Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Przez to się zamęczam psychicznie....dobrze że moja przyjaciółka jest psychiatrą...:)

 

A ja mam jedną po psychologii i drugą w trakcie! że też wcześniej nie pomyślałam, żeby się do nich zwrócić o pomoc. niech mi chociaż w odpowiednim momencie powiedzą, że już pora do psychiatry :) ale dziś jestem zadowolona: oglądałam sobie rano w hurtowni takie różne na izolację ław i chyba wreszcie wiem, co wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do tych posiadających lub planujących odkurzacz centralny.

Split czy zwykły?

Kiedyś czytałem że split w związku z osobnym zbiornikiem na włosy, idealnie nadaje się do domu z kotami.

Teraz już trzecia osoba mi mówi że normalny też sobie radzi z włosami i sierścią.

 

Jeśli puszczaliście rury na stropie, mając ogrzewanie podłogowe - jaka musiała być tamże minimalna grubość styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zewnętrzne. Producenta Krispol, jeżeli chodzi o model nie mam pojęcia.

Sterowanie mam radiowe. Każda roleta osobno (poza takimi trzema małymi w salonie, które mam razem). Zasilanie też jest podłączone do każdej rolety na osobnym obwodzie. Takie było zalecenie producenta.

Do tego dokupuje się z somfy piloty (mają różne ilości kanałów), ja mam chyba pięciokanałowe, ale są też chyba na 2 kanały.

W pilocie pod każdy kanał programujesz osobno rolety.

Na razie jeszcze tego nie przetestowałam, bo nie miałam prądu podłączonego, ale prąd już jest i podłączenie i wielka próba rolet w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - zaskoczyłaś mnie z tym wymogiem każdej rolety na osobnym obwodzie.

Tzn.wiem skąd to się może brać - żeby sparować roletę z pilotem, musi być włączona tylko jedna roleta.

No i to najłatwiej zrobić montując każdą roletę na oddzielnym obwodzie.

Ja właśnie próbuję wymyślić jak wrzucić je na wspólny obwód, ale przy rolecie dorobić jakiś pstryczek, który umożliwi jej wyłączenie.

Jutro jedziemy do firmy sprzedającej rolety na silnikach Somfy, coby pooglądać jak to wygląda w praktyce.

 

anula - sterowanie do reku i kotła skończyło ostatecznie na 120cm :)

A hydraulik niestety nie Twój - rozbiło się o cenę i 'łatwość' wykonania pewnych prac dodatkowych.

 

Przy okazji pytanie - czy kiedy wchodzi hydraulik do zrobienia wody i kanalizacji, trzeba już mieć podtynkowe elementy baterii?

Zakładam że tak, bo jak niby później to wmontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków to wydaje mi się, że oferta jest b. dobra. Tzn. nie znam cen tych tynków, które podałeś, ale jak sobie wstępnie liczyłam ze styro termoorganiki platinium 20 cm, tynkiem Caparol, bez klejów i siatek (bo na to nie znałam ilości i cen) i z naprawdę okazyjną ceną wykonawstwa to też mi ok. 30.000 wychodziło. A liczyłam, że mam ok. 200 m2.

Nasz ociepleniowiec ma być pod koniec czerwca na pomiary i wtedy zrobić konkretną wycenę i zestawienie materiałów to będę wiedziała więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, jeśli chodzi o rolety i obwody do każdej osobny.

U nas nie ma dla każdej (z 12) osobnego obwodu.

Konieczność zasilania każdej rolety z osobna dotyczy tylko i wyłącznie procesu inicjacyjnej synchronizacji pierwszego nadajnika z daną*roletą. W sytuacji kiedy do każdej rolety został już*przypisany pierwszy nadajnik (np ścienny) proces grupowania rolet odbywa się tylko i wyłącznie poprzez synchronizowanie nadajników, a więc stan zasilania rolet nie ma na to wpływu.

 

Jeśli chodzi o hydraulikę, przy wykończeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia - no dokładnie chodziło mi o parowanie sterownika z napędem.

W jaki sposób miałaś to zrobione u siebie, mając wszystko na wspólnych obwodach?

Ja się boję tego że jak kiedyś coś nam się stanie z pilotem i trzeba będzie proces parowania powtórzyć, to trzeba będzie rozbierać skrzynki i rozpinać kabelki.

Z drugiej strony - może to nie taki problem i naprawdę nie ma potrzeby kombinowania jakoś z osobnymi mini-wyłącznikami dla każdej rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze odnośnie baterii :)

Czyli musimy tylko kupić jeden stelaż do Geberitu, bo ten będzie wkuwany w ścianę.

 

Co do do rolet - właśnie przed chwilą zadecydowaliśmy jednak o dołożeniu dwóch okien połaciowych - po jednym w każdej sypialni dzieci.

Żona się upiera żeby rozmiary dopasować do innych okien na tej samej połaci - czyli w jednej sypialni by było 74/118, a w drugiej - 74/140.

Ma rację, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze odnośnie baterii :)

Czyli musimy tylko kupić jeden stelaż do Geberitu, bo ten będzie wkuwany w ścianę.

 

Co do do rolet - właśnie przed chwilą zadecydowaliśmy jednak o dołożeniu dwóch okien połaciowych - po jednym w każdej sypialni dzieci.

Żona się upiera żeby rozmiary dopasować do innych okien na tej samej połaci - czyli w jednej sypialni by było 74/118, a w drugiej - 74/140.

Ma rację, prawda? :)

witam,

z tego co sie orientuje dołożenie okien jest istotną zmiana i wymaga zmiany w PnB - musi byc zgoda konstruktora, nie wystarczy sam wpis kierbuda.

codo stelazy to trzeba pamiętać, że nie do kazdego stelaża mozna dopasować przyciski - proponuje najpierw wybrac przyciski i dobrac odpowiedni stelaż.

co do rolet to mam u siebie rolety wewnętrzne firmy Schweiker na silnikach Somfy, sterowane radiowo, połączone na 1obwodzie - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami nie ma problemu, bo one były w projekcie tylko z nich zrezygnowaliśmy na etapie robienia dachu.

Ale jednak jest w pokojach trochę ciemno, więc chcemy wrócić do oryginalnego pomysłu i je dołożyć.

 

Przyciski na szczęście mamy wybrane, stelaż też :)

 

Masz gdzieś może jakieś zdjęcia tych swoich rolet?

Tzn. po zamontowaniu, bo na folderach reklamowych/stronach WWW, to zawsze wszystko fajnie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...