Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Armature za mnie wybrala projkektantka, ja po tygodniu przegladania mialam dosyc. Nie umialam sie na nic zdecydowac, do teog wiekszosc firm kompletnie nic mi nie mowi. Nie wiem jaka to jakosc, czym sie roznia mieszacze itd, ona to wie :)

 

AGD boje sie ruszyc. Do kuchni mam zlew i baterie. Bateria musial amiec okreslona wysokosc, zeby do okna nie siegac, a zlew wiedizalam, ze ma byc podwiesznay i stalowy o fakturze lnu. A to narzuca tylko 1 firme, wiec mam z glowy.

Najbardziej przeraża mnie wybor piekarnika/ów i mikrofali.

Na razie nie zazdroszę Ci, ale wkrótce bedę gdy będizesz to miała za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przerażające jest dla mnie to co piszesz o gniazdkach. Jednak słusznie się tematu obawiałam...

 

Chyba nie masz się czego obawiac. Na całości to może bedzie kwestia kulkuset zlotych, a przy instalacji za kilka-kilknanascie tysiecy to dla niektórych jest pomijalne i nie wiem czy warte rozmyslania.

 

skup sie lepiej na agd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszym problemem jest moim zdaniem nadmiar opcji do wyboru. przez to, że ich jest tyle, zaczynamy myśleć, że pewnie znacząco się między sobą różnią i boimy się, że źle wybierzemy. dlatego ja armaturę zamierzam wybierać tak, że jak już będę miała dokładnie w naturze zmierzone wszystkie wielkości i będę wiedziała, co mi się zmieści, to pójde do sklepu, wybiorę sztuki o potrzebnych wymiarach i cenach, które mnie nie zabiją, a potem poszukam tylko, gdzie to można kupić najtaniej.

 

AGD do obecnego domu wybieraliśmy tak, że wiedzieliśmy jaki mamy budżet, wybraliśmy najlepsze marki, które były w naszym zasięgu (Siemens) i mąż wybral zmywarkę, która miała... najładniejszy uchwyt :) a ja do niej dopasowałam lodówkę. i koniec. oczywiście najwyższa klasa energetyczna to był warunek sine qua non. jesteśmy z tego sprzętu bardzo, ale to bardzo zadowoleni :) płytę indukcyjną kupowałam później, wybrałam taką, która była akurat w promocji z piekarnikiem, a okap szafkowy dobrał mi pan z internetowej hurtowni. wszystko się sprawdza. no może oprócz okapu, ale jakoś mi wtedy nie przyszło do głowy sprawdzić, jaki on ma przerób (tzn. ile m3 filtruje w jakim czasie).

 

Acha, na grupie wrocławskiej jest specjalista, który Ci wszystko powie o pstryczkach, Berkerach i innych. Nazywa się Frankai :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili nie pamietam, ale gdzieś na wątkach kuchennych user Wojtke... pisał, jak obliczać moc wyciągu zależnie do kubatur kuchni lub kuchni plus salonu w przypadku kuchni otwartej. mam to zapisane, ale na drugim kompie, do którego się w tej chwili nie dostanę. mogę jutro poszukać, jak nie znajdziesz na forum, ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas z włącznikami było w miarę prosto. Kiedyś na grupie wspomniany przez Tatarak Frankai zamieścił porównanie kilkunastu serii pstryczków różnych producentów. Brał pod uwagę kwestie wizualne ale też jakościowo-techniczne. Z tamtej wyliczanki do II etapu przeszedł Berker, Efapel i Legrand. Efapel odpadł ze względu na cenę. Wizualnie najbardziej odpowiadał nam Berker. Na Berkera bez wahania wskazał też nasz elektryk. Do finiszu przeszedł Berber B.Kwadrat i Berker Cube. O wyborze ostatecznym zdecyduje cena.

Co do armatury to najpierw wybieram dobrą jakościowo firmę i szukam w niej tańszych serii. Tak samo z ceramiką.

Przy agd szukam wg klasy energetycznej i potrzebnych mi cech (np. piekarnik z czyszczeniem pyrolitycznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wizji lokalnej poddasza przed chwilą wyszło że na razie poddasze, to jakieś 2.4k w Berkerze Kwadrat, 3.4k w Berkerze K.1 oraz 3.1k w Legrandzie Sistena Life, a także 1.8k w Legrandzie Velena.

Ceny de facto powinny być jakieś 20-25% niższe niż to co policzyliśmy, bo liczyliśmy z niezbyt taniego sklepu (na Allegro ceny sporo niższe), ale za to żeby mieć miarodajne porównanie z jednego sklepu, a nie od wielu różnych sprzedawców z różną marżą.

 

Legrand natomiast de facto wyjdzie więcej, bo nie mają podwójnych gniazdek sat, więc więcej gniazdek i większe ramki.

Wygląda więc że Berker ma wszystko czego nam trzeba z funkcjonalności :)

Boję się pomyśleć ile wyjdzie na parterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak różnice wychodzą spore...

Muszę najpierw wyciągnąć od elektryka zestawienie wszystkich elementów, których potrzebuję (bo na tych wnętrznościach gniazdek to się w ogóle nie znam) i chyba zacznę ronić rekonesans. Też się zaczynam trochę bać, bo gniazdek i pstryczków elektryczków to u nas dostatek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz, weszłam sobie z ciekawości na ten temat o okapach i wielkie dzięki! Niby takie nic, bo okap wybrany i nic już nie zmieni decyzji, ale uspokoiłam się i nie będę już myślała "a może trzeba było ..." Okazuje się że mylnie na początku chciałam brać jak najbardziej wydajny, a ten który jest, jest zgodnie z wymogami - idealny.

Senk ju :yes:

 

Salik - drogawy ten k1 :( Już*zaczęłam nad nim myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wizji lokalnej poddasza przed chwilą wyszło że na razie poddasze, to jakieś 2.4k w Berkerze Kwadrat, 3.4k w Berkerze K.1 oraz 3.1k w Legrandzie Sistena Life, a także 1.8k w Legrandzie Velena.

Ceny de facto powinny być jakieś 20-25% niższe niż to co policzyliśmy, bo liczyliśmy z niezbyt taniego sklepu (na Allegro ceny sporo niższe), ale za to żeby mieć miarodajne porównanie z jednego sklepu, a nie od wielu różnych sprzedawców z różną marżą.

 

Legrand natomiast de facto wyjdzie więcej, bo nie mają podwójnych gniazdek sat, więc więcej gniazdek i większe ramki.

Wygląda więc że Berker ma wszystko czego nam trzeba z funkcjonalności :)

Boję się pomyśleć ile wyjdzie na parterze...

 

 

to sporo macie tych rzeczy na poddaszu. U mnie całość wyszła m/w 3 tys. zł. Liczyłam na dobregniazdka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ja z innej beczki,ale kto wyprowadza rury do wody na ogród i jak one u was idą ?domem?jak to macie rozwiązane,bo my zorientowaliśmy się że nie mamy zadnego kranika na zewnątrz, beznadziejni ludzie z wod-kan nie pytali się, robiąc u nas wod-kan (aczkolwiek powinni na to zwrócić uwagę) .Dodam że my wodę mamy ze studni i samo podłączenie do studni zrobimy wkrótce-więc nie wiem czy na ogród woda się odłącza przed domem ?czy doprowadza się do domu i tam rozprowadza się na ogród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wpadłam z rewizytą. Tzn, bylam już wcześniej ale trochę mi zajęło przeczytanie dziennika i częsci komentarzy (tak żeby nie wchodzić bez wiedzy o czym akurat debatujecie;)).

Lekcje odrobione, wszystko przeczytane.

Na początku to strasznie Wam współczuję tych wszystkich problemów z budową. I bardzo Was podziwiam bo ja już chyba dawno rzuciłabym to w ch...ę.

Również mam projekt indywidualny i także mieliśmy niezłe przejścia z architektem (np. nasz "zapomniał" nam powiedzieć w ostatecznej wersji o kilku słupach na poddaszu. Miały one być oczywiście na środkach pomieszczeń). Ale przy tym co Wam zafundował Wasz projektant to był pikuś.

 

No ale, mam nadzieję, że największe problemy już za Wami i teraz to już z górki. Domek będziecie mieć fajny. No i przyłączam się do zachwytów nad drzewem w salonie. Super pomysł. Mój kotek ucieszyłby się z takiego prezentu.

 

Odnośnie włączników to zbytnio się jeszcze nad tym nie zastanawialiśmy ale braliśmy pod uwagę Legranda Valena. Spojrzymy tez na tego bekera bo może rzeczywiście wyjdzie taniej.

 

Postaram się częściej do Was zaglądać i towarzyszyć w Waszym budowaniu:popcorn:. I oczywiście zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...