Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wersja pierwsza - nie za gęsto w hallu? Ale podoba mi się skoncentrowanie świateł tam, gdzie będą potrzebne.

Wersja druga - te lampy za bardzo wchodzą do salonu.

Wersja trzecia - bez urazy, ale wygląda jak dom sponsora firmy Massive ;) Zdecydowanie za gęsto.

Wersja czwarta też jest fajna. Pytanie, co będziecie chować w szafie wnękowej - jeśli odkurzacz, to nie ma co przyświecać sobie szczególnie do jego wyciągania, wtedy wersja 4. W przeciwnym razie - 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w szafie bedzie schowek na jakies pierdoły. Wczesniej były przewidziane półki na książki stąd to skoncentrowanie lamp.

A w ogole widział ktoś z Was jak świecą te Massive Nero, bo właściwie to nie wiem czy jeśli dam za gesto to nie oślepnę, a znowóż nie chcę też w drugą stronę przesadzić jesli te lampki naprawdę lichą poświatę dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w szafie bedzie schowek na jakies pierdoły. Wczesniej były przewidziane półki na książki stąd to skoncentrowanie lamp.

A w ogole widział ktoś z Was jak świecą te Massive Nero, bo właściwie to nie wiem czy jeśli dam za gesto to nie oślepnę, a znowóż nie chcę też w drugą stronę przesadzić jesli te lampki naprawdę lichą poświatę dają.

 

Nasz znajomy ma potrójne massivy z ledowymi takimi trzypunktowymi źródłami światła. Byłam zaskoczona, że ledowe a tak fajnie świeci, i zdecydowanie wystarczająco.

Te pojedyncze widziałam w jakimś salonie oświetleniowym. Oceniłabym to światło na w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza fajna byłam na stronie ,tylko chciałabym ją zobaczyć na żywo.A w najbliższym salonie w Częstochowie nie mają podobnego modelu tylko kwadraciaki. Powiedz mi czy doprowadzasz powietrze z zewnątrz?

Co do rozkładu kominek-koza-fotele ja będę mieć podobnie oczywiście jak męża na kozę namówię-pracuję nad tym.W naszym przypadku wskazane bo salon ma szerokości 4 m i kominek by mi go pomniejszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam.

Że przyjdzie taki moment, na budowie będzie kilka ekip czekających na kasę, płatności za materiały, a my nie dostaniemy wtedy kolejnej transzy :(

Współczuję :( Mój mąż płaci za robotę tego samego dnia kiedy wykonawca powie ile zapłacić trzeba (tak ma - jedzie do bankomatu, wypłaca i do wykonawcy). Dla niego to też by była trauma

 

Powietrze do kominka - czy WM czy tradycyjnie, ja nie wyobrażam sobie innej opcji. Zabieranie tlenu z pomieszczenia dla kominka - no way. My musieliśmy to robić tuż przed wylewkami, bo wszyscy (my, inspektor, wykonawca) o tym zapomnieli. Łatwo nie było (bo mamy różne poziomy i wieniec fundamentowy na drodze), ale daliśmy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my na szczęście zaległości w płatnościach żadnych nie mamy, ale nie chciałbym też 'kredytować kredytu' :)

W końcu z jakiegoś powodu go wzięliśmy.

No i płatności u nas tak samo wyglądają - koniec roboty, kasa do ręki (chyba że ktoś woli przelewem).

Ostatnio w czasie sesji bankomatowej, Pani stojąca za mną nie wytrzymała i zapytała czy dużo jeszcze będę wypłacał ;)

 

Z innej beczki.

Jak się dorabia schody wejściowe (3 stopniowe, z dużym spocznikiem przed wejściem i schodkami po obu stronach), mając już postawiony budynek?

Czy się robi wtedy jakąś dużą dylatację schodów od ściany budynku, czy też technika jest jakaś inna?

Bo zakładam że w tej sytuacji nie łączy się już nijak fundamentów schodów z fundamentami domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Jak się dorabia schody wejściowe (3 stopniowe, z dużym spocznikiem przed wejściem i schodkami po obu stronach), mając już postawiony budynek?

Czy się robi wtedy jakąś dużą dylatację schodów od ściany budynku, czy też technika jest jakaś inna?

Bo zakładam że w tej sytuacji nie łączy się już nijak fundamentów schodów z fundamentami domu?

 

No właśnie my tak mieliśmy. Identyczna sytuacja ( tu nasz wykonawca chciał nas wycyckać i tego nie zrobić. DObrze że inspektor miał głowę na karku)

Też 3 stopnice i też duży spocznik

Żadnego łączenia fundamentów ze schodami nie było. Jedyne o czym mamy pamiętać to teraz dylatacja przed wykonaniem wykończenia tych schodów. A ma jeszcze na nie pójść parę cm styropianu by nie przymarzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka na tapecie, wiec pytanie.

NA JAKIEJ WYSOKOŚCI MACIE U SIEBIE WŁĄCZNIKI DO ŚWIATŁA?

 

W projekcie były na 90cm, ja nie zuważyłam, nie wydrukowałam legendy do projektu i ustaliłam z elektrykiem, że będzie na wys. 120cm. I tak już na całym poddaszu jest.

 

A przesunąć będzie trudno, bo nie ma takiego zapasu kabla, żeby obniżyć o 30cm..

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...