Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ponieważ wiele osób czeka na wiadomość od mnie poprzez Salika i zaglada tutaj, skorzystam z okazji ( sorki Salik) i zapytam czy znacie osobę która powie mi czy muszę robić drenaż wokół domu.A może Wy? Dom na poduszce fundamentowej ,bo grunt niestabilny, na hałdzie, glina ,na skarpie -bardzo blisko jej.O jezu pisząc to można się załamać dlaczego tyle przeciw za budową tam domu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niski poziom wód gruntowych, ale ten drenaż ze względu na poduszkę, nie wiem do kogo się z tym zwrocić? do konstruktorów poduszek?nam robił deweloper. poza tym jeden konstruktor mówi trzeba drugi nie...

 

Wszelkie uwagi piszcie na moje komentarze

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?176270-komentarze-

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak jak mam to samo wszędzie widzę błędy ,wszystko muszę wiedzieć ,cały czas mam niedosyt,wszędzie przez to widzę przeciwności losu.Chcę zrobić drenaż,ale nie ufam firmie, chcę najpierw wszystko zgłębić, powinnam skończyć wiele wydziałów technicznych, budowlany na pierwszym miejscu, elektryczny i inne.

Przez to się zamęczam psychicznie....dobrze że moja przyjaciółka jest psychiatrą...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em - pamiętasz ile Wam wyszło modułów w tablicy rozdzielczej?

I ile różnicowek?

U nas wyszło w sumie chyba 5, czy 6 różnicowek i się z lekka przeraziłem jak się okazało że sztuka różnicówki kosztuje ca. 1000zł :(

Łudzę się ciągle że patrzę na zły element modułowy, ale...

 

Sorki, że dopiero teraz ale wyjechałam na weekend.

 

Główną tablicę mamy Legranda - 3x18. Oprócz tego mamy małą dodatkową skrzynkę na ok 10 modułów - jest przygotowana na przepięciówkę, przełącznik sieć/agregat i moduł diodowy sygnalizujący czy na wejściu do tablicy jest zasilanie na poszczególnych fazach.

Róznicówek mamy cos ok. 6 - 8.

My za różnicówkę daliśmy coś ok 50zł - Firmy GE. Ok 500-700 zł kosztuje przepięciówka. Mamy przygotowane miejsce ale na razie tego nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem (lekko okrojonego) pdfa tutaj

 

pewne uwagi są istotne dla pompy ciepła powietrznej, a wy wszyscy zainteresowani raczej będziecie mieć gruntową.

Ale powiem szczerze że ten instalator jako jedyny przedstawił mi tyle szczegółów.Na każdego maila odpowiadał szybko i profesjonalnie.

Prowadzi monitoring zamontowanej pompy ciepła powierznej, mogliśmy zobaczyć tygodniowy koszt ogrzewania domu w poszczególnych tygodniach zimy i wiosny.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to mogę mu je zadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas 'obchodu' domu i ustalania ostatnich spraw elektryczno-instalacyjnych, zadecydowaliśmy że nie robimy sterowników do podłogówki w domu.

Wyszły nam naprawdę duże koszty - chcieliśmy zrobić sterowanie w salonie, sypialniach na górze (indywidualne), gabinecie i wspólne w łazienkach na górze.

Sam salon (siłowniki + sterownik) nam wyszedł 600zł, gabinet 300zł, sypialnie po 300zł za każdą, nie mówiąc o reszcie.

Uznaliśmy że koszt te nijak nie przełożą się na oszczędności zużycia gazu w domu, ani większy komfort użytkowy.

Jeśli trzeba będzie, to raz na kilka miesięcy zawsze możemy dokręcić zawory albo wyregulować temperaturę na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara74 - ja właśnie byłem bardzo zaskoczony szczegółowością opisu.

I przyznam szczerze - wydrukuję sobie te zdjęcia i zaniosę swojego hydraulikowi coby mi zrobił to samo :)

A gdyby nie odległość tej firmy od Wawy, to bym ich pewnie nawet rozważył jako ekipę instalatorską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik Ty chcesz chyba pompę ciepła gruntową , nie wiem do jakich odległości robią, wiem że jeżdzą sporo, ale czasem warto wziąć ofertę dla porównania.

Ja wcześniej brałem pod uwagę innego instalatora i sprzedawcę pompy ciepła zarazem.I ten poprzedni przedstawił mi ofertę oczywiście z termostatami, jak po wymianie maili z tym obecnym zapytałąm wcześniejszego o sens montażu termostatów-czy aby na pewno- to stwierdził -że rzeczywiście nie ma sensu.No ale dopiero jak mu to zasugerowałam-więcej wezmę -wiecej zarobi.

 

Aha przy okazji zwracam uwagę wszystkim którzy beda mieć solary i pompy-zamontujcie sobie podłączenie zmywarki i pralki do ciepłej wody.Ja to chyba takie uwagi powinnam w swoim dzienniku pisać, spadam więc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...