Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

:) stanąć w wejściu i położyć rękę na ścianie obok i sprawdzic na jakiej wysokości jest ręka. Operację powtórzyć ze wszystkimi dorosłymi domownikami ;)

 

Z tym płaceniem zaraz po wykonaniu - co do zasady tak, ale ja zawsze najpierw sprawdzałam poprawność wykonanej pracy. Przy większych sprawach najpierw kierownik zatwierdzał czy jest ok, jak tak, to płaciłam. Czasami wstrzymywałam płatność do czasu usunięcia wad albo np. posprzątania po sobie.

Raz miałam obsuwę - zamontowali mi rury do WM, a przesunął się termin montażu okien. Transza była dopiero po oknach. No i był stres i niezręczna sytuacja. Ale udało się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do włączników to tak jak spirea radzi - najlepiej popróbować gdzie jest najwygodniej (i pamiętać o wylewce jeśli się próbuje przed wylewką). U nas był jak z wszystkimi wysokościami megaproblem, bo mnie i małżonka dzieli 34 cm różnicy wzrostu ;)

 

P.S. avatar cudny:)

Edytowane przez myszonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie probowalismy i probowalismy i wlasciwie jest ok.

Dzieci dosięgaja a to najwazniejsze. A ze moze wizualnie bedzie troche klulo w oczy to chyba przezyje.

No i zaoszczedze kilka setek, bo elektryk zrywac kabli nie bedzie musial.

 

Myszonik, a na jakiej ty masz wysokosci?

I jak tam plytki, bo ja od nich jeszccze zadnego odzewu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbie, nam elektryk powiedzial, ze on w wiekszosci przypadkow wlączniki u ludzi robi na 120-140cm, wiec tez tym sie troche zasugerowalam.

Tak naprawde, to mam wrazenie, ze nie ma o co kruszyc kopii, toc to tylko włącznik, a pod sufitem i ani przy podlodze go nie robie przeciez.

Ale projektantka dala mi dzis popalic, wiec przybieglam na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad jadalnią mam pustkę i tam jest jedna pusta wysoka ściana,kiedyś myślałam aby na niej zrobić drzewo-płasko nie przestrzennie-sposobów wykonania brałam kilka pod uwagę-ale o okorowanym , prawdziwym nie pomyślałam.Dzieci mogą się wyżywać artystycznie zimą śnieg itp.Kiedyś w Londynie w centrum w jednym puubie widziałam coś takiego właśnie sobie przypomniałam, zrobiło to na mnie ogromne wrażenia-drzewo było ogromne i schody dookoła niego jak dobrze pamietam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to drzewo tez mamy troche tak na wszelki wypadek. Jesli sie okaze, ze koty jednak za bardoz lubia jakies meble to drzewo przybedzie, jesli nie to mamy cos malutkiego dla nich.

boje się troche o to ile koty będą brudy tworzyly wokol takiego drzewa - wiory, kawalki konarow itd.

 

Z uzywaneim oprzez dzieci to tez niezly pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że to drzewo jest nie tylko dobrym rozwiązaniem z uwagi na koty ale może być przed wszystkim niezwykłą ozdobą domu, powiem szczerze, że zaczynam się zastanawiać nad czymść takim,znając moje dzieci skakały by po nim jak małpy.Podczas imprezy trzeba uważać,aby ktoś dorzucając drewno do kominka nie skorzystał z gałęzi tego drzew..:) Reasumując drzewo zawsze i wszystkim się przyda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, no co ja poradzę, że podobne klimaty nam sie podobają :)

U nas chyba jednak ciut mniej industrialnie jest a bardziej ikeowo, ale to moje mocno subiektywne wrażenie.

Reszta pomieszczeń jest chyba bardziej kolorowa niż szara (z wyjątkiem 1 łazienki, która jest cała szara :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet gazety wnetrzarskie takie trendy proponuja.

 

 

Macie już wybrane gniazdka, włączniki itp?

Przeglądamy dziś to co rynek oferuje i tak ze zdjeć trochę trudno wybrać, a rozstrzał cenowy ogormny.

Na co warto patrzeć a nie zabija cenowo?

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie No.1 u nas to Berker B. Kwadrat - cenowo wypada najlepiej, do tego ma największy wybor roznych fikusnych potrzebnych nam (a przynajmniej mąż twierdzi, ze potrzebnych) gniazdek, typu 2xtv sat, potrójny włącznik.

Na razie porownujemy ceny pojedynczych elementow w excellu i różnice roznice cenowe są - czasem 5zl, a czasem 50zl.

Dzisija doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę instalcję powinno sie dopasowywać pod konkretne gniazdka wtedy możnaby sporo na punktach elektrycznych zaoszczedzić.

 

np. u Legranda podwojne gniazdka sieciowe są droższe niż u Berkera, więc planując instalcję możnaby robić tak, żeby 2 kable upchać do jednego gniazdka, jesli ktoś planuje więcej niż jeden. Z drugiej strony gdy się upcha 2 kable sieciowe do jednej puszki, żeby je pózniej podpiąc do jednego gniazdka to ma się ograniczony wybór firm od tego sprzętu, bo nie każda firma robi gniazdką na podwójkne kable, o!

 

Przykladowo Berker Kwadrat - jeden pojedynczy biały włącznik światła z ramką to 19zl (juz komplet). Jesli masz w pokoju 2 lampy, ktore chcesz oddzielnei zapalac to potrzebujesz 2 takie komplety czyli 37zl lub 1 taki wlącznik ale podwójny - cena 23.5 zl. Czyli jeśli kable masz ułożone tak, że od obu świateł kończą się w jednej puszcze - płacisz 23.5 za włącznik, a jesli powkładane są obok siebie do 2 puszek to płacisz za to 37zl - czyli jesteś w plecy 13.5zl.

 

Oczywiscie nie wszędzie można łącznik podówjny, nie każdy lubi, nie wszędize to pasuje. Ale ja już widzę, że na samym poddaszu mogłabym na 4 gniazdkach oszczedzić i mieć mniej o 4 dziury w ścianie. Musze to przemyśleć do poniedziłku, i ustalić z elektrykiem jak się na to zapatruje.

 

 

Do tego 1 firma ma różne serie i różne elementy i zanim się wybierze konkretną serie warto sprawdzić czy ma ona wszystkie gniazdka, których potrzebujemy, bo może być zonk.

 

Do tego w różnych seriach są różne wrsje kolorystyczne. Niektore maja tylko 2 kolory typu kremowy i bialy, inne maja 10 kolorow do wyboru.

Generalnie niełatwy temat jesli nie chce sie przepłacać a ma sie sporo niestandardowych gniazdek.

 

Ja już widzę, że tu i owdzie zrobilabym inaczej gdybym wczesniej za ten temat się zabrała.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...