Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Monsanbia - a co to za sposób z piaskiem?

Wysypać piasek na wylewkę/chudziak w czasie tynkowania?

Już zdecydowaliśmy że nie będziemy zmieniać kolejności i zostaje jak jest - wylewki po tynkach.

Najwyżej spróbujemy przesunąć ekipę od wykończeniówki np. 2 tygodnie później.

Zresztą już (na razie w moim planie) przesunąłem parkieciarza i glazurnika raczej na koniec września, żeby dać odpowiednio dużo czasu na wyschnięcie, zarówno podłogom jak i ścianom.

Co do osuszaczy powietrza, to wynajem kosztuje bodajże od 20 do 80zł za dobę, w zależności od urządzenia (plus kaucja, która może wynosić nawet 1500zł!).

A co do Twoich dylematów - może takie coś będzie dla Ciebie rozwiązaniem?

 

Przy okazji tematu zacisków do tablicy - okazało się że zamówiliśmy tablicę która jest nowością i nawet niektórzy doradcy techniczny Hagera nie wiedzą co i jak :)

Udało się jednak dotrzeć do właściwych informacji, zaciski i listwy do zacisków zamówione - miejmy nadzieję że w poniedziałek uda się całość zamontować i uruchomić :)

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monsanbia, jaki pomysł z piaskiem?

 

Maszyny - jeszcze nie sprawdzałam kosztu, wodę wyciągają z różnych stron. Na osiedlu, na którym teraz mieszkam, były spore problemy z wykonaną izolacją, wysoki poziom wód gruntowych, do tego kilkakrotne awarie spowodowały dostanie się sporej ilości wody pod posadzkę. Potem problemy z wykonawcami = podłoga w piwnicy bardzo mocno namokła (10cm wody stojącej i napływającej (błędy w izolacji). Dzięki maszynom osuszającym udało się wyjść na prostą. Tak więc to raczej nie kwestia czy się da, tylko kosztu osuszania (maszyn i prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajny temat, muszę to pokazać mężowi.

 

Piasek na wylewkę/chudziak równomiernie, to co spada łączy się z piaskiem i na wylewce nie zostaje nawet plama. A spada przecież sporo. Czary? ;)

 

Ja też parkiety zamówiłam na wrzesień, ale i tak obawiam się że może być za mokro. Wylewki leżą od Wielkiego Piątku, czyli ponad 2 miesiące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w czasie robienia tynków mechanicznych był sajgon. Potem panowie posprzątali, ale i tak zostały takie placki, które teraz usiłujemy skuwać. Mimo posprzątania przez nich i tak zebraliśmy sporo pyłów przy odkurzaniu. Nie ryzykowałabym wylewek przed tynkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medelaine, Wszystko jest w wiadomosci #798. Kupowałam w Yeti za 115zl, ale dostałam ponoć duży rabat. Cena regularna (i tak promocyjna) jest trochę wyższa - 135zl. Dzisiaj tam byłam i już wiem, że farciara jestem bo od dzisiaj płytki cenę wyjściową maja 5zl/m2 wyższą. Pani w sklepie mówiła, że to jest standard, ze przed przerwą produkcyjną fabryki podnoszą ceny. Dot. to zwłaszcza producentów włoskich i hiszpańskich.

 

Spirea, ja nie umiem negocjować, ale potrafię być maksymalnie upierdliwa. Podejrzewam, ze Pan z którym "negocjowałam" miał mnie już dosyć i się zgodził na taką cenę. Zadręczałam go trochę emailami i telefonami :)

Meteory za 149zl 60x60.

 

Balbina, daj znać czego sie dowiesz na temat odplywu ściennego, bo ja tez zaczelam o tym intensywnie myśleć.

 

 

A przy okazji ma ktoś z Was wannę akrylową, bo ja dzisiaj znów przymierzyłam kilka. I akryl przestał mi się podabać - jakiś cienki jest i wygląda jakby się miał rysować.

Bardzo podobają mi sie wanny stalowe, ale cena juz mniej.

 

Zbieram tez wyceny blatów kuchennych. Chcemy jakis kamienny, ktory nie bedzie wymagał specjalnego pielęgnowania i cackania się (granit?). I jak na razie 7mb blatu granitowego mi wychodzi jakies 9300zł (auć!). Jest jakaś alternatywa - znaczy kamienne, ale tańsze?

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nauczyłam, że kamień musi być drogi:)

Ale chyba próbują na Was nadmiernie zarobić.

Jaki granit? I jaka szerokość blatu?

Bo przy standardowej szerokości 60 cm to macie 4,2 m2 powierzchni blatu.

Ja już kamieniarzy tylu odwiedziłam, że cenniki mam w małym palcu:)

Najdroższe granity (te najciemniejsze, granit im ciemniejszy tym droższy) kosztują u nas ok. 1000-1100 zł/m2. Do tego drobne opłaty za wycięcie otworów (ok. 200 zł za otwór) + ewentualne zbrojenie. Nigdy w życiu nie powinno być prawie 10.000.

 

Wannę akrylową mam teraz w domu i się porysowała tzn. ma jedną rysę, ale to nie jej wina tylko kolegi małżonka, który kiedyś postanowił wspólnie z instalatorem przy okazji czyszczenia kaloryferów przygrzmocić tymże kaloryferem w wannę. Innych zarysowań związanych z normalnym użytkowaniem nie zanotowałam. Moja mama ma akrylową od lat i też nic jej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shenazz

to jak ciemny szary i tej szerokości to szukaj dalej, nie powinien być taki drogi. A to wycena od kamieniarza czy z jakiegoś magicznego studio kuchennego? Bo jak z drugiego źródła to się nie dziwię, ale kamieniarze nie powinni tak zdzierać, chyba, że w W-wie jednak zdzierają.

Spireo jaki granit jest u Was po 800 - nero absoluto/ absolu black może? I gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sheenaz, przegapiłam. Spirea, również dziękuję - podjadę i obejrzę.

 

Granity i inne blaty konglomeratowe PODOBNO lubią pękać. Nie mam pojęcia, czy to prawda, chcę sama sprawdzić.

 

Akryl łatwo uszkodzić, ale i łatwo naprawić. W poprzednim mieszkaniu udało się majstrowi zrobić odprysk jeszcze przed wprowadzeniem się. Przyjechał pan z serwisu, uzupełnił ubytek i było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, a z ciekawości ile te Lofty we Wrocławiu kosztuja?

 

Myszonik, dzięki za uświadomienie. Wycena jest od kamieniarza, z montażem i wycinaniem dziur pod zlew i płytę. Za rowki w blacie jest ekstra 500zl.

Ceny brutto. będą szukać dalej.

 

Hej sheenaz:-) Te kafle kosztują u nas 159 zł/m2. Mam to zapisane, bo jak rozglądałam się za kaflami dla Spirei to właśnie te mi wpadły w oko. Są śliczne.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze droższe albo potaniały. Jak je oglądałyśmy to kosztowały 167 zł.

Granit w Świat Kamienia w Smardzowie. Nie pamiętam nazwy - taki prawie czarny.

 

Sheenaz, szukam tańszego i węższego zamiennika Roci Element. Oglądaliśmy wczoraj Twój Kerasan Ego i cały zestaw jest świetny. Dzięki. Wpada więc do górnej łazienki. Wczoraj zrobilismy kolejne rachunki i moje urządzanie wnętrz zaczyna się stawać czysto wirtualne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granity i inne blaty konglomeratowe PODOBNO lubią pękać. Nie mam pojęcia, czy to prawda, chcę sama sprawdzić.

 

one nie mają prawa pękać. Jeżeli są prawidłowo wycięte otwory i zrobione ewentualne zbrojenie tam gdzie to konieczne (jeśli po wycięciu otworu zostają wąskie fragmenty). Dobry kamieniarz wie jak zrobić żeby nie pękło, powinni z resztą dawać gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...