Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też bangiem myję, niczym ściernym :yes: W ogóle cifu w domu nie mam.

A ostatnio przerzuciłam się na ekologiczne SODASAN. Płyn do usuwania kamienia jest genialny (skład - skoncentrowany kwas cytrynowy :D) Kilka ruchów i po osadzie z kamienia na szybie prysznicowej ani śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam metalowych rur, dlatego uziemienie.

 

Zlew - tak, metalowy. W kotłowni pewnie też będzie metalowy.

Wanna być może też.

To samo zresztą (być może metalowe) z brodzikiem, dlatego pytam :)

Łatwiej puścić teraz uziemienie, a potem go nie wykorzystać niż na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, a kratkę odpływową przy wannie i prysznicu masz ceramiczną?

 

Spirea, Magda34 - ceny na Cercom nienajgorsze.

 

Spirea, o ile pamiętam to pewnie ze 100m2 płytek na parterze będziesz ułożone, więc pewnie z tej ceny daloby się trochę urwać.

Ale Bernina jest śliczna i ja ubolewam, że nie mają jakiegoś odcnienia między jasnym a tym antracytowym, bo wtedy pewnei bym się zdecydowała.

Super, że Kerasan Ego ci się spodobał, to naprawdę ładny zestaw jest. Ja za to utwierdziłam się co do roca Meridien N - widizałam na żywo i to bardfzo zgrabny zestaw jest.

 

Widizałam też coś co mnie zachwyciło, ale cena nie do przyjęcia:

Simas Oh! - muszla 4 tys

http://image.ceneo.pl/data/products/10577234/i-simas-oh-oh18-oh002.jpg

i następne

Simas Flow - muszla 2700 zl

http://www.trendir.com/interiors/bathroom-design-ideas-simas-flow-bidet-wc.jpg

umywalka Simas Flow - 800zl

http://www.swiatlazienek.com.pl/sklep/galerie/s/simas-flow-umywalka-staw_15898.jpg

 

Ten Simas ma wiele ciekawych umywalek.

http://www.domarket.pl/catalogsearch/result/index/?limit=30&q=simas+flow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki będą metalowe, ale z tego powodu trzeba aż uziemienie zakładać?

Rozumiem względy bezpieczeństwa, ale jakoś w ogóle na to nie wpadłam. Muszę pogadać z instalatorem. A kiedy się to robi?

Może mam zrobione a nie wiem (jak odpływ w kotłowni, o którym mówię małżonkowi a małżonek na to, że przecież mamy zrobiony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, a kratkę odpływową przy wannie i prysznicu masz ceramiczną?

 

Weźcie mi to wytłumaczcie bo albo czegoś nie rozumiem, albo to jest bez sensu.

 

Jak ten prąd ma do tej kratki dotrzeć? Czym? Którędy?

Nie mówię o kratce podświetlanej do której doprowadzony jest prąd i która przewodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mi to wytłumaczcie bo albo czegoś nie rozumiem, albo to jest bez sensu.

 

Jak ten prąd ma do tej kratki dotrzeć? Czym? Którędy?

Nie mówię o kratce podświetlanej do której doprowadzony jest prąd i która przewodzi

No chyba jedynie w razie dostania się do wody, która z ową kratką się styka, czyli klasyczny przykład z suszarką wpadającą do wanny, ale wówczas jeśli jest w niej człowiek to już chyba uziemienie też nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uziemienia - zrobiliśmy ponowny rekonesans tematu i stanęło na tym:

- nie podpina się metalowych brodzików, chyba że bateria z hydromasażem (ale nawet tutaj zdania co do uziemienia były podzielone)

- nie podpina się metalowej wanny, chyba że wanna z hydromasażem

- podpina się zlewy w kuchni/kotłowni/garażu, bo z reguły obok są gniazdka elektryczne, a dodatkowo mogą występować przebicia

 

To wszystko się tyczy instalacji wodnej opartej na rurkach z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uziemienia - zrobiliśmy ponowny rekonesans tematu i stanęło na tym:

- nie podpina się metalowych brodzików, chyba że bateria z hydromasażem (ale nawet tutaj zdania co do uziemienia były podzielone)

- nie podpina się metalowej wanny, chyba że wanna z hydromasażem

- podpina się zlewy w kuchni/kotłowni/garażu, bo z reguły obok są gniazdka elektryczne, a dodatkowo mogą występować przebicia

 

To wszystko się tyczy instalacji wodnej opartej na rurkach z tworzywa.

 

Nooooo, czyli wszystko jasne :)

 

Myszoniku, a z tą*suszarką to jak będziesz miała wszystko ceramiczne/plastikowe czy inne niemetalowe, to jak Ci wpadnie to tym bardziej nic nie zrobisz. Zresztą*jak uziemić coś plastikowego? Do czego to uziemienie "dotknąć" ?

 

Temat rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff

 

Sheenaz. U mnie na parter potrzebowałam ok. 80m2. Wszędzie mówili o obniżeniu w okolicach 5%.

Bardzo ładna umywalka, nawet tańsza niż Roca Element. Ten Ego jednak mi o tyle pasuje, że jest węższy i krótszy. Ustawiliśmy rurki do dwóch umywalek trochę na oko i Element wychodził za blisko. Umywalki będą stać na szufladach, które mają iść od drzwi, a mam tam chyba tylko 40cm. Ego w każdym razie się zmieści. Meridian idzie na dół, bo nic innego tam nie wejdzie.

 

Słuchajcie, czy przy podłogówce w rozdzielaczu macie jakieś zaworki do pierwszej regulacji? Nie chodzi mi o te regulatory i termostaty (o tym już było) tylko o jakiś jeden ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...