Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Witam, mam pytanko z troche innej beczki. Na jednym ze zdjęć widziałem projektor. Jestem przed tynkami i planuje położyć przewód hdmi na suficie. Nie wiem tylko w jakiej odległości będzie przyszły rzutnik od ekranu. Nie wiem jaki będzie przyszły model projektora. Masz z tym jakieś doświadczenie?

 

Też planuję obudowany zwijany ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze jest znać choćby wstępną lokalizację ekranu, sprzętu A/V i projektora.

Raz że pomaga to w sensownym rozplanowaniu okablowania, a dwa że co prawda projektory mają dosyć spore kąty pod jakimi mogą rzucać obraz, to jednak są one w pewnym sensie ograniczone i dobrze mieć projektor umiejscowiony tak, aby nie okazało się że obraz jest zniekształcony.

Co do odległości projektora, to trzeba dobrać odpowiednio 3 parametry: odległość widza od ekranu (sofa), wielkość ekranu i odległość projektora od ekranu.

Generalnie dwie pierwsze wpływają na dobór wielkości ekranu i jego wysokości nad podłogą (ekran dobiera się do typu pomieszczenia w którym będzie się znajdował, ekrany mają dodatkowe paski na dole/górze, które wyznaczają obszar roboczy ekranu, na który de facto pada obraz).

W sieci jest sporo kalkulatorów, które pomogą Ci dobrać optymalną wielkość ekranu do odległości z której planujesz oglądać.

Dobrze jest wtedy umiejscowić projektor gdzieś w osi ekranu, acz zupełnie nie musi to być w wypadkowej osi środka ekranu :)

Nie wiem czy pomogłem, ale tak naprawdę wybór konkretnego modelu projektora to z reguły rzecz wtórna, zależna prakycznie w 100% od zasobności portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spirea! :)

 

Zarzucę też tutaj pytanie odnośnie odpływów w garażu, bo pewnie więcej osób zerka niż na dziennik:

 

Pytanie do posiadaczy garażów wszelkiej maści (najlepiej nieogrzewanych, ale właścicieli takich chyba jest niewielu) - jakie robiliście u siebie odpływy w garażu, czy były one umiejscowione w garażu, czy też poza nim?

Rozważamy właśnie różne koncepcje, a w związku z tym że nasz garaż będzie nieogrzewany, nie dajemy styropiany w podłodze.

Przez to kurczy nam się dosyć mocno grubość podłogi i zaczynają się pojawiać ograniczenia w możliwości zastosowania odpływów.

Do tego czytając różne komentarze odnośnie tego tematu, sporo jest wypowiedzi ludzi którzy nie robili w ogóle żadnych odpływów, a jedynie dali spadek po całości w kierunku bramy ipotem dalej spadek na podjeździe.

Czy wybrane przez Was rozwiązania się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy pierwotnie przygotowane ujście na środku garażu. Na etapie realizacji zrezygnowaliśmy z tego i został zrobiony spadek, aby wszystko schodziło na zewnątrz. Szwagier ma rynienkę przy bramie i nie chwalił tego rozwiązania, że najlepiej zrobić właśnie tak, aby był spadek na zewnątrz. U nas, jeśli chodzi o odpływy z garażu problemu nie ma. W zasadzie nic specjalnie nie spływa. Natomiast, jak mocno pada, to zacina nam pod bramą i są zacieki w środku. To jednak wynika moim zdaniem z tego, że nie mamy zrobionej podłogi w garażu i na dzisiaj poziom garażu jest nieco niższy niż kostka na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dzisiaj czytaliśmy że o ile nie ma się jakichś ekstremalnych hobby typu mycie samochodu w garażu, to przy normalnym użytkowaniu nie warto robić specjalnych odwodnień.

Szczególnie że u nas byłby to o tyle problem że trzebaby te odwodnienia robić już teraz na etapie chudziaka i najlepiej mieć w sumie odwodnienie w ręce, żeby ułożyć odpowiednio rury odpływowe i nie musieć potem kuć wylewki, czy chudziaka.

 

Co planujecie u siebie docelowo na podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...