Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Salik, właśnie wróciłam i jutro siadam do ekip - bo sama muszę pobukować.

Też rozmawiałam z Vadiolem i zleciłam mu nawet jedną robotę w biurze, żeby zobaczyć jak pracuje, ale nie omówiłam się jeszcze konkretnie na naszą budowę.

Ale mam też podobno fajnego i dokładnego kafelkarza od Roberta z Arm - mam kontakt do niego - można nawet podjechać i zobaczyć jak robi.

Ja też bym chciała gdzieś na wrzesień/październik. Zadzwonię. Możemy nawet razem podjechać zobaczyć i na spółkę zabukować na dłuższy czas i się "mieniać":yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy z powrotem :)

Znaczy masz kontakt do Pana Arka?

Rozmawiałem z nim wczoraj - od poniedziałku ma być przez 2 tygodnie w Wawie, więc się umówiliśmy wstępnie na spotkanie :)

A pojechać wspólnie zobaczyć jak robi, to bardzo dobry pomysł :)

A jak Twoje tynki?

Rury na podłodze przeżyły?

Bo ja się właśnie teraz zastanawiam czy na obecnym etapie nie wykonać tylko podejść w ścianach, a dopiero po tynkach nie dorobić wszystkiego co idzie na chudziaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, dziękuję za zdjęcia i szczegółowy opis.

 

Ok. Z grubsza wiem o co chodzi z tymi stelażami.

My potrzebujemy stelaż do ciężkiej zabudowy czyli taki, który chcemy zamurowac w ścianie, bez żadnych płyt KG, bez płytek, a na nim powiesić kibelek a do tego nadaje się tylko ten przyjemniaczek:

 

GEBERIT KOMBIFIX element montażowy Super do WC, UP320, Sigma, H108 110.300.00.5

 

http://www.aquaarte.pl/pictures/110.300.00.5.jpg

 

Dzięki niemu ponoć mamy uniknąc pęknięc muru i kombinowania z podkładkami pod nogi (z powodu wysokiej wylewki).

Problem jest tylko z dostępnością. W Warszawie na 10 obdzwonionych sklepów znalazłam w jednym od ręki, uff.

Swoją drogą ludzie w sklepach się dziwili, że kibelków nie chcemy płytkami obudowywać - tam się naprawdę aż tak brudzi???

 

Jeśli ktoś chce powieszony kibelek obudować kartongipsem to wtedy ma kupić np. Duofixa taki model jaką spłuczkę wybrał, a jesli ma stojący kibelek i chce go obudowac KG to wybiera Kombifix ale do toalet stojących.

 

A wybór stelaża trzeba zacząć od wybrania przycisku oczywiście :)

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pytanie do tych, którzy robią wannę i przysuwają ją do ściany.

Czy podłogę pod wanną i ścianę za wanną, ale te część poniżej jej krawędzi kafelkujecie?

nie, szkoda kosztów - jesli mi sie odwidzi wanna w tym miejscu to i tak będzie się to wiązalo z remontem łazienki.

Natomiast ma byc ładnie wyrównane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się jeśli pomogłam. A radę jak wybrać stelaż zapiszę na przyszłą budowę. My zaczęliśmy od .... strony :mad:

 

Pomogłaś, bardzo :) Bo na schematach w sieci to ja nic nie widzę.

Może nio od tej strony zaczeliście, ale chyba efekt końcowy będzie taki jak zakładałaś, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tece 90cm - http://megalazienki.pl/odplyw-liniowy/tece-odplyw-liniowy-kompletny-plate-polysk,19480s,1481d

na 90% taki, ale placilem coś 1150zł

na gorze w lazience chce zrobix juz brodzik - zdaję się, ze to Ty zamieszczałaś link do takiego płaskiego brodzika Kaldewei, i cos takiego bede chcial zrobić.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ostatnio robiłam porównanie cenowe:

1) kratka - najtańsza, ale najlepiej robić z mozaiką, bo większe kafle trzeba robić w jakąś rozetę

2) odpływ liniowy - średnia półka, ale wkurzające płacić za odpływ prawie tyle co za brodzik + ryzyko przecieków

3) brodzik - brałam jednak pod uwagę konkretnie ten Conoflat. Sam brodzik 90x90 kosztuje coś ok. 1400 zł. Rama i syfon jednak to kolejne 800 zł. Ogółem wychodzi najdrożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, a miałeś to zamontowane już przed wylewkami?

niby tak, ale i tak trzeba byo przerabiać.

jesli masz mozliwość zrobienia spotkania - wylewkarz, kafelkarz i Wy - to moze unikniesz dodatkowych robot. z tym tylko, ze da kafelkarza odpada dodatkowy zarobek.

do tego jeszcze ważna jest wysokośc przygotowana przez hydraulika - niby wiedzial, ze będzie odplyw liniowy ale zrobil po swojemu, a tego nie jesteś w stanie sprawdzic odbierając roboty czy jest 2 cm w dól czy nie - "przyjda wylewki i bedzie dobrze" - gó...o dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, a pisz pisz, czytamy :)

U nas na pewno w kotlowni będzie kratka. Bi ja już widze pekającą rurę i zalewany cały parter czyli meble kuchenne, szafy zabudowane itd.

Mamy w planach w dolnej łazience zrobić taki odpływ, jakiś krotki np. 60cm, ale boję się o użytkową stronę tego. Płytki są ciemne i duże i nie wiem czy da się to dobrze zrobić i czy w przyszlości te płytki pod prysznicem nie stracą koloru albo nie zmatowieją z powodu ciągłego szorowania.

 

Na górze myślę tez o odpływie w łazience dzieci. Płytki na podłodze bedą białe, więc nie ma problemu ze zmianą koloru, ale też wielkie 60x60 (nie wiem czy to problem).

Poza tym nie wiem czy przy bialych plytkach jednak brodzik nie jest praktyczniejszy - będzie tuż nad wielką szfą cargo w kuchni i w razie jakichś przecieków wydam mnóstwo kasy na naprawę kuchni.

Z drugiej strony taki odpływ na poddaszu przydałby się choćby po to, że w razie czego gdyby pękła rura, to żeby woda nie wyłała się z łazienki na parkiet tylko znalazła gdzieś ujście.

 

Czyli myslimy nad tym :)

Na razie konkretów brak, wiec tym bardziej badaj rynek i informuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...