wykopała, a elektryk tylko położył kable?

 

Salik, mnie Magik mówił, że na upartego można nawet ciągnąć jedne media nad drugimi, więc na tych 4 metrach się zmieścicie, coś mi się tylko plączę po głowie, że gaz od prądu muszą być na pewno oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszperane odległości mediów od siebie:

 

Woda od gazu i kanalizacji: 1,5m, od kabla eletrycznego: 0,8 m, telefonicznego: 0,5m (przyłącze wodociągowe) lub 1,0m (sieć wodociągowa).

Kanalizacja: j.w., od telefonu w każdym przypadku: 1,0m

Kabel elektryczny: od. wody i kanalizacji j.w., od gazu o ciśnieniu do 0,4 MPa: 1,0m

Telefon: od kabla elektrycznego: 0,5-0,8m, gaz (do 0,4 MPa): 1,5m, pozostałe j.w.

 

Monsanbia - mogłabyś mi wysłać na priva namiary na tego elektryka?

My jesteśmy już prawie na finiszu wyboru elektryka, ale kto wie :)

Za to z hydraulikiem (CO/CWU) jesteśmy ciągle w lesie, bo firmy ociągają się z przygotowaniem jakiejkolwiek wyceny/oferty.

A przecież w ciemno ich nie wybiorę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik przeczytałam dzisiaj Twój dziennik i jak powiedziałeś w nim k....a ja bym powiedziała k...a k...a k.....a co to za projektant domu który tyle spiepszył.Albo kierownik budowy , który nie pilnował tych rzeczy.Przecież kasę dostają ....

W każdym razie stało się i trzeba rozwiązywać problemy.

Myślę ,że na większość rzeczy powinien konstruktor się wypowiedzieć co robić dalej .

Powiem ci że jeśli chodzi o komin to ja bym teraz komina żadnego nie robiła tylko rurę, a do rury też można podpiąć kominek, nietylko kozę,aczkolwiek kozy są super.Spirea ma fajną na wizualce.Mój mąż chce mieć kominek mnie to wszystko jedno.U mnie problem że komin wolałąbym w innym miejscu.

Czy dajesz drugą warstwę tego isomuru? doradził Ci coś Jareko?bo rozumiem że pod okna tarasowe tak jak ja zresztą.

U nas na Śląsku taniej to wszystko wychodzi.Nas podłogówka ok.20 tys + 35 pompa ciepła powietrza (kotłownia ze wszystkim)Może trzeba jakieś ekipy spoza mazowsza wziąć.wiem że też jeżdzą zwłaszcza ci od pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajemy drugiej warstwy Isomuru pod okna, chociaż o tym myśleliśmy.

Jareko obiecał wstawić tam w miarę ciepłe poszerzenia systemowe, które dodatkowo zostaną jeszcze obłożone styropianem z obu stron.

Będzie wstawiać drugą warstwę Isomuru chyba tylko pod drzwi zewnętrzne.

Odpowiadając na inne pytanie - Isomur się muruje normalnie na zaprawę, co do ceny to ok. 60zł netto za mb (cena zależy od ilości materiału w jednorazowym zakupie) + koszty transportu (spedycja).

Ekipę 'spoza Mazowsza' może i bym wziął, ale nie bez spotkania u nas na budowie i zobaczenia ich pracy (albo polecenia przez kogoś kto robił podobną instalację do naszej - vide podłogówka).

A jechać ileśtam kilometrów bez gwarancji że będą z tego jakiekolwiek pieniądze, to się nikomu nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co planujecie dac nad blat w kuchni. My sie wahamy miedzy farbą Benjamin Moore Aura w kolorze białym (Nie znalazlam zadnych naegatywnych opinii na ich temat, ba koresponuje z dziewczyna, ktora peany o niej pisze, a ma ją nad blatem 2 lata, w kolorze turkusowym) albo wielkimi kaflami polozonymi bezfugowo, tez bialymi. Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was planuje drzwi lazienkowe o szeroksoci 70cm?

U nas taka szerokosc zagwarantowalaby idealne rozmieszczenie sprzetow w lazience, ale jest to niezgodne z przepisami i zastanawiamy sie czy nadzor budowlany zwraca na to jakos uwage przy odbiorze budynku.

Ba czy nadzor w ogole fatyguje sie na budowy domow jednorodzinnych, czy zaocznie wydaja decyzje?

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co planujecie dac nad blat w kuchni. My sie wachamy miedzy farbą Benjamin Moore Aura w kolorze białym (Nie znalazlam zadnych naegatywnych opinii na ich temat, ba koresponuje z dziewczyna, ktora peany o niej pisze, a ma ją nad blatem 2 lata, w kolorze turkusowym) albo wielkimi kaflami polozonymi bezfugowo, tez bialymi.

 

Na pewno kafle, na pewno bezfugowo, raczej duże, zastanawiam się czy nie dać tego samego metawooda co na podłodze tylko w formacie 45x90.

jakoś nie mogę uwierzyć, że farba nad blatem w kuchni (jakakolwiek by nie była) może być praktyczna, no chyba, że kuchnia służy do jej fotografowania ;)

I podziwiam za reaserch w sprawie płytek, nie zaglądam do tych linków, bo postanowiłam, że jak jeszcze zobaczę jakieś inne płytki i zacznę się jeszcze zastanawiać to oszaleję, a jeszcze trochę chcę w zdrowiu psychicznym potrwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...